Vypadávání vlasů po porodu - jednoduché a účinné tipy

Poslední úprava 01.10.2019
Sdílet článek

Mnoho žen začne po porodu ztrácet hodně vlasů. Je to proto, že hormonální změny v těle zabraňují normálnímu cyklu vypadávání vlasů v průběhu těhotenství. Poté, co se dítě narodí, všechny vlasy, které během těhotenství nevypadli, začnou vypadávat nyní po porodu. Tento proces je zcela normální. Zvýšené vypadávání vlasů po porodu není trvalé a mělo by se vyřešit do jednoho roku. Existuje několik možností, které můžete zvolit pro překlenutí tohoto období, aby vaše vlasy vypadaly plnější a zdravější.

Po porodu dodržujte správnou výživu

Zdravá strava udržuje vlasy husté a lesklé. Navíc je po porodu potřebná jednak pro tvorbu mléka a také pro zotavení se po této fáze života.

Správná výživa může také zabránit nadměrnému vypadávání vlasů zapříčiněnému nedostatkem vitamínů. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, zejména těch s vysokým obsahem vitaminu C a vitaminu A, jako citrusové plody a tmavozelenou zeleninu. Získejte dostatek bílkovin ve stravě z ryb, vajec, masa, mléčných výrobků a sóji. Vaše vlasy potřebují bílkoviny, aby nahradily ztráty. Nedostatek železa může také způsobit, že vlasy začnou vypadávat více. Pokud nemáte rádi játra, zkuste získat více železa ze sušeného ovoce a celozrnných obilovin.

Užívejte doplňky výživy

Mít přiměřený a vyvážený přísun živin může být po porodu těžké. Není třeba zapomínat, že i kojení ubírá tělu živiny. Doporučuje se užívání vitaminových doplňků pro čerstvé maminky. Vitamíny, které obsahují zinek, a vitamíny B, C a A pomohou zajistit, že vlasy dostávají všechny živiny, které potřebují.

Chovejte se ke svým vlasům jemně

Když jsou vaše vlasy mokré, jsou velmi křehké. Při pravidelné péči o vlasy si můžete vlasy vytrhávat nebo lámat. Vyhněte se kartáčování nebo česání vlasů, dokud jsou mokré a nepoužívejte velmi jemné hřebeny, které mohou nadměrně natáhnout vlasy. Nastavte svůj fén nebo kulmu na nejchladnější možné nastavení, aby se zabránilo poškození vašich vlasů. Vyhněte se účesům, které natahují vlasy, jako copy, copy zapletené copánky nebo účesy, které vyžadují natahování vlasů při jejich kulmování.

Ostříhejte se

Některé ženy zjistí, že po narození dítěte je nejjednodušší ostříhat se nakrátko. Tím se snižuje množství času potřebného k úpravě vlasů. Rovněž je pak pro dítě těžší omylem vám vytrhnout vlasy.

U většiny žen sa do dvanácti měsícu po porodu obnoví pro ně typická hustota vlasů. Pokud se tak nestane, je potřeba obrátit se na lékaře, aby zjistil přesnou příčinu vypadávání vlasov. Ženám padají vlasy z různých důvodů a může jich být i více najednou.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy