Zahušťovač vlasů

Poslední úprava 27.03.2023
Sdílet článek

Lidé trpící vypadáváním vlasů udělají skoro vše pro to, aby zakryli vypadané místa před okolním světem. Zatímco někteří volí starou známou "přehazovačku", jiní zvyknou nosit čepice a jiné pokrývky hlavy.

V dnešní době mnozí, kterým vypadávají vlasy, používají k zamaskování řídkých vlasů tzv. zahušťovač vlasů. Zahušťovače dokáží zamaskovat pleš a vytvořit iluzi hustých vlasů. Jsou však efektivní? Jak dokáží zamaskovat hlavu, která je zcela bez vlasů? Fungují lépe pouze pro prořídlé vlasy? Budou dobře držet na hlavě i v různém počasí nebo při plavání?

Co je to zahušťovač vlasů

Je to v podstatě přípravek na překrytí prosvítající pokožky přes prořídlou vlasovou část hlavy. Hlavní složkou zahušťovače vlasů jsou tzv. mikrovlákna, které se nanesou nasypáním nebo postříkáním na prořídlé vlasy. Tato forma zahuštění výborně funguje na vrchní části hlavy - zde dokáže okamžitě většina uživatelů dosáhnout velmi přesvědčivé výsledky při vhodně zvoleném barevném odstínu zahušťovače. Větší zručnost vyžaduje zahuštění v oblasti koutů a blízko čelové vlasové linie - příliš mnoho naneseného zahušťovače může působit nepřesvědčivě. Po několika nanášeních se však dá i tento proces snadno zvládnout.

Jak zahušťovač vlasů funguje?

Zmíněné mikrovlákna se nasypáním na prořídlé místa přirozeně nachytají a nalepí na vlastní, dokonce i velmi jemné vlasy. Takovým způsobem je možné i z ploch s velmi jemnými vlasy vyrobit dokonale hustý porost. Zahušťovače vlasů proto nejsou vhodné pro zakrytí míst, které jsou zcela bez vlasů.

V závislosti od výrobce jsou mikrovlákna vyrobeny z přirozených materiálů nebo materiálů podobných těm, z nichž se skládá lidský vlas - jako například syntetický keratin. Vlasy doplněné zahušťovačem vlasů je možné i česat a vytvořit účes. Po nasypání mikrovláken se použije tzv. zpevňovací lak, který celý účes spolehlivě udrží dokonce i v silném větru. Výsledný efekt je velmi přirozený a při dobré aplikaci a vhodném výběru barevného odstínu, velmi těžko rozeznatelný i z těsné blízkosti.

Jak dlouho vydrží zahusťovač na vlasech?

Zahušťovač vlasů se nedoporučuje používat pokud jsou vlasy vystaveny proudu vody jako například při silném dešti nebo na plovárně. Zahuštěné vlasy vydrží na hlavě celý den a večer se dají jednoduše umýt šamponem.

Pro koho je vhodný zahušťovač vlasů?

Je to vhodná alternativa pro lidi s řídkými a řídnoucími vlasy, kteří chtějí plnější a přirozenější účes. Zahušťovač vlasů je ideální pro lidi po transplantaci vlasů na překrytí dárcovských míst a zahuštění nových jemných vlasů. Stejně i pro lidi po chemoterapii. V podstatě je vhodný pro každého, kdo chce dosáhnout realisticky působící účes s hustými vlasy ve velmi krátkém čase.

Zahušťovač vlasů Průměrné hodnocení: 4.2 (5 hodnocení­)

Čtěte víc

Blízke témy