Vlasový aktivátor

Poslední úprava 18.06.2019
Sdílet článek

S vypadáváním vlasů se setkal již skoro každý. Při hledání vhodné léčby a přípravků proti vypadávání vlasů se často setkáme s pojmem - vlasový aktivátor. Co je to tedy vlasový aktivátor a jaký má vliv na růst vlasů? Pojďme si to vysvětlit.

Růst vlasů

Nejprve si řekněme jak rostou zdravé vlasy. Vlasy rostou v 3 fázích. Růstová fáze - během ní vlas roste a trvá průměrně 3 roky. Fáze odpočinku - buněčné ložisko je již vyčerpáno a vlas již neroste. Poslední fáze je vypadnutí samotného vlasu. Tento cyklus se během života vícekrát opakuje. Vlasy tedy vypadávají přirozenou cestou každému.

Kdy je čas na vlasový aktivátor?

V životě člověka nastanou případy, kdy je přirozený růstový cyklus vlasů narušen. Mezi nejčastější případy patří dědičné vypadávání vlasů. V tomto případě dochází k velmi známému jevu miniaturizace - zmenšování vlasových folikulů pod vlivem působení DHT. DHT - dihydrotestosteron je hormon přímo zodpovědný za vypadávání vlasů. Během tohto procesu se zkracuje délka růstové fáze vlasu. Vlas tedy nedospěje do stejné délky jako předtím. A navíc, v každém novém cyklu po vypadnutí znovu naroste vlas o něco tenčí. Takto se proces opakuje až nakonec nevyroste žádný vlas nebo pouze velmi jemný a tenký chloupek.
Nejlepší výsledky jsou zpravidla dosaženy, pokud se proces zmenšování vlasových folikulů podchytí včas. Jednoduše řečeno - ihned poté, co pozorujete, že vlasy jsou na některých částech hlavy řidší. Právě to je vhodná doba pro vlasový aktivátor.

Jak vlasový aktivátor funguje?

Hlavním úkolem aktivátoru je "oživit" oslabený vlas a prodloužit jeho růstovou fázi. K dispozici je několik druhů vlasových aktivátorů, které se liší hlavně obsahem účinných - léčivých látek.

Náš tip: Často se používají aktivátory s obsahem aminexilu, který pomáhá vytvářet hrubší vlas a prodlužuje růstovou fázi vlasu - Spectral RS s Aminexilem. Pokud preferujete výhradně přírodní látky, celosvětově je velmi používaný aktivátor se Saw Palmetto Revivogen.
Mezi novinky na poli vlasových aktivátorů patří Spectral DNC-N s obsahem nové látky Nanoxidil v 5% koncentraci, která je podle výrobce dosud nejúčinnější.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy