Domů / / / Jak na omlazení vlasů - uberte...

Jak na omlazení vlasů - uberte svým vlasům 15 let

Poslední úprava 02.12.2016
Sdílet článek

Minus 5 let: Musíte porazit krepatění vlasů

S přibývajícím věkem se vlasy krepatějí. Jednotlivé prameny se časem začínají stáčet a na oslabených místech, kde je vlas ohnutý, se vlhkost dostává do vlasu a také pryč z vlasu. I dámy s těmi nejrovnějšími vlasy mohou najednou spatřit, že se jim na hlavě objevují "odpadlíci" trčící všemi směry. Pokud máte od přírody vlasy s bohatší texturou, můžete si všimnout, že se vám vlasy najednou hůře upravují.

Zainvestujte do produktů péče o vlasy, díky kterým se vlasy stanou odolné vůči vlhkosti. Na obalech šamponů a kondicionérů hledejte slova jako "uhlazující" nebo "pro hladké vlasy". Možná vás to bude lákat vynechat kondicionér v domnění, že by vám vlasy zatížil. Ale hydratace mokrých vlasů je klíčová při prevenci krepovitosti vlasů, a tedy klíčová i pro omlazení vlasů. Po umytí jemně vytřete vlasy do sucha, nejlépe ručníkem z mikrovlákna. Pokud je budete drhnout klasickým ručníkem, krepatění pouze urychlíte.

Minus 8 let: Musíte zastavit začarovaný kruh štěpení konečků

Na evoluční stupnici jsou zdravé vlasy dostatečně zdravé k tomu, aby odolaly dennodenním tření a tahání. S přibývajícími léty se vlasy stávají jemnějšími a tenčími, jejich struktura je tužší. Proto se již nedokáží tak snadno vyrovnat s ohýbáním a tažením. A současně, zlámané, vyčnívající kousky vlasů a roztřepené konce způsobí to, že vlasy vypadají starší.

Jediný způsob, jak se zbavit roztřepených konečků je odstřihnout je. Prvním krokem tedy bude naplánování pravidelného zastřihávání konečků. Řekněme každých šest týdnů. Jedině tak budou vypadat vaše vlasy podstatně zdravější.

Jako druhé, minimalizujte úpravu vlasů teplem. Do péče o vlasy zařaďte vyživovací masky na vlasy. Vlasy češte jemně. Mokré prameny jsou mnohem náchylnější k lámání a poškození, proto po mytí vlasů používejte hřeben se širokými zuby. Vlasy rozuzlujte od konečků směrem vzhůru ke kořínkům. Těsné upnuté ocasy umístěny vždy na stejném místě mohou vlasy napínat natolik, až jednoho dne prasknou. Čas od času proto nechte vlasy volně rozpuštěné. Gumičky z nich nikdy nestrhávejte násilím! Dávejte je dolů jemně! I dodržováním těchto zásad se staráte o omlazení vlasů.

Minus 10 let: Musíte oživit barvu vlasů

Jedním z typických příznaků stárnutí jsou šedivé vlasy. Je ale velmi jednoduché překrýt je.

Chcete-li zakrýt šediny, neměli byste zapomínat na několik věcí. Pokud si barvíte vlasy jednou tmavou barvou, buďte připravena na neustálé obnovování a údržbu. Vlasy vyrostou přibližně o centimetr za měsíc, kořínky proto budou oproti tmavé barvě zářit jako maják. Aby byla údržba barvených vlasů jednodušší, zkuste zvolit světlejší odstín, případně si některé prameny nechte prosvětlit, takto lépe propojíte šediny.

Minus 15 let: Musíte vyřešit řídnutí a ztenčování vlasů

Až 30 procent žen trpí některým druhem řídnutí vlasů u žen. Obvykle se s přibývajícím věkem stávají copy tenčími. Případně najednou začne prosvítat vlasová pokožka. Naopak z pevných, hustých vlasů přímo křičí mládí. Proto je řídnutí vlasů trpká pilulka.

Vyřešit tento problém může správný střih vlasů. Poraďte se s kadeřníkem, jak vašim vlasům přidat na objemu. Na omlazení vlasů a získání objemu může pomoci i používání produktů na zpevnění vlasů. Následně je třeba začít hledat příčinu řídnutí vlasů. I správné stravování může s vlasy udělat zázraky, možná vám pouze chybí minerály a vitamíny pro růst vlasů. Stejně můžete vyzkoušet některé výživové doplňky na vlasy, například Biotin.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy