Proč vlasy řídnou?

Poslední úprava 07.03.2023
Sdílet článek

Řídnutí vlasů má několik příčin, včetně genetiky, nesprávné péče o vlasy a nedostatečné výživy. Průměrný člověk ztratí 100 vlasů za den, ale když vlasy zřídne a začínají vypadávat ve větším množství, je třeba začít vážně uvažovat nad příčinami ztráty vlasů. 25 procent mužů zaznamená ztrátu vlasů ještě před třicítkou. Ačkoli řídnutí vlasů u žen má jen málokdy za následek jejich úplnou ztrátu, určitým stupněm řídnutí vlasů trpí až téměř dvě třetiny žen.

Dihydrotestosteron (DHT)

Nadbytek dihydrotestosteronu (DHT) je jednou z příčin řídnutí a ztráty vlasů. DHT je vedlejší produkt testosteronu a jeho nadměrné množství brzdí růst vlasů. DHT je zodpovědný za řídnutí vlasů a ztrátu vlasů, protože zmenšuje vlasové folikuly, takže vlasy řídnou, až nakonec úplně přestanou růst.

Určité přírodní léky mohou pomoci minimalizovat produkci DHT. Saw Palmetto je populární rostlina používaná proti vypadávání vlasů. Přijímána v dávkách 160 mg dvakrát denně - může chránit vlasy snížením produkce DHT v těle. Další populární přírodní lék proti DHT je zelený čaj díky enzymům a antioxidantům, které jsou přítomny v čajových lístcích. Dvě až tři šálky zeleného čaje denně mohou také pomoci zabránit řídnutí a vypadávání vlasů.

Ucpané folikuly

Ucpané vlasové folikuly jsou další běžnou příčinou řídnutí vlasů a také jejich lámavosti. Vlasové folikuly se také mohou ucpat z důvodů, jako jsou nesprávná péče o vlasy a nahromadění nečistot a mazu v nich. Pokožka hlavy vyžaduje zvláštní pozornost při každém mytí vlasů. Správná stimulace a čištění je nezbytné, aby vlasy rostly silné a husté. Pokud se správně nestaráte o pokožku hlavy, odumřelá kůže se může nahromadit ve vlasových folikulech a způsobit řídnutí vlasů či dokonce i ztrátu vlasů.

Jablečný ocet je přírodní prostředek, kterým vyčistíte pokožku hlavy a vlasové folikuly. Jablečný ocet vyrovnává úroveň pH pokožky vlasů důležitou pro správný růst vlasů a kyselina odstraní všechny mrtvé buňky kůže, které ucpávají vlasové folikuly a způsobují řídnutí vlasů.

Postup:

  1. Zřeďte jeden šálek jablečného octa v jednom šálku vody.
  2. Ve sprše nalijte na pokožku hlavy pět minut před umytím vlasů šamponem.
  3. Vmasírujte jablečný ocet do vlasové pokožky, abyste stimulovali folikuly a umožnily jeho absorpci na odstranění nečistot.
  4. Po skončení si opláchněte vlasy a použijte šampon jako obvykle.
  5. Vlasy si takto oplachujte dvakrát týdně.

Nedostatek vitaminů a minerálů

Nedostatek vitaminů a minerálů přímo souvisí s řídnutím a vypadáváním vlasů. Určité vitaminy jsou nezbytné pro správný růst vlasů - je nejlepší přijímat jejich v potravě. Vitamíny jako například A, C, E a všechny vitaminy skupiny B jsou důležité pro zdravý růst vlasů, protože jsou zodpovědné za produkci a oběh mazu a pevnost vlasů. Vitamin D je další vitamin, který je přímo spojen s vypadáváním vlasů, pokud je ho v těle nedostatek. Nejdůležitější minerály pro silné vlasy jsou selen, jód, zinek a železo. Pokud tělu chybí tyto vitamíny a minerály, vlasy zřídnou. Multivitaminové doplňky pomáhají zajistit dostatek všech živin pro tělo, pokud nemáte dostatek příležitostí je získat ze stravy.

Proč vlasy řídnou? Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy