Domů / / / Diagnóza vypadávání vlasů u mu...

Diagnóza vypadávání vlasů u mužů

Poslední úprava 07.08.2019
Sdílet článek

Správné diagnostikování vypadávání vlasů u mužů je většinou jednodušší než u žen. Typické vzorové vypadávání vlasů je obvykle diagnostikováno na základě vzhledu a postupu vypadávání vlasů a podrobné anamnézy, včetně otázek týkajících se výskytu vypadávání vlasů v rodině. Pro určení stupně miniaturizace vlasových folikulů by měl zkušený odborník na vypadávání vlasů pokožku prozkoumat pod zvětšením (nejlépe zařízením zvaným denzitometr). Toto hodnocení je velmi důležité pro určení správného druhu léčby.

Častokrát již podle vzhledu a postupu vypadávání vlasů u mužů dokáže člověk i bez složitějších testů říci, jestli se jedná o vzorové vypadávání vlasů - androgenní alopecii. V tomto případě se postup při samodiagnóze skládá ze 2 kroků:

1. Vyskytuje se vzorové vypadávání vlasů v rodině? (sourozenci, rodiče, vzdálenější rodina)
2. Porovnání postupu vypadávání vlasů na Norwoodové stupnici

Pokud se androgenní alopecie vyskytuje v rodině nebo jste našli podobnost v postupu vypadávání vlasů na norwoodové stupnici, je velká pravděpodobnost, že se ve Vašem případě o androgenní alopecii opravdu jedná. V opačném případě doporučujeme přečíst si o dalších typech vypadávání vlasů.

Upozornění: některé "kliniky" mohou na správné diagnostikování vypadávání vlasů u mužů doporučit nákladnou analýzu vlasů nebo biopsii pokožky hlavy. Jediným důvodem, proč provést analýzu vlasů, je posoudit možnost, že vypadávání vlasů bylo způsobeno jedem. Analýza vlasů může odhalit látky jako je např. arsen nebo olovo, ale vypadávání vlasů způsobené jedy se neprojevuje jako mužské vzorové vypadávání vlasů. Tímto klinikám byste se měli vyhnout a požádat o radu odborníka, který Vás řádně vyšetří a pomůže Vaše vypadávání vlasů léčit.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy