Domů / / / / 18 nejlepších homeopatik při v...

18 nejlepších homeopatik při vypadávání vlasů

Poslední úprava 16.09.2020
Sdílet článek

Vypadávání vlasů je častým problémem a týká se lidí na celém světě. Mnozí se obávají hřebenů a kartáčů na vlasy, které může způsobit lámání a vypadávání vlasů. A když pak přijde zima, začínají se tvořit lupy. Vlasová pokožka je podrážděná a může nastat ještě výrazněji vypadávání vlasů. Jak zabránit řídnutí vlasů bez léků na předpis? Vyzkoušet můžete i homeopatii.

Homeopatie je druh medicíny, která se zaměřuje na spuštění procesu léčby a hojení v rámci lidského těla. Na vypadávání vlasů lze v homeopatii najít dost velké množství léků. Zde je 18 nejlepších.

Příčiny vypadávání vlasů

Někdy je obtížné určit příčinu vypadávání vlasů (jak u žen, tak u mužů), ale zde jsou některé faktory, které k vypadávání vlasů vedou.

Stres

Stres a tlak, ať už fyzický nebo psychický, je spojován také s vypadáváním vlasů. Fyzický stres a tlak vyvolaný zraněním nebo nehodou spouští typ vypadávání vlasů nazývaný telogen effluvium.

Nadměrný příjem vitaminu A

Podle dermatologů je přílišná konzumace vitamínu A odpovědná za nadměrné padání vlasů.

Těhotenství

Těhotenství je příklad pro nadměrné padání vlasů kvůli fyzickému stresu. U žen je navíc velmi časté vypadávání vlasů po porodu - postpartum alopecia.

Dědičnost

Plešatění může nastat i u žen, zvláště pokud mají v rodinné anamnéze ženské vzorové plešatění. Je to ženská verze mužské vzorové plešatosti. (viz také androgenní alopecie)

Nedostatek proteinů

Vlasy jsou tvořeny proteiny. Takže pokud je nezískáváte ze stravy v dostatečném množství, růst vlasů se omezí.

Anémie

Nedostatek železa, anémie, také může vést k nadměrnému padání vlasů.

Hormonální nerovnováha

Změny hormonálních hladin, například kvůli zahájení nebo přerušení užívání antikoncepce, nebo kvůli onemocnění jako PCOS se také spojuje s vypadáváním vlasů.

Nedostatek vitaminu B

Užívání vitamínu B je důležité, pokud jde o zdraví vlasů. Nedostatek tohoto vitamínu znamená vypadávání vlasů.

Problémy se štítnou žlázou

Když štítná žláza nedokáže tvořit určité hormony, ovlivňuje tím přímo zdraví vlasů, což v konečném důsledku znamená nadměrné padání vlasů.

Alopecia areata

V případě alopecia areata jde o onemocnění imunitního systému, kdy jsou vlasy považovány za cizí objekt a tělo na ně útočí.

Dramatický úbytek na váze

Dramatický pokles hmotnosti je častokrát doprovázen ztrátou přísunu živin. Vlasy přitom na růst potřebují správnou výživu. Pokud ji nedostávají, nastává nutně vypadávání vlasů.

Stárnutí

Vypadávání vlasů je běžný příznak stárnutí. Méně než 45% žen se dožije osmdesátky s plnou hlavou vlasů.

Homeopatická léčba vypadávání vlasů

Homeopatie má různé možnosti ošetření a léčby při nadměrném padání vlasů. Závisí od příčiny vzniklého problému. Chytrý a zručný homeopat by si měl nastudovat pacientovu anamnézu, aby mohl zjistit podstatu problému. Když vyhodnotí stav, předepíše se vhodná léčba.

Homeopatická léčba při alopecia areata

Alopecia areata je výsledkem až příliš horlivého imunitního systému. Imunitní systém mylně považuje vlasy za cizí objekt a začne na ně útočit. Výsledkem je nadměrné padání vlasů. Následující homeopatická léčba je určena speciálně pro lidi s alopecia areata.

1) Fluoricum Acidum

Tento lék se vyrábí potenciací kyseliny fluorovodíkové. Považuje se za výborný při vypadávání vlasů, zejména v případě alopecia areata. Je dobrým adeptem i na pomoc při padání vlasů způsobeném nemocí, lámáním vlasů, při vypadávání vlasů v důsledku onemocnění na syfilis.

2) Fosfor

Vyrábí se potenciací anorganického fosforu. Je to lék schopný vyléčit širokou škálu nemocí. Je populární na léčbu alopecie, používá se i při problémech gastrointestinálního traktu, krve, nervové tkáně a kostí.

3) Calcarea Carbonic

Calcarea Carbonic je považována za jeden z nejlepších homeopatických léků na opětovný růst vlasů. Předepisuje se pacientům, u kterých se vypadávání vlasů spojuje také s intenzivním svěděním hlavy a pocením vlasové pokožky.

4) Vinca Minor

Barvínek menší, Vinca Minor, je účinný při léčbě alopecie, pokud ji doprovází i tvorba lupů. Používá se i při abnormálním růstu vlasů, například pokud vlasy vyrůstají jak bílá vlna.

Homeopatická léčba při plešatosti

Plešatost není u žen zcela běžná, ale dochází i k takovým případům. Dokonce až u 45% žen dochází po dosažení padesátky k výrazné ztrátě vlasů. Tyto homeopatické přípravky se používají k léčbě plešatosti.

5) Silicea

Tento hloubkově působící lék se používá k léčbě široké škály onemocnění. Homeopaté Siliceu (křemík) předepisují na plešatost provázenou bolestivostí. Ošetřuje také kožní problémy jako ekzémy, které někdy způsobují lupy.

6) Baryta Carbonic

Tento homeopatický lék, uhličitan barnatý, se podává mladým lidem trpícím na předčasné plešatění. Obecně se používá k léčbě plachých lidí, kteří trpí na plešatost a problémy s hrdlem jako například angína či zánět mandlí.

7) Lycopodium clavatum

Jde o jeden z nejlepších homeopatických přípravků na prevenci mnoha problémů souvisejících s vlasy. Lycopodium je výborný na nadměrné padání vlasů, předčasné šedivění vlasů a dokonce plešatění. Připravuje se z rostliny plavuň. Tento homeopatický lék řeší i předčasné plešatění.

Homeopatická léčba při vypadávání vlasů kvůli lupům

8) Psorinum

Psorinum je nejlepší volbou, pokud je vypadávání vlasů způsobené tvorbou lupů. Lupy jsou běžným důsledkem kožního onemocnění jako je psoriáza a ekzémy. Psorinum se zaměřuje na základní příčinu problému, zmírňuje současně padání vlasů i tvorbu lupů.

9) Mezereum

Toto je další lék, který dokáže účinně vyřešit kožní problémy jako jsou různý vyrážky, léze či psoriáza. Řeší vypadávání vlasů u lidí, kteří mají na vlasové pokožce krusty a infekce. Je také dobrý na podporu růstu vlasů.

10) Kali Sulphuricum

Pokud jsou lupy žluté, je dobré nasadit Kali Sulphuricum (síran draselný). Homeopaté ho zvyknou předepisovat lidem, kteří trpí na lupy a šupinky spolu s nadměrným padáním vlasů.

Homeopatická léčba u žen trpících na vypadávání vlasů po porodu

11) Natrum Muriaticum

Zajímavostí je, že Natrum Muriaticum se vyrábí z běžné kuchyňské soli její potenciací. Používá se na řadu problémů, výborný je na léčbu vypadávání vlasů po porodu. Předepisuje se i ženám trpícím na anémii.

12) Pulsatilla pratensis

Pulsatilla pratensis, koniklec luční, se podává ženám trpícím na poporodní nadměrné padání vlasů. Lidé, kteří tento lék užívají, často uvádějí snížený pocit žízně a potřebu dýchat čerstvý vzduch. Předepisuje se také ženám, které mají problémy při trávení mastných jídel.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • 3 Omega rybí olej pilulky

    • Přírodní přípravek s obsahem Omega 3 kyselin
    • Pomáhá odstranit inflamace - zánět, svědění

    Lék na předpis? : Ne

Čtěte víc

Blízke témy