Domů / / / / Je padání vlasů u žen způsoben...

Je padání vlasů u žen způsobené odbarvováním nebo barvením vlasů?

Poslední úprava 20.07.2022
Sdílet článek

Péče o vlasy a úprava vlasů

Odbarvování a barvení vlasů může způsobit to, že se vaše vlasy odlomí u kořínků a vypadnou. Takové padání vlasů u žen se však vyskytuje pouze v ojedinělých případech. Většinou však takové občasné ošetření vlasů trvalé poškození nezpůsobí.

Potenciální poškození vlasů

V některých případech může odbarvování nebo barvení vlasů vlasy poškodit. Stane se tak většinou tehdy, když tyto procedury opakujete příliš brzy po sobě. Odbarvování a následné barvení vlasů z nich může vytáhnout všechnu vláhu a zničit folikuly. Následkem je padání vlasů po barvení - vlas vypadne buď s kořínkem nebo se ulomí někde blízko kořene.

Nesprávné používání barvy na vlasy

Pokud barvení vlasů nedopadne dobře, je to většinou proto, že byla barva nebo odbarvovač použitý nesprávně. Pokud si ženy barví vlasy příliš často, případně příliš silně koncentrovanou barvou, může dojít k padání vlasů okamžitě po barvení. Pokud vlasy ošetřujete barvou opakovaně, může z toho být nakonec trvalé padání vlasů. U žen jej lze vysledovat jako řídnutí nebo dokonce holá místa na hlavě.

Zamyslete se i nad možností jiných zdravotních problémů

Přesto, že si vlasy odbarvujete nebo barvíte, nemusí to být příčinou pro padání vlasů. U žen by se měly brát v úvahu i jiné věci, patří sem například genetické vypadávání vlasů, nošení vlasů v příliš upjatý účesech, užívání některých léků, například antikoncepce. I tato fakta mohou být příčinou padání vlasů. Pokud vás tedy trápí padání vlasů, přestaňte na vlasy používat všechny chemické látky a navštivte dermatologa.

Čtěte dál
Proč vlasy řídnou?
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny na vlasy Foligain

    • Silné složení vitamínů pro vypadávající vlasy pro muže i ženy
    • Pomáhá zastavit vypadávání i aktivovat vypadané vlasy

    Lék na předpis? : Ne

Čtěte víc

Blízke témy