Domů / / / Norwoodova stupnice vypadávání...

Norwoodova stupnice vypadávání vlasů

Poslední úprava 04.05.2020
Sdílet článek

Při zvažování léčby vypadávání vlasů je důležité pochopit, v jaké fázi je Vaše vypadávání vlasů. Norwoodova stupnice ukazuje nejběžnější postup vypadávání vlasů u mužů trpiachich androgenním / vzorovým vypadáváním. (Pro získání více informací o jiných typech vypadávání vlasů, doporučujeme přečíst si sekci typy vypadávání vlasů.)

Norwoodova stupnice byla publikována v roce 1975 dr. O'tarom Norwood. Definuje 2 nejčastěji postupy vypadávání vlasů. (běžně se vyskytují i kombinace těchto fází resp. postupů). Norwoodova stupnice je také dobrý způsob jak zjistit, kam může vypadávání Vašich vlasů pokračovat, dokud ho nezačnete léčit co nejdříve.
Poznámka: Existuje mnoho variant vzorového vypadávání vlasů. Tyto jsou uvedeny jako ty nejtypičtější.

"Běžný" typ

Vlasy začínají vypadávat v oblasti čela (kouty) a na temeni hlavy. Tyto oblasti se postupně rozšiřují až se nakonec spojí a vytvoří souvislou vypadané oblast od čela až po temeno hlavy. Poslední stupně už možno označit za extrémní vypadávání vlasů
1.stupeň - představuje vlasovou linii mladého člověka, kterému nevypadávají vlasy. (na stupnici není znázorněn)
2.stupeň - naznačuje postup vlasové linie asi 1,5 cm směrem nahoru do tzv.. "dospělé" linie. Tento případ nepředstavuje fázi vypadávání vlasů.
3.stupeň - představuje prvotní fázi vypadávání vlasů u mužů. Je typické ubýváním vlasů v oblasti čelové linie. Vytvářejí se tzv.. "kouty".
3.stupeň vertex - představuje počátky vypadávání vlasů v oblasti temene. Vlasy na tomto místě začínají ztrácet tloušťku a postupně vypadávají.
4. stupeň - je charakteristický dalším vypadáváním vlasů v oblasti čela a Vypadávání oblast na temeni je zřetelnější a nadále se rozšiřuje. Oblast čela a temene rozděluje tzv.. "můstek".
5.stupeň - vypadaná oblast na temeni a v přední části se stále rozšiřují. V této fázi je můstek mezi nimi narušen.
6. stupeň - "můstek" spojující zavlasené části nad ušima mizí. Vytvořila se souvislá Vypadávání oblast. Zbývající vlasy vytvářejí známý tvar "podkovy".
7. stupeň - představuje velmi pokročilé stádium vypadávání vlasů. Zbývá souvislý tenký pás nevypadaných vlasů nad ušima a vzadu na hlavě.

Typ "A"

Je charakteristický ubýváním vlasů od čela směrem dozadu po temeno (vertex). Při tomto typu je vypadávání vlasů v oblasti temene limitované i v pokročilém stadiu. Tento postup se vyskytuje u méně než 10% všech případů. Je ale více výrazný, protože ubývání vlasů na čele je mnohem intenzivnější.

Čtěte dál
Ludwigova stupnice
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Blízke témy