Domů / / Jak odstranit vrásky z rukou p...

Jak odstranit vrásky z rukou přirozene doma?

Poslední úprava 01.12.2022
Sdílet článek

Ruce provádějí během dne mnoho práce a zároveň jsou vystaveny slunečním paprskům, znečištěnému prostředí, kouření, a v neposlední řadě i věk je jedním z proměnných, které se podílejí na vzniku vrásek. Důležitost, kterou přikládáme naší tváři, není pro naše ruce samozřejmá. Dodržujeme režim péče o obličej jako čištění, peeling, nanášení opalovacích krémů a ostatní domácí tipy, masky na obličej. No ve značné míře ignorujeme naše ruce.

Vrásky na rukou nejsou neobvyklý problém. Mohou být způsobeny věkem nebo jinými faktory. Nedostatečná péče o ruce může vést ke vzniku vrásek. Pokud se chcete zbavit vrásek natrvalo, zkuste některé domácí recepty pro péči o pokožku rukou. Odkdy se se zvyšujícím věkem začne nadměrně ztrácet kolagen přítomen v pokožce, vrásky začnou být viditelné na rukou a bez velkého prodlení i na jiných částech těla. Mít vrásky je přirozené a je to biologický proces. Ale u někoho začne takové stárnutí mnohem dříve. Urychlený proces mají na svědomí volné radikály, stejně jako UV záření.

Péče o ruce

Hydratační krém

Ztráta vlhkosti způsobuje ztrátu elasticity, což následně vede ke vzniku vrásek na rukou. Nanášení hydratačního krému na noc zklidňuje pokožku, dodává jí jemnou texturu a udržuje vrásky jemné a pod kontrolou. Pokožku denně hydratujte a zabráníte vzniku nových vrásek.

Ošetření olejem

Víte, že lidé s mastnou pokožkou jsou méně náchylný na stárnutí a vznik vrásek? Dopřejte svým rukám zářivý a mladistvý vzhled aplikací olejů, které vyhovují vašemu typu pokožky jako je kokosový, olivový, sezamový, ricinový nebo jiný olej dle vašeho výběru a nechte ho působit na rukou nejméně jednu hodinu.

Dokonce jej můžete aplikovat na noc a ráno se jen umyjete. Je jisté, že změny časem určitě uvidíte, nakolik oleje mají tendenci proniknout hluboko do kožních buněk, které redukují vznikající vrásky a zabraňují tvorbě nových.

Peeling

Jako peeling můžete použít asi gram hrubé mouky, který v kombinaci s oleji dělá skutečně divy. Nebo se můžete inspirovat dalšími domácími peelingy na ruce.

Cvičení

Možná si myslíte, že cvičení nemá s vráskami žádný vztah, ale ano, má - cvičení skutečně úžasně zlepšuje proudění krve nejen u rukou a chrání je před vznikem vrásek.

Pozor na slunce

Chraňte ruce nošením rukavic a vyhněte se přílišnému vystavení se slunečním paprskům. Předtím než vyjdete ven, nanášejte na záda rukou a dlaně opalovací krém.

Kuchyňské triky jak odstranit vrásky z rukou

Citron a cukr

Vytlačte polovinu citronu + přidejte lžíci cukru

Vmasírujte tuto směs krouživými pohyby do pokožky rukou. Nechte zaschnout na 15 minut a pak smyjte vodou. Citron působí skvěle na zjemnění opálení, stařeckých skvrn, špíny a jemných vrásek na rukou, zatímco cukr funguje jako peeling.

Citron a mléko

Polovina citrónu + 2 lžíce mléka

Natřete ruce touto směsí a po 20 minutách opláchněte. Mléčné produkty působí proti stárnutí, hydratují pokožku, zatímco citron zjemňuje sluneční opálení, odstraňuje nečistoty z rukou.

Rajčatový džus

Natřete na ruce rajčatový džus.

Nechte ho zaschnout a opláchněte.

Pro lenošné

Pokud jste velmi líný starat se o své ruce, pak vše co musíte udělat je, že když si budete natírat obličej čímkoliv - hydratačním krémem, opalovacím krémem, nebo doma vyrobenou maskou - aplikujte ho zároveň i na vaše ruce. Tento trik dělá divy a skutečně může pomoci dodat vašim rukám mladší, jemnější a zářivější vzhled.

Ananas

Použití ananasové dřeně či rozemleté dužiny, která obsahuje velké množství vitaminu C, vám pomůže zpevnit pokožku díky obsažené ovocné kyselině. Tím odstraníte vrásky a ruce budou jemné a krásné. Ananas ponechte na rukou 15-20 minut a potom ho smyjte studenou vodou. Pravidelné ošetřování ananasem vám pomůže eliminovat předčasnou tvorbu vrásek. Dalším způsobem je vzít ananasový džus a krouživými pohyby jej aplikovat na pokožku rukou. Je to skvělý recept na opálenou pokožku a na zcela odstranění vrásek z rukou.

Banán

Banány jsou bohaté na různé vitamíny a minerály jako je například draslík, zinek, hořčík, železo, jód, vitamin A, B a E, které jsou ideální pro boj s vráskami. Současně s omlazením pokožky působí zároveň jako prevence vzniku vrásek. Vidličkou rozmačkejte půl banánu, vzniklou hladkou směs aplikujte na ruce a nechte působit, dokud na rukou zcela nezaschne. Smývejte ji nejprve teplou vodou, pak studenou vodou. Abyste zabránili vzniku vrásek, aplikujte banán dvakrát týdně. Pokud máte ruce již velmi vrásčité, smíchejte rozmačkaný banán s rozmačkaným avokádem a medem, tím bude směs ještě účinnější.

Okurka

Čerstvá okurka by ve vaší domácnosti měla být samozřejmostí. Je běžně konzumována jako příloha k jídlům a dokonce jedinci, kteří se starají o své stravování, jedí okurku jako každodenní základ jak zůstat fit. Toto osobité ovoce je také důležité pro pokožku. Vezměte z chladničky čerstvou okurku a nakrájejte ji na kolečka. Ty pak přikládejte na ruce, kde máte vrásky. Vaše pokožka bude jemná, hladká a vrásky zmizí.

Olivový olej

Určitě jste slyšeli o nesmírných výhodách olivového oleje v různých oblastech. Tak jako poskytuje výživu vaší pleti, bylo prokázáno, že tento olej stejně dobře odstraňuje z pokožky vrásky. Musíte ho ale aplikovat pravidelně buď před spaním, nebo před koupelí. Olivový olej můžete použít i na vaření - zůstanete déle zdravý a krásný.

Červený meloun

Odřízněte kousek melounu a přitlačte jej na pokožku v místech, kde máte vrásky. Nechte působit 5-7 minut. Pokožku pak umyjte studenou vodou a dosáhnete tak čerstvou a hydratovanou pokožku bez vrásek. Postup opakujte dvakrát za týden.

Rýže

Pokud máte celou rýži, udělejte z ní pomocí mlýnku prášek nebo dnes již snadno dostanete rýžový prášek i v obchodě. Abyste vytvořili účinnou masku, potřebujete smíchat tento prášek s přibližně jednou lžící růžové vody a mléka. Následně natřete směs na pokožku, což může jít snadněji s trochou vody. Nechte působit 20 minut, omyjte s teplou vodou a užijte si pocit krásy bez vrásek.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc