Domů / / / / Čínská medicína na padání vlas...

Čínská medicína na padání vlasů - 5 čínských bylin, které pomáhají při léčbě padání vlasů

Poslední úprava 09.09.2021
Sdílet článek

Mnoho lidí trápí některý z problémů týkajících se vlasů - ať už jde o padání vlasů, řídnutí vlasů nebo plešatá místa na hlavě. Stres z padání vlasů problém pouze zhoršuje, protože vyvolává ještě mohutnější padání vlasů. Možná jste už na řídnutí a padání vlasů vyzkoušeli všechno možné. Častokrát však pomoc selhává a požadované výsledky se nedostaví nebo padání vlasů zastaví pouze na krátce.

Tradiční čínská medicína na padání vlasů by zafungovat mohla. Ať už díky jednotlivým bylinkám nebo v kombinaci několika bylin či roztoků. Čínská medicína na padání vlasů se používá dlouhá staletí a nepomáhá pouze při problémech s řídnoucími vlasy. Dokáže také obnovit původní barvu vlasů, tedy obnovit přirozený pigment ve vlasech.

Které čínské bylinky stojí za vyzkoušení při problémech s padáním vlasů?

1) Fo-ti

Fo-ti (kokořík mnohokvětý), je nejčastěji používaná bylina, vlastně její kořen, v čínské medicíně na padání vlasů. Na podporu růstu vlasů se používá již od pradávna. Také je dobrá na obnovu původního pigmentu ve vlasech, a tedy vhodná proti šedivění vlasů. Fo-ti pomáhá při zlepšení cirkulace krve.

2) Houby reishi

Houba reishi, lesklokorka lesklá, se pěstuje ve většině čínských provincií. Je vynikajícím lékem na folikulitidu. Jde o onemocnění, kdy se kolem folikulů, tedy vlastně vlasových kořínků, vytvoří šedé nebo bělavé vyrážky podobné bulkám. Tento stav vede ke svědění vlasové pokožky a vypadávání vlasů. Reishi je vhodné právě při folikulitidě, ale i v alopetické medicíně, pokud jde o padání vlasů.

3) Nu Zhen Zi

Nu Zhen Zi, ptačí zob lesklý, podporuje růst vlasů. Je obzvlášť dobrý na ošetření plešatých oblastí na hlavě. Nu Zhen Zi pročišťuje krev a zvyšuje přísun krve k vlasové pokožce. Zlepšuje kvalitu vlasové pokožky a brání v opětovném propuknutí běžných kožních problémů jako je psoriáza a dermatitida. Tato bylina pomáhá i ledvinám a játrům.

4) Wu Wei Zi

Wu Wei Zi, schizandra čínská, je známá schopností podpořit celkovou krásu. Také je využívána jako látka, která dokáže pročistit krev. A léčit plešatost. Pomáhá při růstu vlasů, které jsou hebké a hedvábné. Údajně dokáže léčit i ty nejzávažnější případy plešatosti.

5) Morus Alba

Morus Alba, moruše bílá, je velmi populární rostlina vhodná k prevenci šedivění vlasů.

Tyto čínské bylinky a rostlinky se používají pravidelně. Čínský způsob péče o vlasy je vědecký a logický současně. Číňané se drží starověkých principů filozofie jin a jang a problém řeší od základů.

Bylinky lze koupit ve více formách. Nejběžnější způsob přípravy je vaření ve vodě. Výluh se následně používá při dalším vaření. Lze je rovněž konzumovat syrové, tak jak to dělají Číňané.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy