Domů / / / 10 tipů pro zlepšení a udržení...

10 tipů pro zlepšení a udržení kvality vlasů

Poslední úprava 06.04.2023
Sdílet článek

Je mnoho důvodů, proč vaše vlasy nevypadají tak dobře jako jindy. Vynikající kvalita vlasů je cosi, co mohou narušit záležitosti jako těhotenství, hormonální nerovnováha, nevhodné stravování i celkově špatné tělesné zdraví.

Stav a kvalita vlasů vám umožní nahlédnout do těla. Pokud jsou vaše vlasy dechberoucí, měly by ste být v pořádku. Pokud náhle vlasy ztratí svůj lesk, může to znamenat, že se ve vašem těle něco děje. V takovém případě je čas na některé změny.

Kromě řešení přímých příčin špatné kvality vlasů a růstu jsou i další věci, které můžete udělat, abyste získali svůj předchozí mladistvý lesk a zdravý jas. Podívejme se na 10 tipů, jak zlepšit kvalitu vlasů.

Dopřejte si píling!

Zní to zcela jasně. Tak proč jsi to ještě nezkusil?

Většina z nás, pokud ne všichni, si odstraňují odemřelou kůži z pokožky tím, že si uděláme píling. Je součástí péče o pleť. Kolik z nás takto ale pečuje o pokožku hlavy?

Pokud máte příliš ucpané póry a tvoří se na ní šupinky, odstraňte je. Je to jednoduché, neublíží to a vaše vlasy se opět špičkou.

Jezte správné množství bílkovin

Kvalita vlasů se také vztahuje k jinému tipu - jíst dobře. Nemusíte začít bláznit a jíst samé bílkoviny, dokonce víc, než je potřeba. Jen se ujistěte, že jich jíte dostatečně.

Bílkoviny jsou stavebními kameny života. Stimulují růst vlasů, pomáhají posílit a podporovat lepší kvalitu vlasů. Vlasy obsahují mnoho proteinů, takže je nutné je dodat v dostatečném množství. Kvalita vlasů a krásná koruna krásy budou vaší odměnou.

Proteiny lze získat ze dvou hlavních zdrojů:

  • Živočišné bílkoviny
  • Rostlinné bílkoviny

Oba zdroje jsou dobré. Pokud jste se vzdali masa nebo jste o tom přemýšleli, nemusíte se obávat. Proteiny lze také získat z rostlinných zdrojů. Například, quinoa, chia semena, nebo obyčejné ořechy a luštěniny.

Pokud jíte maso, dobrým zdrojem bílkovin je špatné maso, například morčata a kuřecí prsa. Také mléčné výrobky a vejce.

Dávejte pozor na vlhké vlasy

S mokrými vlasy třeba zacházet opatrněji, protože jsou mnohem náchylnější k lámání, než suché vlasy. Nemyjte je příliš agresivně a neupravujte je, dokud nejsou suché.

Jezte mnoho vitaminů

Získáte dost vitamínů? Pokud tomu tak není, může to být důvod, proč je kvalita vlasů zjizvená.

Biotin a vitamin C jsou těmi nejlepšími vitamíny, pokud jde o zlepšení a udržení kvality vlasů. Vitamin C tvoří více kolagenu, který zase potřebuje tělo na stimulaci lepšího růstu vlasů. Také absorbuje železo, což zlepšuje růst i imunitní systém.

Můžete získat dostatek vitaminu C ze špenátu a brokolice. Biotin se zase nachází v rybách, vejcích a bobulových plodů.

Jezte více želatiny

Pokud chcete zdravější vlasy, ujistěte se, že máte želatinu. Můžete ji získat z prášku nebo z vývaru z kostí.

Proč je to také důležité? Želatina je bohatá na dvě důležité aminokyseliny, prolin a glycin. Tyto se nacházejí ve vláknitých tkáních vlasů a posilují vlasy, je velmi důležité, aby vám nechyběli.

Nebarvite si vlasy

Každý, kdo si zvykl na barvení vlasů, ví, jakou daň si takové barvení vybírá. Jak tedy můžete zlepšit kvalitu vlasů? Nebarvit je. Škodlivé chemické látky nadělají na hlavě jenom nepořádek. Určitě můžete vypadat skvěle i bez barvených vlasů.

Aplikujte sérum nebo olej na vlasy

Dalším tipem ke zlepšení kvality vlasů je použití séra nebo vlasového oleje. Tento tip je často odříznut od péče o vlasy. Sérum nebo olej mohou hrát klíčovou roli při zlepšování a udržování kvality vlasů, pokud je to možné.

Zaměřují se na specifické problémy s vlasy, měly by být součástí arzenálu, hned po šamponu a kondicionérech. Také slouží jako bariéry vůči teplu. Můžete dokonce dostat ty, které chrání vaše vlasy před škodlivými UV paprsky.

Dopřejte si noční masku

Další skvělý tip je, jak zlepšit kvalitu vlasů a mnoho žen ji nepoužívá. Možná jste o této možnosti neslyšeli, možná si nemyslíte, že by to mohlo fungovat. Ale noční masky působí.

Když půjdete spát, zkuste si připravit celonoční masku na vlasy. Bude fungovat, dokud nebudete spát.

Udělejte si masáž vlasové pokožky

Masáž vlasové pokožky podporuje proudění krve a to je přesně to, co potřebujete pro zlepšení a udržení kvality vlasů.

Nepoužívejte šampon při každém umývání

Nemusíte šamponovat vlasy při každém mytí. Nadměrné denní šamponování může také být důvodem, proč vlasy ztratily svůj lesk a vitalitu. Stačí, když si je umyjete šamponem dva, maximálně třikrát do týdne.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy