Přirozené zahuštění vlasů - 10 tipů pro muže

Poslední úprava 27.07.2020
Sdílet článek

Nikdo nechce přijít o vlasy, pro mnohé muže je to ale nevyhnutelný fakt. Prostě to mají vepsané ve svých genech.

Můžete si však pomoci v tom, aby vaše vlasy působily hustěji. A nemyslíme transplantaci vlasů, ale pár tipů jak doma zahustit vlasy. Nebudou vás vůbec hodně stát, jsou rychlé a jednoduché!

1) Vlasy si myjte

Mnozí muži se bojí toho, že jim budou vlasy o to více padat, čím více si je budou mýt ... Ve skutečnosti budou díky mytí vlasy vypadat hustší. Protože špinavé, mastné vlasy zplihle leží a působí dost nešťastným dojmem. Kvůli co nejlepším výsledkům používejte šampony pro běžné použití a smývejte je teplou vodou.

2) Nadneste objem

Zpevňující šampony, kondicionéry a spreje obsahují polymery, které jednotlivé vlasy "nafouknou", takže budou působit plněji. Účinek je pouze dočasný, proto je nutné používat je pravidelně. Pevnost a hustotu vlasů však může pocitově zvýšit až o 20%. I toto je superrychlý způsob pro zahuštění vlasů.

3) Odložte hřeben

Hřeben někam schovejte. Neustále pročesávání může udělat to, že tenké a řídké vlasy budou vypadat ochable a bez života. Proto se místo hřebene pročešte prsty, vlasům přidáte na objemu a struktuře.

4) Používejte ty správné produkty na úpravu vlasů

Pokud na řídnoucí vlasy používáte těžké vosky a gely, vůbec jim neděláte dobrou službu. Vlasy totiž zatížíte a pak vypadají řídce a zplihle. Nejúčinnějším produktem na úpravu vlasů, který jim dodá na objemu, je pěna a spreje na vlasy, které jsou určeny k "pozvednutí kořínků".

5) Zahoďte cigarety

Kouření nejen zvyšuje hladiny hormonů, které mohou vyvolat padání vlasů, zároveň také zužují tenké žíly a vlásečnice, které zásobují vlasovou pokožku. Vlasy tedy "hladoví", nedostává se k nim dostatečné množství živin potřebných pro růst. Zhasněte cigaretu, zachraňte vlasy.

6) Vlasy si vyfoukejte fénem

Fénování je dobrý způsob pro zahuštění vlasů, které jsou jemné a prořídlé. Ale pozor, neugrilujte si je, přílišné teplo ničí přirozené proteiny ve vlasech, čímž se vlasy stanou lámavými a křehkými.

7) Chraňte si temeno

Pokud dovolíte, aby se vám spálila hlava, máte zaděláno na katastrofu. Kromě toho, že vlasy zůstanou křehké a lámavé, spálení od slunce ovlivňuje vlasovou pokožku i jinak. Nutí pokožku tvořit sloučeninu nazývanou peroxid, kvůli kterému se vlasové folikuly přepnou z fáze růstu do fáze padání vlasů. Čtěte více o růstových fázích vlasu.

8) Nebuďte na své vlasy drsný

Lidské vlasy jsou třikrát slabší, pokud jsou mokré. Znamená to, že nadměrné česání nebo drsné utírání je může poškodit a zlámat. A to je poslední věc, kterou byste chtěli, pokud již máte vlasy mírně prořídlé. Místo toho je nechte volně uschnout nebo je jen jemně osušte ručníkem a upravte prsty, aby nabraly na objemu. I takto jednoduše může vypadat rada jako zahustit vlasy.

9) Zásobte se sójou

Podle nových zjištění dokáže molekula vytvářena ve střevech během trávení sóji zastavit proces plešatění, protože blokuje účinek hormonů, které spouštějí padání vlasů. Za vyzkoušení nic nedáte a je to lepší než některé návody k léčbě plešatění.

10) Nechte si udělat lepší střih

Mnozí muži se snaží vypořádat s plešatěním tím, že si nechají vlasy narůst na dlouhé nebo jdou úplně dohola. Ve skutečnosti je ale kratší sestřih mnohem lichotivější, zvolte proto klasický sestřih nebo některý neformální. Pokud vám tedy ještě zůstaly nějaké vlasy. Obojí tyto možnosti zahuštění vlasů, vám pomohou tím, že dokážete odvést pozornost od padání vlasů k vášmu obličeji.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy