Domů / / / / Nejlepší mužské účesy pro řídn...

Nejlepší mužské účesy pro řídnoucí vlasy

Poslední úprava 21.06.2023
Sdílet článek

Vypořádat se s řídnoucími vlasy a ustupující vlasovou linií může být frustrující. Když se vlasy z hlavy postupně vytrácejí, jednoduše nevypadají a nepůsobí některé účesy tak dobře jako kdysi.

Naštěstí je několik způsobů jak si upravit účes, když začnete plešatý.

Máte množství různých možností jak zmírnit estetický dopad vypadávání vlasů - například vlasové produkty k přidání objemu, překrytí a zahuštění řídnoucích míst nebo právě zmíněné lichotivé účesy pro ustupující linii.

Přečtěte si, jak upravit účes, pokud vám začali řídnout a vypadávat vlasy. Také pro vás máme pár jednoduchých tipů jak zpomalit či zastavit řídnutí vlasů a vyhnout se, dokud to jen půjde, naprosté plešatosti.

Volte účesy a úpravu vlasů vhodnou pro řídnoucí vlasy

Pokud i vás trápí vypadávání a řídnutí vlasů, je důležité uvědomit si, že každý střih je jiný. Některé střihy a účesy mohou řídké, tenoučké vlasy a plešatá místa ještě více zvýraznit. Takže padání vlasů ještě zvýrazníte. Jiné střihy vlasů zase dokáží alespoň vizuálně řídnutí vlasů zmírnit, takže vypadávání vlasů není až natolik zřejmé.

Než si však řekneme konkrétní střihy a účesy pro muže s řídnoucími vlasy, představíme si základní pravidlo česání vypadávajících vlasů. Nikdy se nesnižujte na účes typu přehazovačka!

Ano, zakryje vaši "plešatost". Ale asi jen ve smyslu, že takový účes zakryje viditelné holá místa. Ale přehazovačka je natolik výrazná a snadno odhalitelná ... Jednoduše, k vaší hlavě takovýmto způsobem přilákáte více pohledů, než by se dělo při normálním, lichotivém střihu pro řídnoucí vlasy.

Pravidla při změně účesu

  • Zbavte sa strachu se změny
  • Vyberte si nový účes s důvěrou - podtrhněte želané črty obličeje
  • Načasujte si velikou změnu účesu před volnem - takto si na změnu nejdříve sami navyknete

A teď už můžeme přejít k nejlepším účesům pro řídnoucí vlasy a ustupující vlasovou linii u mužů.

Mužské účesy pro řídnoucí vlasy

Sestřih strojkem

Snadno se vytvoří a ještě snadněji se udržuje. Sestřih naježka je při vypadávajících vlasech vynikajícím řešením. Vlasy jsou krátké, vidno při něm kůži. Proto holá místa ve vlasech natolik nevynikají, jak by to bylo při delším účesu.

Sestřih naježka také zmírní vlasovou linii, ta není natolik výrazná. Jednoduše se zmírní kontrast mezi čelem a vlasy.

Vojenský sestřih

Vojenský sestřih je ideálním řešením jak udělat ustupující linii méně výraznou. Je to proto, že zmírní kontrast mezi holými spánky a boční částí vlasů. Pokud jsou po stranách vlasy ostříhané na kratičko, jakoby vznikla iluze rovnější vlasové linie.

Pokud preferujete na vrchu hlavy o něco delší vlasy, můžete vojenský styl účesu změnit na klasičtější vysoký, pevný sestřih.

Účes mop top

Při účesu mop top zůstává delší ofina á la Beatles ... Takže pokud nejste fanouškem krátkých vlasů, můžete vyzkoušet tento. Třeba je sčesat dopředu na čelo. Takto načas překryjete ustupující vlasovou linii, ale nebude to natolik okaté jako při zmíněné neslavné přehazovačce.

Jedním z výhodných aspektů účesu mop top je fakt, že můžete délku vlasů přizpůsobit vašemu vkusu. Od klasického Beatlesácké stylu až po strapatejší a snadněji upravitelný sestřih.

Vlasy uhlazené směrem dozadu

Dozadu ulízané vlasy sice ustupující vlasovou linii nezakryjí. Je to však dobrý způsob jak udělat řídnutí vlasů na temeni méně výrazné.

Vlasy uhlazené dozadu - to je účes, při kterém jsou vlasy po stranách ostříhané nakrátko. Vlasy svrchu hlavy jsou uhlazené směrem dozadu - takže překrývají vrch hlavy. Pokud vám vlasy neřídnou, no chcete zmírnit ustupující vlasovou linii, můžete uhladit vlasy i křížem a nikoli směrem dozadu.

Používání stylingových produktů na vytvoření vzhledu hustších vlasů

Kosmetické přípravky jako pěny nebo laky na vlasy vám samotné vlasy ve skutečnosti nezahustí. Iluzi hustších vlasů získáte přidáním objemu. Na hlavě vzniká jednotnější, zdravější vzhled vlasů.

Hlavní pravidlo, pokud jde o kosmetické produkty, zní - vyhněte se voskům a gelům na vlasy. Obojí vlasy pouze slepí k sobě, vlasy budou zplihlejší, budou působit mnohem řidší a holá místa budou mnohem výraznější.

Místo toho použijte jemnou pěnu pro úpravu účesu. Na rozdíl od gelu a vosku, pěna přidá vlasům objem, takže budou působit hustší. Hlavně, pokud ji nanesete správně - tedy nejprve si navlhčíte vlasy a následně dosucha vyfoukáte.

Pokud máte velké holá místa nebo řídnoucí oblasti vlasů na hlavě, můžete používat zahušťovače vlasů. Řidší místa takto překryjete, budou méně výrazné. Tyto zahušťovače vlastně na existující vlasy nanesou "přídavné vlákna", využívají k tomu keratin, který se dočasně naváže na vlasy a poskytne tak dojem hustších vlasů.

Oholte všechny vlasy

Ano, oholit hlavu je radikální řešení, ale funguje. Pokud máte odvahu vyholit si hlavu a líbí se vám, jak vypadáte bez vlasů, můžete s tím začít, jakmile si všimnete, že vám začínají vlasy řídnout.

Musíte si však uvědomit, že oholená hlava není prevencí další ztráty vlasů. Proto nezapomínejte, pokud se rozhodnete vlasy si nechat znovu narůst, může jich být zase mnohem méně, než když jste si je začali holit.

Prevence dalšího vypadávání vlasů pomocí léků

Pokud jde o padání vlasů, je mnohem jednodušší zachovat si to, co máme, než opět získat vlasy jejich transplantací či jiným chirurgickým zákrokem. Právě proto je nejlepší způsob, jak upravovat účes při vypadávání vlasů, ochránit vlasy, které vám ještě zůstaly.

Vlasy můžete chránit blokováním DHT, což je hlavní hormon zodpovědný za mužské vzorové plešatění. V některých případech začnou dokonce vlasy opět růst.

Ať se vám to líbí nebo ne, když už jednou o vlasy přijdete a folikuly odumřou, je to obvykle nevratné. Pokud si proto všimnete, že vám začínají řídnout vlasy a rostou stále tenčí a tenčí, je třeba začít s jejich záchranou. Raději dříve než pozdě.

Nejlepší mužské účesy pro řídnoucí vlasy Průměrné hodnocení: 3 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy