Domů / / / Zahušťovače, paruky, příčesky

Zahušťovače, paruky, příčesky

Poslední úprava 28.02.2023
Sdílet článek

Výběr paruky nebo příčesku

Lidé trpící dědičným vypadáváním vlasů mají poměrně hodně možností, jak léčit vypadávání vlasů. Ale co když jste na chemoterapii nebo trpíte v současné době nezvratitelným onemocněním vypadávání vlasů, jako alopecia areata nebo jizvová alopecie? V takovém případě jsou nejlepší paruky a příčesky.

Pokud podstupujete chemoterapii, paruky a příčesky jsou nejlepším krátkodobým prostředkem jak překonat toto období, zvýšit vaše sebevědomí a nezanedbávat léčbu. Pro osoby, zejména ženy, trpící alopecií areata je příčesek nebo paruka nejlepším dlouhodobým řešením.

Pojďme si tedy říci o způsobech, jak si vybrat nejlepší paruku.

Jak si vybrat paruky a příčesky při vypadávání vlasů

Dlouhé nebo krátké? Blond nebo červené? Lidské vlasy nebo syntetické? Jste zmateni? Určitě ano. Pokud navštívíte internetový obchod nebo místní obchod s parukami, najdete široký výběr paruk, ale pokud o nich ještě nic nevíte, nebudete si umět vybrat.

Vaše první paruka

Je důležité pochopit, že si vybíráte paruku kvůli Vašemu onemocnění, něco, co nahradí vlasy, které jste ztratili. Vaše paruka nebo příčesek by měl být:

  • odolný
  • vhodný pro každodenní použití
  • jednoduchý na použití
  • vhodný jako náhrada vlasů
  • hodící se k Vaší tváři

Nechte tedy všechny extravagantní paruky na párty a příležitosti, jako je Halloween. Soustřeďte se na získání pohodlné paruky, kterou můžete nosit každý den.

Některé z hlavních faktorů, které musíte při výběru paruky zvážit jsou:

  • druh paruky (syntetická / monofilová nebo z lidských vlasů)
  • vyrobena na míru nebo strojem
  • barva paruky
  • délka vlasů
  • cena

Paruky a příčesky pro pacienty s rakovinou

Podstoupit chemoterapii je dost zničující protože jedním z jejích vedlejších účinků je obvykle ztráta vlasů. Léky, které mají za úkol zabíjet rakovinné buňky mohou také zabíjet zdravé buňky jako jsou buňky vlasových folikulů. Pokud užíváte vysoké dávky těchto léků, je pravděpodobné, že ztratíte část nebo všechny vlasy.

Zatímco většina mužů snadno snese představu holé hlavy, ženy jsou určitě ve velmi odlišné pozici pokud jde o plešatost. Způsobuje jim obrovský stres a nepohodlí, nemluvě o extrémních emocionálních problémech.

Paruky a příčesky jsou velmi dobrou možností jak se přenést přes tuto depresivní fázi svého života.

Péče o paruku

Dobrá paruka nebo příčesek je drahou investicí, protože vysoce kvalitní paruky z lidských vlasů mohou stát i více než 1000 eur. O paruku je třeba se správně starat, jinak vám nevydrží tolik, kolik by mohla.

Kromě toho, Vaše paruka bude oficiálně Vašimi novými vlasy a měli byste ji brát jako část svého těla, alespoň dokud Vám vlasy nedorostou. Správná péče o paruku zahrnuje mnoho drobných detailů, o kterých většina lidí neví.

Paruky a příčesky jsou vždy dobrou volbou pro ty, kteří čelí dočasnému nebo úplnému vypadávání vlasů. Pokud však trpíte onemocněním, které nevede k úplnému vypadávání vlasů a při kterém vlasy znovu dorostou, je dobré zvážit i jiné alternativy, jako například zahušťovač vlasů na dočasné zmírnění situace.

Zahušťovače, paruky, příčesky Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Blízke témy