Domů / / / Jablečný ocet na vlasy - ocet...

Jablečný ocet na vlasy - ocet na růst vlasů

Poslední úprava 19.04.2021
Sdílet článek

Pomocí jablečného octa můžete léčit téměř každý zdravotní problém. Lze jej považovat za všelék. Pomůže od hubnutí až po srdeční choroby. Je přínosem i při bradavicích, zapáchajícím dechu, cukrovce, pálení žáhy, akné na zádech a dalších problémech. Není proto překvapením, že dokáže podpořit růst vlasů. Vypadávání vlasů může být způsobeno různými příčinami, například nevhodná výživa a stres. Jablečnému octu nevděčíme pouze za dlouhé vlasy, ale i za zdravé, zářivé vlasy bez lupů. Abyste měli nádhernou korunu krásy, zařaďte do péče o vlasy i jablečný ocet. Jak pomáhá jablečný ocet na vlasy? Čtěte dál.

Má jablečný ocet skutečně vliv na růst vlasů?

Jablečný ocet má mnoho přínosů i pro vlasy - má několik medicínských vlastností. Působí proti zánětům, proti plísním i proti virům. To znamená, že dokáže bojovat s infekcemi na vlasové pokožce, které jsou vyvolány plísněmi nebo jinými mikroorganismy. Je navíc plný esenciálních výživných látek a minerálů jako je draslík, vitamin A, B1, B6 a C. Obsahuje také železo. Právě proto dokáže dodat tu správnou výživu vlasům, takže jsou pevnější a delší. Jablečný ocet obsahuje také přínosné enzymy a bakterie, které zajišťují zdravou vlasovou pokožku a růst vlasů.

Jablečný ocet na vlasy a podpora růstu vlasů - jak to funguje?

Jablečný ocet proti plísním a bakteriím

Jablečný ocet je již ve své podstatě vhodný proti plísním. To znamená, že brání růstu škodlivých houbovitých a plísňových infekcí na vlasové pokožce. Odstranění těchto plísní zase zmírňuje svědění a vysušování vlasové pokožky. Také snižuje šíření bakterií, a to kvůli svým antibakteriálním vlastnostem. Takto dokáže odstranit pocit pálení a podráždění na pokožce hlavy.

Jablečný ocet jako antiseptikum

Antiseptické vlastnosti jablečného octa dokáží zastavit další šíření infekcí. Proto brání i šíření kvasinek ve vlasové pokožce a tím podporuje růst zdravých vlasů.

Jablečný ocet na vlasy a jeho kyselá povaha

Jablečný ocet je typ octa, který je kyselý. Tato jeho vlastnost pomáhá udržet pH rovnováhu na vlasové pokožce. Děje se tak bez odstranění přírodních olejů z hlavy. Nerovnováha hladiny pH kvůli nadměrnému používání šamponu může způsobit, že bude vlasová pokožka suchá. To může vyústit do vzniku lupů, šupinek a mnoha dalších problémů. A právě tyto problémy na vlasové pokožce mohou bránit v růstu vlasů. Jablečný ocet vyrovnává alkalicitu vlasové pokožky a tím otevírá cestu pro vzkvétající růst vlasů.

Jablečný ocet odecpává vlasové folikuly

Jablečný ocet na vlasy lze použít i jako kondicionér. Poskytuje vlasům potřebný jas a výživu a současně odecpává ucpané vlasové folikuly. Blokované vlasové folikuly způsobují vypadávání vlasů. Tento proces dokáže zbavit vlasovou pokožku infekcí a podporuje tak zdravý růst vlasů.

Jablečný ocet jako přírodní čistící látka

Mytí vlasů je důležitá součást péče o vlasy. Pokud si je čistíte a myjete přirozenými neškodlivými přípravky, můžete se těšit na zdravou korunu krásy. Jablečný ocet dokáže odstranit i pozůstatky šamponů a gelů na úpravu vlasů, výsledkem jsou pak zářivější a hebčí vlasy.

Jablečný ocet jako prevence psoriázy

Jablečný ocet obsahuje alfa hydroxykyseliny, které pomáhají při odstraňování odumřelých kožních buněk z vrchní vrstvy vlasové pokožky. Díky odstranění mrtvé kůže můžete zabránit objevení a šíření psoriázy, což je kožní onemocnění. I psoriáza je příčinou nadměrného padání vlasů. Právě použitím jablečného octa na vlasy můžete zastavit onemocnění ještě před jeho propuknutím.

Jablečný ocet opravuje ochrannou vrstvu vlasů a kůže

Tento typ octa dokáže také zahojit poškozenou vlasovou pokožku a vlasy. Vlasy mají přirozenou ochrannou vrstvu, která je chrání před škodlivými látkami. UV paprsky, nadměrné používání šamponu i znečištění z ovzduší tuto vrstvu oslabují a tím se vlasy oslabují. Jablečný ocet ošetřuje poškozené vlasy obnovením této ochranné vrstvy vlasů, a tím vlasy zároveň posiluje.

Jablečný ocet brání třepení konečků a přirozeně rozmotává vlasy

Díky schopnosti vyhladit vrchní vrstvu vlasu, kutikulu, dokáže omezit štěpení konečků i lámání vlasů. Hladší konce vlasů znamenají zdravější vlasy. A zdravý růst vlasů znamená méně chuchvalců ve vlasech a méně roztřepených konečků. Jablečný ocet může nahradit kondicionér na vlasy, protože dokáže výborně uhladit vlasy. Vlasy rozmotává a přirozeně brání tvorbě uzlíků. Tím také brání ve vypadávání vlasů způsobeném česáním zamotaných vlasů.

Jak použít jablečný ocet na růst vlasů?

Jak bylo zmíněno již výše, má jablečný ocet mnoho kvalit a přínosů, potřebných pro zdravější růst vlasů. Jak přesně ho ale třeba pro tento účel používat? Ukážeme si několik způsobů, jak použít jablečný ocet na růst vlasů, které budou hebké, pevné a plné objemu.

Jablečný ocet s vodou

Abyste měli zdravou vlasovou pokožku bez šupinek nebo svědění, měli byste si vlasy oplachovat jablečným octem. Častokrát se používá zředěná směs jablečného octa a vody. Smíchejte ¼ šálku jablečného octa a ¾ šálku vody. Vezměte si nádobku s rozprašovačem a vlijte do ní octovou směs. Tímto roztokem si vlasy opláchněte po použití šamponu a před použitím kondicionéru. Směsí pokropte kořínky vlasů a nechte na hlavě působit 3 až 5 minut. Jemně promasírujte a poté smyjte vodou. Poté naneste kondicionér a vlasy jemně vysušte.

Jablečný ocet s vodou a šalvějovým olejem

Jablečný ocet může být účinný i proti lupům. Bojuje s mikroorganismy, a to díky antimikrobiálním vlastnostem. Smíchejte ½ šálku jablečného octa s 2 šálky teplé vody. Řádně promíchejte. Do směsi přidejte ještě pár kapek šalvějového oleje. Rovnoměrně nasprejujte na vlasovou pokožku hned po umytí vlasů šamponem. Nechte působit půl hodinu. Řádně opláchněte. Aby se dostavili požadované výsledky, je třeba postup opakovat jednou týdně.

Jablečný ocet s avokádem a kokosovým olejem

Kokosový olej je výborný přírodní kondicionér a hydratační přípravek. Avokáda obsahují také mnoho výživných látek. Pro použití na vlasovou pokožku použijte stejný díl jablečného octa a vody. Řádně promíchejte a směs vlijte do nádobky s rozprašovačem. Rovnoměrně nastříkejte na vlasovou pokožku i na vlasy. Směs aplikujte důsledně, je třeba si vlasy rozdělit na části a pokrýt je roztokem. Nechte působit 5 až 10 minut. Připravte si směs čajovníkového oleje a šamponu. Použijte ji na smytí jablečného octa. Šampon nechte působit 2 až 3 minuty, poté smyjte vodou. Ve třetím kroku si udělejte směs z rozmačkaného avokáda a 2 polévkových lžic kokosového oleje. Řádně promíchanou směs naneste na vlasy a jemně promasírujte. Nechte působit pod koupací čepicí, stačí půl hodina. Směs pak vymyjte z vlasů jemným šamponem a čistou vodou. Aby byla vaše pokožka na hlavě hydratovaná, dělejte takto jednou týdně.

Jablečný ocet a soda bikarbona

Tato kombinace může udělat s vlasy zázraky, protože soda bikarbona má úžasné antibakteriální vlastnosti. Proto dokáže zabránit propuknutí různých problémů. Vyrobte si roztok z vody a odpovídajícího množství jedlé sody. Směsí pokryjte celou hlavu a vlasy, od kořínků až po konečky. Vlasovou pokožku promasírujte krouživými pohyby. Potom smyjte hlavu teplou vodou. Poté smíchejte jeden díl jablečného octa a 4 díly vody. Na překrytí pachu octa můžete přidat i éterický olej dle vašeho výběru. Znovu naneste na vlasovou pokožku a na vlasy. Počkejte 5 minut a smyjte.

Jablečný ocet s čajovníkovým olejem

Jablečný ocet i čajovníkový olej působí antibakteriálně. Znamená to, že dokáží zničit bakterie, které jsou zodpovědné za různé problémy s vlasy, včetně vypadávání vlasů, lupů a šupinek. Abyste si vytvořili požadovaný roztok, smíchejte 5-6 kapek čajovníkového oleje s půl šálkem jablečného octa. Řádně promíchejte. Naneste na vlasy a jemně vetřete do pokožky. Počkejte 5 minut. Smyjte šamponem a vodou.

Jablečný ocet s aloe vera a medem

Aloe vera je výborný prostředek proti vypadávání vlasů. Proto je i tato směs účinná na ošetření svědivé a nezdravé vlasové pokožky. Smíchejte 3 polévkové lžíce šťávy z aloe vera, jednu polévkovou lžíci rozmarýnového oleje a medu v půl šálku jablečného octa. Směs řádně rozetřete a vlijte do láhve s rozprašovačem. Směs nastříkejte na vlasovou pokožku a několik minut jemně masírujte. Pak si hlavu přikryjte koupací čepicí. Po 20 minutách smyjte studenou vodou a vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Jablečný ocet s olivovým olejem

Pokud máte šupinatou pokožku na hlavě, bude tato směs určena přesně pro vás. Vyrovná pH pokožky a zajistí tvorbu přirozených olejů na hlavě. Olivový olej dokáže ošetřit škody způsobené UV paprsky. Zahřejte 2 polévkové lžíce olivového oleje, stačí pouze několik sekund. Naneste na vlasovou pokožku a jemně promasírujte. Počkejte půl hodinu a vlasy rovnoměrně pročešte. Jablečný ocet nařeďte vodou. Touto vodou opláchněte vlasy. Potom řádně smyjte pod tekoucí vodou.

Jablečný ocet s rozmarýnem

Abyste dopřáli vlasům potřebné živiny, můžete použít tuto směs jablečného octa a rozmarýnu. Podpoříte tak růst vlasů. Vlijte 3 šálky vody a hrst rozmarýnu do hrnce a vařte. Přiveďte k varu a vařte dalších 45 minut. Směs sceďte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Přidejte pár kapek rozmarýnového a mátového oleje a půl šálku jablečného octa. Směs přelijte do nádobky s rozprašovačem a řádně protřepejte. Po šamponování ji naneste na vlasovou pokožku. Nechte několik minut působit. Smyjte vodou a vlasy jemně vysušte.

Jablečný ocet s pivem

Pivo dokáže divy, pokud jde o podporu růstu vlasů a holou hlavu. Pokud ho navíc smícháte s jablečným octem, jeho účinek se ještě rozšíří. Nalijte 2 polévkové lžíce jablečného octa a 2 šálky piva do větší nádoby. Řádně promíchejte a po použití šamponu naneste na vlasovou pokožku. Několik minut nechte působit. Pak přibližně 10 minut masírujte bříšky prstů. Smyjte vodou. Proceduru opakujte dvakrát týdně a zbavíte se suchých vlasů.

Upozornění týkajícího se jablečného octa a jeho použití na vlasy

Jablečný ocet je vynikající přísadou péče o vlasy. Je však třeba upozornit, že není zcela neškodný. Pokud používáte jablečný ocet na vlasy, je třeba postupovat opatrně.

  1. Jablečný ocet musíte používat rozředěný. Koncentraci třeba ještě více rozředit i tehdy, pokud máte na kůži pocit pálení.
  2. Jablečný ocet byste neměli používat, pokud jste již na vlasy nanesli olej. Olej by totiž zabránil průniku jablečného octa na vlasovou pokožku.
  3. Surový jablečný ocet je bohatý na pektin, kyselinu jablečnou, draslík, sodík, železo a vápník. Proto používejte jablečný ocet, který je nepasterizovaný a nefiltrovaný.
Jablečný ocet na vlasy - ocet na růst vlasů Průměrné hodnocení: 2.7 (3 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy