Domů / / / / Může pocení hlavy způsobit vyp...

Může pocení hlavy způsobit vypadávání vlasů?

Poslední úprava 14.05.2020
Sdílet článek

Pokud se i vy chcete během letních dnů projít po venku a nabrat trochu vitamínu D, měly by se všichni, koho se týká vypadávání vlasů, nad opalováním zamyslet.

Určitě jste si vědomi hrozby pro pokožku, která vám hrozí při nadměrném vystavování se slunečním paprskům. Je důležité používat opalovací krém, vhodně se oblékat a chránit se před spálením. Jaký vliv má však horké počasí na pokožku na hlavě?

Léto a sezónní vypadávání vlasů

Není to dokázáno, ale sezónní vypadávání vlasů, ke kterému dochází v podzimních měsících může indikovat, že i horké léto může způsobovat vypadávání vlasů. Proč se tak děje? Má to co do činění s cyklem růstu vlasů. Také environmentální faktory mohou způsobit, že se vlasy předčasně dostanou do klidové fáze. Tato trvá tři měsíce a potom vlasy vypadnou.

Jaké další události mohou způsobit předčasné padání vlasů? Tělesný stres z horkého počasí je jedním z možných důvodů. Dokázat to však není snadné. Někteří lidé také věří, že tak jako jiné savce, prostě "shazujeme" zimní pokrytí, protože v létě nám stačí řidší, jemnější pokrývka hlavy.

Pokud se trápíte kvůli pocení, je nepravděpodobné, že by pocení hlavy, které je v létě výraznější, způsobilo i výraznější vypadávání vlasů. Také je pravda, že ani častější mytí vlasů v létě nemusí souviset s výraznějším vypadáváním vlasů (pokud si je samozřejmě při mytí a utírání netaháte a nedřete). Denně přicházíme přibližně o 100 vlasů. Pokud byste si však z hlavy pravidelně neodstraňovali nánosy nečistot, odumřelých buněk a mazu, vlasům byste jen škodily. Pokud vás vlasová pokožka svědí, může být infikována, a právě infekce může vést k vypadávání vlasů. Tehdy třeba navštívit lékaře.

Pokud nemáte jiné symptomy, nadměrné pocení na hlavě nezpůsobí vypadávání vlasů. Ačkoliv je možné, že podzimní vypadávání vlasů je reakce na letní vedro. Toto tvrzení ale není dokázáno.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy