Domů / / / Vše o holení hlavy - a kdy je...

Vše o holení hlavy - a kdy je na to nejvyšší čas

Poslední úprava 20.07.2022
Sdílet článek

Čelíte těžkému rozhodnutí. Vaše husté vlasy, které vám kdysi zdobily hlavu, vám přímo před očima mizí. Zrcadlo nelže, a pokud se chytíte za hlavu, cítíte pokožku. Vaše vlasová linie pomalu ustupuje...

V této situaci máte několik možností. Pokud mají vaše vlasy ještě dobrou vitalitu, můžete je takto nechat. Možná si zvolíte možnost léčby vypadávání vlasů. Nebo zkusíte nějaký trik, jako je například staromódní účes "přehazovačka". Ale to prosím nedělejte, tento účes nikdy nedopadl dobře a na cti nikomu nepřidá.

Nebo si možná oholíte hlavu. Ale pozor, ne pouze ledajak oholit, ale oholit dohladka. Mnoho mužů si zvolilo tuto možnost, a výsledek byl skutečně pozitivní. Zkombinujte vaši oholenou hlavu s krásně vypadající bradou a vytvoříte něco efektivního! Důležitá otázka však je - kdy se dát na holení hlavy? A měli byste se vůbec na holení hlavy dát? Začněme pěkně od začátku.

1) Vypadávají mi vlasy, měl bych si oholit hlavu?

Krok jedna zní - nepanikařte. Ano, vypadávání vlasů je pro muže krutý žert přírody, ale určitě nejste jediný, jelikož každých 7 z 10 mužů se během jejich života setká s vypadáváním vlasů.

Na nějaký čas se můžete pohrát s tím co máte, nicméně je pravděpodobné, že se ocitnete v situaci, kdy oholení hlavy bude pro vás tou nejlepší volbou - a nejen pro vás, ale i pro vaši vlastní bradu (pamatujte, důležitý je celkový vzhled) a vaši polovičku.

V tomto případě se nechte řídit Norwoodovou stupnicí.

Co je to Norwoodova stupnice?

Oficiálně známá jako Norwood Hamilton stupnice, je způsob, jak měřit rozsah mužského plešatění. Tuto stupnici vytvořil Dr. James Hamilton v 50. letech a později byla vylepšena Dr. O'Tar Norwoodem. Je považována za jakýsi zlatý standard, pokud jde o identifikaci celkového vypadávání vlasů. Funguje asi takto ...

Čím větší množství, tím větší problém

Norwoodova stupnice přiřazuje stupnům plešatění číselné hodnocení. Například typ norwoodova vypadávání vlasů 2 charakterizuje malé množství ztracených vlasů a v tom případě nemusíte čelit rozhodnutí, zda si máte vaši hlavu oholit nebo ne. Pokud jste na úrovni 1, pak vám patří gratulace - vaše vlasy vůbec nevypadají špatně a jakákoliv ztráta vlasů, kterou zažijete, nepředstavuje nic jiného než jen přirozený proces stárnutí.

Norwood 3 se připisuje málo závažnému nebo mírnému vypadávání vlasů, kdy můžete s vašimi vlasy stále vypadat dobře, avšak některé části vaší hlavy vypadají určitě lépe než ostatní. V tomto případě není špatný nápad navštívit lékaře, který vám určí, zda vaše vypadávání vlasů je náznak plešatosti.

Nicméně, pokud už se dostanete výše než je Norwood úroveň 3 ... jde již o seriózní problém. Na úrovni 5 je dokonce i léčba vypadávání vlasů zcela zbytečná. Oholení hlavy proto může a možná by i mělo být vaší následující volbou.

2) Holení hlavy a jeho 7 výhod

Pokud přijdete o vlasy, sranda to určitě není. Ničivý důsledek je viditelný, je všem na očích a v závislosti na vašem egu může být pomalou ale účinnou zbraní na vaši psychiku.

Nicméně dobrou zprávou je, že muži mají štěstí, že žijeme v době, kdy může být plešatost dobrá věc. Vlastně velmi dobrá věc. Vzpomeňte si na pár slavných plešatých mužů - Bruce Willis, Patrick Stewart, Michael Jordan, Van Diesel. Pleš jim skutečně svědčí. Zkuste se podívat na fotku Bruce Willise s vlasy. Vaše reakce bude pravděpodobně taková: "Počkat. Co? On vypadal takto ?! "

Je důležité poznamenat, že pro mnohé lidi je holení hlavy jediným řešením. Je to účes, který není šálkem kávy pro každého, ale díky němu můžete vypadat více sexy, mužsky a dokonce i dominantně.

Je mnoho důvodů pro, pokud jde o holení hlavy. Nemusí však platit pro každého. Některé z těchto pozitivních důvodů jsou...

Holení hlavy zakrývá příznaky plešatění

Mužská plešatost je největším důvodem, který se skrývá za ztrátou vlasů. Oholení hlavy odstraňuje potřebu přehnané kompenzace příznaků plešatění - včetně obávaného účesu "přehazovačka" nebo různých forem léčby ztráty vlasů.

Už žádné marné pokusy o vytvoření elegantního účesu

Vzpomeňte si na veškerý čas promarněný před zrcadlem, kdy jste se snažili vytvořit co nejlepší výsledek i z toho mála co vám na hlavě zůstalo. Zapomeňte na to. Oholením hlavy odstraníte jednoho z největších požíračů času, pokud jde o ranní hygienu a úpravu.

S oholenou hlavou budete vypadat mladší

Mnoho mužů, zejména těch starších, najednou po oholení hlavy působí mladší. Zbývající vlasy na vaší hlavě, kterých se držíte zuby nehty, na druhé straně způsobí, že budete vypadat přiměřeně vašemu věku nebo dokonce starší.

Rozlučte se s problémy s vlasy

Všichni jsme si už museli projít svými nepodařenými účesy a dny, kdy si prostě naše vlasy usmysleli, že nás nebudou poslouchat. Oholte si hlavu a rozlučte se s takovým typem nepříjemností.

Oholení hlavy je pohodlné

Pokud jste aktivní, určitě se budete cítit lépe s holou hlavou jako s hustou hřívou. Z holé hlavy budete mít určitě lepší pocit i v létě - ale pozor na spálení holé hlavy od slunce. A pokud je chladno, tak to stále můžete vyřešit se skvěle vypadající čepicí.

Už žádné mytí a upravování

Tento krok souvisí s krokem 2, zmíněným výše - když něco nemáte, nemusíte se trápit každodenním udržováním. Šamponování, česání, kartáčování a upravování vašich vlasů je součástí vaší každodenní existence již snad od nepaměti. Mytí a sušení oholené hlavy je na druhé straně rozhodně snadnější. Budete překvapeni, kolik času ušetříte poté, co si oholíte hlavu.

Díky oholené hlavě budete působit více sebevědomě

Ztrátu vlasů doprovází i ztráta určitého množství sebevědomí. Můžete mít pocit, že vaše mladistvá mužnost a síla je napadena.

Na druhé straně pokud ztrátu vlasů přijmete, že je to prostě tak, jak to je, může být pro vás holení hlavy opravdu osvobozující. A navíc, bude z vás vyzařovat sebevědomí. Předvedete, že jste sebejistí a přijmete, co vám příroda nadělila. Stejné je to s ochlupením obličeje - slouží k tomu, aby se nosilo se sebevědomím.

3) Jak mohu vědět, že oholení hlavy je pro mě to správné rozhodnutí?

Je šance, že se vám váš nový účes bez vlasů bude líbit, ale příroda je nevyzpytatelná a je možné, že máte hlavu, která je trochu hrbolatější nebo více zdeformována, než hlava jiného člověka.

Poraďte se s kadeřníkem a zeptejte se ho na jeho názor. Obvykle zná tvar vaší hlavy a snad vám i bude umět poskytnout užitečnou radu.

4) Jak zkombinovat holou hlavu s bradou?

Předpokládejme, že jste se odhodlali a dali jste si oholit hlavu. Nevypadá to vůbec špatně, dokonce to vypadá velmi dobře a snad i lepší než účes se ztrácejícími se vlasy, který vám způsoboval tolik úzkosti. Samotná oholená hlava může být trochu nevýrazná, ale dodejte jí trochu života a nechte si narůst plnovous, tedy pokud jste tak již neučinili.

Samozřejmě je několik možností, jak zkombinovat bradu s oholenou hlavou. Můžete si nechat vyrůst vousy, kozí bradku, strniště nebo bradu. Nemůžete to pokazit ani s jednou z těchto možností, ale s bradou a holou hlavou vytvoříte tu nejlepší kombinaci.

Funguje to s jakýmkoli typem obličeje, hlavy atd. Vlastně si ani nepotřebujete oholit hlavu. Dokonce i ztrácející se vlasová linie nebo plešatění na nebezpečné úrovni půjde s bradou ruku v ruce. Ba co víc, skvěle vypadající brada odpoutá pozornost od plešaté hlavy.

5) Pokud jsme vás přesvědčili, jak si tedy oholíte hlavu?

V podstatě máte 3 možnosti, pokud jde o oholení hlavy: použitím žiletky, elektrického strojku nebo použitím zastřihovače.

Připravte se na holení

Nejlepší čas na oholení hlavy je po horké sprše, kdy jsou vaše vlasy jemnější. Pokud si holíte hlavu poprvé, osušte si vlasy ručníkem tak, aby vlasy byly vlhké a použijte zastřihovač, pomocí kterého vlasy zkrátíte a vytvoříte strniště. Nejlépe uděláte, když si na zastřihovači zvolíte nastavení 1 nebo 2.

Následně na hlavu aplikujte krém na holení nebo olej na holení a nechte působit pár minut, aby se vlasové folikuly zjemnili. Upozornění: mentolové gely na holení vaši pokožku vysuší a uzavřou póry.

Pánové, vytáhněte žiletky!

Použijte čistou, ostrou žiletku s nejméně třemi čepelemi. Ujistěte se, že při holení vždy žiletku opláchnete.

Začněte s holením ve směru růstu chloupků, ale buďte mírný a zvolte pomalé rovnoměrné tahy. Pokud byste se holili v protisměru růstu chloupků, umožnilo by vám to hladší oholení, ale také byste riskovali podráždění a zarostlé chloupky. Nechte si hustší, hrubší části vlasů nakonec, aby měl krém na holení dodatečný čas na jejich zjemnění.

Jednou z těchto částí je zadní část hlavy, proto hlavu skloňte tak, aby pokožka hlavy v této části byla napnutá, pokud přijde na řadu její oholení. Pokud se vám při holení ve směru růstu chloupků nepodaří zbavit všech chloupků, můžete zkusit holení ze strany na stranu.

Co dělat, když jste s holením hotovi

Pokud jste již hotovi s holením, opláchněte si hlavu studenou vodou, čímž uzavřete póry a následně si ji osušte ručníkem. Aplikujte balzám po holení - bez alkoholu pokud máte citlivou pokožku - a pokožku každý den hydratujte.

Pokud se holíte s použitím zastřihovače

Použití zastřihovače namísto žiletky má své výhody, jako je například to, že se vyhnete podráždění a zarostlým chloupkům. Takový způsob je také rychlejší (nepotřebujete přípravu aplikací krému nebo gelu na holení) a zanechává strniště, které je atraktivní samo o sobě.

Zastřihovač na hladké oholení je stvořený právě pro tuto roli, neboť má čepele, které zastřihují blízko pokožky hlavy. Je však důležité zmínit, že zastřihovače pro hladké oholení mohou mít mnohem ostřejší čepele jako obyčejné zastřihovače, proto s nimi při holení hlavy buďte opatrní. Pokud jste již hotovi s holením, projděte si rukou po hlavě, abyste zkontrolovali, zda jste nezapomněli na nějaké části vlasů.

6) Na holou hlavu ještě nejsem připraven. Jak je to s léčbou vypadávání vlasů?

Trh je plný různých přípravků na vypadávání vlasů, některé z nich nemají žádný skutečný účinek avšak je mnoho přípravků, které jsou důvěryhodné. Pokud jste stále v raném stádiu vypadávání vlasů, pak vám léčba vypadávání vlasů a preventivní šampony na vypadávání vlasů stojí za zvážení.

Mnoho odborníků však tvrdí, že čím dříve začnete s léčbou vypadávání vlasů, tím efektivnější vaše léčba bude. Nicméně mějte na paměti, že žádný "lék" na vypadávání vlasů neexistuje. Pojďme se podívat na nejlepší přípravky na vypadávání vlasů.

Finasterid

Nejčastěji známý jako Propecia, finasterid potlačuje dihydrotestosteron, hormon, který zmenšuje vlasové folikuly. Dokáže zpomalit a zastavit vypadávání vlasů a dokonce i podpořit opětovný růst vlasů.

Minoxidil

Je možné, že jste o tomto přípravku slyšeli pod názvem - Rogaine. Minoxidil se začal používat jako lék na vysoký krevní tlak, avšak jedním z jeho vedlejších účinků bylo růst vlasů na hlavě a těle. A tak vznikl přípravek na vypadávání vlasů.

Tajemství Minoxidilu spočívá v tom, že rozšiřuje cévy a umožňuje přísun kyslíku, živin a krve do folikulů, a tak stimuluje vlasové folikuly k růstu. Na rozdíl od Finasteridu, Minoxidil nezabraňuje dihydrotestosteronu zmenšovat vlasové folikuly.

Nizoral

Nizoral je antimykotický šampon, který byl původně uváděn na trh jako antimykotický šampon proti lupům. V průběhu času studie ukázaly, že aktivní ingredience Nizoralu, ketokonazol, dokáže zpomalit a dokonce i zastavit vypadávání vlasů u mužů. Avšak nepovažuje se za tak účinný jako je finasterid nebo minoxidil.

Je důležité mít na paměti, že ať už si zvolíte jakoukoliv léčbu vypadávání vlasů, ani jedna vám nezaručuje stoprocentní účinnost a mohou být doprovázeny vedlejšími účinky. Minoxidil se považuje za dočasné řešení, protože nepůsobí přímo na hormonální aspekt vypadávání vlasů. Při finasteridu je šance, i když malá, že způsobí erektilní dysfunkci.

7) Proč mi vlastně vypadávají vlasy?

Podívejme se zpětně na to, co už víme. Dotkli jsme se už témata, lépe řečeno faktu, že všichni muži mají zkušenost s vypadáváním vlasů a že vypadávání vlasů se dá změřit (Norwoodova stupnice). Na otázku "proč mi vypadávají vlasy" neexistuje pouze jednoduchá odpověď, která vysvětlí všechno. Neplatí jednoduché konstatování, že stárnete a proto vám vypadávají vlasy.

Podívejme se na pár faktorů, které určují, proč vám vaše vlasy vypadávají rychleji než jinému muži.

Mužský typ plešatění

Všechny závažné vypadávání vlasů můžeme zařadit pod kategorii známou jako mužský typ plešatění, tedy androgenní alopecie, a představuje závažný problém. Obecný konsensus je, že k tomuto typu plešatění dochází v důsledku následujících faktorů.

Geny

Mnoho lékařů tvrdí, že mužské vzorové plešatění je jen věc genů. Jinými slovy, pokud váš otec ztratil vlasy, je zde velká pravděpodobnost, že vy ztratíte také. Vlasové folikuly na pokožce hlavy mají DNA stopu po vašich rodičích.

Hormony

Muži, kteří mají řídnoucí vlasy, zdědili vlasové folikuly, které jsou příliš citlivé na dihydrotestosteron. Jak se testosteron převede na DHT, zmenší vlasové folikuly. Vlasy se tak stanou řidšími a jemnějšími, dokud přestanou růst úplně.

Věk

Jak stárneme, růst našich vlasů se zpomalí. Na tom není nic komplikované.

Nezáleží na tom, proč vám vypadávají vlasy a jakou léčbu si zvolíte na zpomalení nebo podporu procesu, vaší nejlepší volbou může být právě oholení hlavy. Pokud má vaše hlava pěkný tvar, tak proč čekat? Holá hlava je krásná. Holá hlava představuje odvážnost. Stejně jako brada, i holá hlava vám může změnit život takovým způsobem, jaký byste nikdy neočekávali.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy