Domů / / / 9 důvodů, proč kvůli vlasům vy...

9 důvodů, proč kvůli vlasům vypadáte starší - spolu s tipy, jak vypadat mladší

Poslední úprava 06.03.2020
Sdílet článek

1) Vaše vlasy jsou příliš dlouhé

Příliš dlouhé vlasy nejsou vhodné pro ženy nad 40 let. Můžete to nazvat i "1661" efekt. Díky dlouhým vlasům vypadá žena odzadu na 16, zepředu se však blíží k důchodovému věku ... Obecně lichotivá délka vlasů je po klíční kost. Sestřih, při kterém se vlasy dotýkají pomyslného límce a jsou vrstvené kolem obličeje, zároveň odpoutává pozornost od stárnoucího krku. I to je způsob, jak vypadat mladší.

2) Nebo naopak, vlasy jsou příliš krátké

Jako krátké je příliš krátké? Neexistuje na to pravidlo, ale nezapomínejte, že koncový bod vašeho sestřihu zdůrazňuje ten rys obličeje, vedle něhož se nachází. Pokud vás tedy trápí povadlá dvojitá brada, nechtějte bob po bradu. Nezapomínejte, i krátký sestřih může vyžadovat fén. Mnohé ženy si totiž myslí, že při krátkém sestřihu vlasů nemusí vůbec řešit styling. Pokud si ale vlasy neupravíte, můžete nakonec vypadat jako pravá matróna. Ostré střihy jsou moderní a mladistvé, vlasy ale musí být hladké a elegantní. Pokud nemáte štěstí na takové vlasy od přírody, použijte pro úpravou účesu přípravek proti krepovitosti a na vyhlazení vlasů.

3) Máte již celá léta stejný střih vlasů

Jak vypadat mladší? Měli byste se poohlédnout po novém střihu. Obzvlášť, pokud ten starý nosíte již 10 let. Po takovou dlouhou dobu nenosíte stále stejné oblečení, tak proč byste měli mít stále stejné vlasy? Pokud se bojíte dramatické změny, postupujte pozvolna. Vzhled může osvěžit i něco tak obyčejné jako posunutí cestičky ve vlasech.

4) Bojíte se experimentovat s novými přísadami

Kopec přísad proti příznakům stárnutí jako například niacinamid a kofein v produktech péče o vlasy debutují (viz např. kofein a vypadávání vlasů). Vlasy jsou po nich hladké, lesklé a mají celkově mladistvější vzhled. Vlasová kutikula je podobná vrchní vrstvě kůže. Proto dává smysl, že budou mít příznivé účinky i na vlasy i na pokožku.

5) Barva vlasů je vzhledem na barvu vaší pokožky mdlá

Ať už se vydáte ke kadeřnici nebo si vlasy nabarvíte sama, může znamenat drobné vylepšení barvy obrovský rozdíl. Ženská pokožka se s přibývajícím věkem zesvětluje, stává se průsvitnější. Proto to, co na vás vypadalo úchvatně v pětadvacítce, nebude působit tak dobře i v padesátce. Vzpomeňte si, jaké jste měli vlasy, když jste byla dítě. Vraťte se k této barevné škále, ať už jste byli blondýna, bruneta nebo zrzka. Cokoliv monotónní působí vážně a staře, přidejte proto pár zesvětlených pramenů či více barevných tónů. Pokud máte pochybnosti, vsaďte na světlejší tóny. Tmavé odstíny vytvářejí příliš tvrdý kontrast s pokožkou.

6) Nemáte správný typ ofiny

Ofina může maskovat čelo, ne každá to ale dokáže stejně dobře. Tupá ofina lemující celé čelo není vhodná pro každého. Může dokonce zdůraznit stárnoucí rysy a vyzrálejší pleť. Zvolte do boku střiženou ofinu, která se prolíná s ostatními vlasy. Obličej bude působit měkce a mladistvě. Nezapomínejte na to, že musí ofina proporčně ladit s vaším střihem. Nejlépe vypadá při vlasech po ramena. Pokud by byly kratší, nevyčnívala by ofina od zbytku vlasů.

7) Nevíte jak zacházet se svými šedinami

Než si namícháte barvu, zamyslete se, jestli vám šediny lichotí. Pokud začne šedivět bruneta, jsou její vlasy stříbřité a pěkné. Blondýny ale obvykle šediví doběla, a kvůli tomu mohou působit bledě. Pokud si chcete nechat šedivé vlasy, počkejte, dokud nebude šedivých 75%, až potom je nechte odrůst. Jinak budete působit, jako byste si vlasy zapomněli nabarvit. Na šedivé vlasy používejte přípravky na uhlazení, protože šedivé vlasy jsou nepoddajné a krepatějící. Hladké prameny způsobí, že barva působí živě. I to je způsob, jak vypadat mladší navzdory šedinám.

8) Dlouhá léta používáte stále tytéž produkty

Jelikož se s přibývajícím věkem mění struktura vlasů, potřebujete jí přizpůsobit i přípravky péče o vlasy. Prameny vlasů jsou sušší a drsnější, proto byste měli začít používat přípravky na hydrataci. Vyhýbejte se zesvětlujícím šamponům, protože vlasy "obnažují". Zkuste novou kategorii produktů, které podporují lesk vlasů. Obsahují přísady odrážející světlo, tyto dodávají vlasům jas a zároveň je uhladí. Aplikují se na suché vlasy jako poslední krok při tvorbě účesu.

9) Vašim vlasům chybí objem

Vytvořte objem pomocí správného střihu a účesu. Jemné a řídké vlasy by měly být zastřižené přibližně do poloviny krku, případně kratší. A měly by být vrstvené. Při fénování vyfoukejte horní vrstvu vlasů. Barva je dalším způsob jak přidat kadeřím na objemu. Světlejší a tmavší prameny vlasů dodávají účesu rozměr. Vlasy působí hustěji a nadýchaně.

Vysvětlili jsme si, proč kvůli vlasům můžete vypadat starší, i to jak vypadat mladší. Hodně štěstí a radosti při zkoušení a odhalování nových možností, účesů a možná i obzorů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy