Domů / / Jak odstranit vrásky z rukou p...

Jak odstranit vrásky z rukou přirozene doma?

Poslední úprava 08.11.2017
Sdílet článek

Ruce provádějí během dne mnoho práce a zároveň jsou vystaveny slunečním paprskům, znečištěnému prostředí, kouření, a v neposlední řadě i věk je jedním z proměnných, které se podílejí na vzniku vrásek. Důležitost, kterou přikládáme naší tváři, není pro naše ruce samozřejmá. Dodržujeme režim péče o obličej jako čištění, peeling, nanášení opalovacích krémů a ostatní domácí tipy, masky na obličej. No ve značné míře ignorujeme naše ruce.

Vrásky na rukou nejsou neobvyklý problém. Mohou být způsobeny věkem nebo jinými faktory. Nedostatečná péče o ruce může vést ke vzniku vrásek. Pokud se chcete zbavit vrásek natrvalo, zkuste některé domácí recepty pro péči o pokožku rukou. Odkdy se se zvyšujícím věkem začne nadměrně ztrácet kolagen přítomen v naší pokožce, vrásky začnou být viditelné na rukou a bez velkého prodlení i na jiných částech těla. Mít vrásky je přirozené a je to biologický proces. Ale u někoho začne takové stárnutí mnohem dříve. Urychlený proces mají na svědomí volné radikály, stejně jako UV záření.

Aplikujte hydratační krém

Ztráta vlhkosti způsobuje ztrátu elasticity, což následně vede ke vzniku vrásek na rukou. Nanášení hydratačního krému na noc zklidňuje vaši pokožku, dodává jí jemnou texturu a udržuje vrásky jemné a pod kontrolou. Pokožku denně hydratujte a zabráníte vzniku nových vrásek.

Ošetření olejem

Víte, že lidé s mastnou pokožkou jsou méně náchylný na stárnutí a vznik vrásek? Dopřejte svým rukám zářivý a mladistvý vzhled aplikací olejů, které vyhovují vašemu typu pokožky jako je kokosový, olivový, sezamový, ricinový nebo jiný olej dle vašeho výběru a nechte ho působit na rukou nejméně jednu hodinu.

Dokonce jej můžete aplikovat na noc a ráno se jen umyjete. Je jisté, že změny časem určitě uvidíte, nakolik oleje mají tendenci proniknout hluboko do kožních buněk, které redukují vznikající vrásky a zabraňují tvorbě nových.

Peeling

Jako peeling můžete použít asi gram hrubé mouky, který v kombinaci s oleji dělá skutečně divy. Nebo se můžete inspirovat dalšími domácími peelingy na ruce.

Cvičení

Možná si myslíte, že cvičení nemá s vráskami žádný vztah, ale ano, má - cvičení skutečně úžasně zlepšuje proudění krve nejen u rukou a chrání je před vznikem vrásek.

Vystavení slunci

Chraňte vaše ruce nošením rukavic a vyhněte se přílišnému vystavení se slunečním paprskům. Předtím než vyjdete ven, nanášejte na záda rukou a dlaně opalovací krém.

Kuchyňské triky jak odstranit vrásky z rukou

 • Vytlačte polovinu citronu + přidejte lžíci cukru

Vmasírujte tuto směs krouživými pohyby do pokožky rukou. Nechte zaschnout na 15 minut a pak smyjte vodou. Citron působí skvěle na zjemnění opálení, stařeckých skvrn, špíny a jemných vrásek na rukou, zatímco cukr funguje jako peeling.

 • Polovina citrónu + 2 lžíce mléka

Natřete ruce touto směsí a po 20 minutách opláchněte. Mléčné produkty mají proti-stárnoucí vlastnosti, které hydratují pokožku, zatímco citron zjemňuje sluneční opálení, špínu a ostatní nečistoty z rukou.

 • Natřete na ruce rajčatový džus. Nechte ho zaschnout a opláchněte.

Skvělý nápad

Pokud jste velmi líný starat se o své ruce, pak vše co musíte udělat je, že když si budete natírat obličej čímkoliv - hydratačním krémem, opalovacím krémem, nebo doma vyrobenou maskou - aplikujte ho zároveň i na vaše ruce. Tento trik dělá divy a skutečně může pomoci dodat vašim rukám mladší, jemnější a zářivější vzhled.

Způsoby jak odstranit vrásky přirozeně

Je mnoho drahých a rovněž nebezpečných metod, které jsou dostupné ženám na celém světě, ve snaze dosáhnout pleť bez vrásek. Některé z těchto metod zahrnují kožní výplně, botoxové injekce atd. To lze způsobí dočasné vyhlazení vrásek, ale má to i hazardní a odvrácenou stránku. V budoucnu vaše pokožka bude vypadat hůř než nyní. Bude pro vás prospěšné, pokud zkusíte některý z přírodních receptů.

Ananas

Ovoce bohaté na vitamín C je pro vaši pleť velmi prospěšné. Působí skutečně skvěle, pokud bojujete proti vráskám. Aplikace ananasové dřeně na vaši pleť a obličej v oblasti časných vrásek, udrží vaši pleť déle bez tohoto problému. Dalším způsobem je vzít ananasový džus a krouživými pohyby jej aplikovat na pokožku rukou. Je to skvělý recept na opálenou pokožku a na zcela odstranění vrásek z rukou.

Banán

Banán je jedním z nejběžnějších ovoci dostupných v supermarketech, které je bohaté na železo a ostatní důležité minerály. Vše, co potřebujete udělat pro omezení vrásek na pokožce je nejprve banán rozmáčknout v misce. Můžete použít buď vidličku, nebo vlastní ruku. Stejně můžete použít i ruční mixér. Mixujte, dokud banán nedostane krémovou konzistenci. Následně aplikujte na pokožku na rukou, kde máte vrásky. Nesušte si ruce, dokud banán na nich zcela nezaschne, což potrvá asi hodinku a půl. Dužinu pak můžete umýt a pocítíte rozdíl.

Okurka

Čerstvá okurka by ve vaší domácnosti měla být samozřejmostí. Je běžně konzumována jako příloha k jídlům a dokonce jedinci, kteří se starají o své stravování, jedí okurku jako každodenní základ jak zůstat fit. Toto osobité ovoce je také důležité pro vaši pokožku. Vezměte z chladničky čerstvou okurku a nakrájejte ji na kolečka. Ty pak přikládejte na ruce, kde máte vrásky. Vaše pokožka bude jemná, hladká a vrásky zmizí.

Olivový olej

Určitě jste slyšeli o nesmírných výhodách olivového oleje v různých oblastech. Tak jako poskytuje výživu vaší pleti, bylo prokázáno, že tento olej stejně dobře odstraňuje z pokožky vrásky. Musíte ho ale aplikovat pravidelně buď před spaním, nebo před koupelí. Masírováním míst, kde máte vrásky tímto olejem dělá skutečně zázraky. Olivový olej můžete použít i na vaření - zůstanete déle zdravý a krásný.

Červený meloun

Odřízněte kousek melounu a přitlačte jej na pokožku v místech, kde máte vrásky. Nechte působit 5-7 minut. Pokožku pak umyjte se studenou vodou a dosáhnete tak čerstvou a hydratovanou pokožku bez vrásek. Pro lepší výsledky, opakujte tento postup dvakrát za týden.

Rýže

Pokud máte celou rýži, udělejte z ní pomocí mlýnku prášek nebo dnes již snadno dostanete rýžový prášek i v obchodě. Abyste vytvořili účinnou masku, potřebujete smíchat tento prášek s přibližně jednou lžící růžové vody a mléka. Následně natřete tuto směs na pokožku, což může jít snadněji s trochou vody. Nechte působit 20 minut, omyjte s teplou vodou a užijte si pocit krásy bez vrásek.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Kolagen v tabletách CollageniQ

  Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

 • Bio panenský kokosový olej

  Jedinečný zdroj mastných kyselin s množstvím příznivých účinků na organismus. Také podporuje zdravý vzhled pokožky, zlepšuje kvalitu vlasů a udržuje zdraví srdce a mozku.

 • Kyselina Hyaluronová pilulky HyaluroniQ

  Kyselina hyaluronová je relativně nová látka používaná v estetické kosmetice na omlazení pokožky / vyhlazení vrásek.

Čtěte víc