Jak proti ztrátě vlasů po porodu

Poslední úprava 14.03.2018
Sdílet článek

Nové maminky často po porodu čelí řadě fyzických komplikací, které se objeví, jak se jejich tělo vrátí do normálu. Kromě bolesti prsou a návalů horka si můžete začít všímat vypadávat velké chomáče nebo prameny vlasů když si češete vlasy nebo se sprchujete. Vypadávání vlasů postihuje 40 až 50 procent těhotných žen. I když ho nelze zcela zastavit, doplňky stravy jakož i změny každodenního ošetřování vlasů mohou pomoci minimalizovat vypadávání a dosáhnout, aby vlasy vypadaly co nejlépe.

Během těhotenství můžete zaznamenat silnější a hustší vlasy kvůli zvýšení hladiny hormonu estrogenu, který prodlouží růstový cyklus vlasů a tedy snižuje rychlost, kterou by vypadly. Po porodu začnete ztrácet tyto "extra" vlasy jak se hormony vrátí na normální úroveň. I když tato zkušenost může být alarmující, neoplešatíte - vypadávání vlasů se zastaví a vlasy by se měli vrátit do normálu dokud dítě bude mít 1 rok.

Strava

Změny ve stravě, stejně jako některé potravinové doplňky mohou snížit vypadávání pomoci vlasy navrátit se do normálu rychleji. Odborníci tvrdí, že strava bohatá na bílkoviny může snížit vypadávání vlasů u žen. Doporučuje se konzumovat stravu bohatou na ovoce a zeleninu, která obsahuje flavonoidy a antioxidanty, které chrání vlasové folikuly a podporují opakovaný růst. Přidání multivitaminů do svého jídelníčku nebo doplnění o vitamin C, vitamin E, biotin, B komplex a zinek může také přinést nějaké pozitivní výsledky.

Péče o vlasy

Změna účesu a vlasové produkty mohou zlepšit vzhled vlasů. Promluvte si se svým kadeřníkem, abyste našli účes, který se hodí Vašim řídnoucím vlasům. Mnoho nových maminek zjistí, že je to ideální čas na změnu na krátký účes nenáročný na údržbu. Používejte šampony na zahušťování vlasů a pěny speciálně navrženy pro maximální objem řídkých vlasů. Vyhněte se nebo minimalizujte používání horkých nástrojů na úpravu vlasů, například fénů nebo žehliček. Vzhledem k tomu, že vlasy vypadávají rychleji, když jejich češete nebo myjete, možná si je budete chtít mýt méně často a česat velmi jemně.

Mylné názory

Vzhledem k tomu, že vlasy často začínají vypadávat asi 3 měsíce po porodu, mnoho kojících maminek si mylně spojuje kojení a vypadávání vlasů. Ačkoli se načasování může zdát podezřelé. Podle výzkumů však neexistuje žádná souvislost mezi vypadáváním vlasů a kojením. Vypadávání vlasů nastává v důsledku těhotenských hormonů a stejně ovlivňuje kojící i nekojící matky. Přerušení kojení není řešením ztráty vlasů po porodu.

Upozornění

Některé společné poporodní onemocnění jako je hypotyreóza nebo anémie z nedostatku železa, mohou také způsobit vypadávání vlasů. Pokud vaše vypadávání vlasů nezpomalí do 6 měsíců po porodu, nebo se zdá příliš vysoké, určitě to konzultujte s lékařem.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy