Domů / / / Jak přirozeně dosáhnout hustší...

Jak přirozeně dosáhnout hustší vlasy

Poslední úprava 06.04.2023
Sdílet článek

Vypadávání vlasů je v dnešní době běžnou záležitostí. Vlasy jsou důležitým prvkem, který vylepšuje náš vzhled takže není divu, že plešivějící nebo řídké vlasy jsou problémem, který mnoho lidí chce vyřešit co nejdříve.

Jedněmi z nejběžnějších faktorů, které přispívají k řídnutí vlasů jsou:

 • nadměrná fyzická nebo psychická zátěž
 • hormonální nerovnováha
 • nutriční nedostatky
 • znečištění ovzduší
 • alergie
 • používání nesprávných vlasových přípravkůnedostatečná péče o vlasy
 • dědičnost

Zde je 10 způsobů jak dosáhnout husté vlasy přírodními prostředky.

Vejce

Pravidelné proteinové ošetření je pro silnější a hustší vlasy nezbytné. Pro proteinové ošetření jsou nejlepší ingrediencí vejce.

 • Použijte jedno nebo dvě vejce, podle toho jaké dlouhé jsou vaše vlasy. Aplikujte vajíčko na mokré vlasy a nechte je tak po dobu 30 minut. Umyjte si vlasy vlažnou vodou a šamponem. Toto proteinové ošetření můžete opakovat každý týden jednou nebo dvakrát.
 • Další možností je smíchat jeden žloutek, jednu PL libovolného oleje na vlasy a 2 PL vody. Naneste na dlaně a vmasírujte do vlasů. Pro hustší vlasy aplikujte jednou týdně.

Olivový olej

Olivový olej obnoví vlasovou strukturu, zjemní a posílí vlasy.

 • Vmasírujte olej do vlasů a nechte působit po dobu 30 až 45 minut. Důkladně vlasy opláchněte a umyjte jemným šamponem. Můžete také olej nechat na vlasech během noci a pak ráno smýt šamponem.
 • Další možností je smíchat olivový olej s medem a aplikovat tuto směs na vlasy. Nechte působit 30 minut a poté vlasy umyjte.

Používejte jednu z těchto metod jednou nebo dvakrát týdně.

Avokádo

Avokádo je také možné použít k získání hustých vlasů protože vlasy hydratuje a dodává jim strukturu. Také vitamin E obsažený v tomto ovoci přispívá k celkovému zdraví vlasů.

 • Smíchejte jedno rozmačkané avokádo, jeden rozmačkaný banán a 1 PL olivového oleje. Vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit po dobu 30 minut, aby se živiny absorbovaly do pokožky. Nakonec vlasy opláchněte vodou a umyjte šamponem.
 • Můžete si také vyrobit hydratační masku a to smícháním 2 lžící oleje z pšeničných klíčků s polovinou rozmačkaného zralého avokáda. Aplikujte tuto masku na čerstvě našamponované vlasy a nechte působit minimálně 20 minut. Důkladně opláchněte a umyjte šamponem.

Použijte jednu z těchto avokádových masek jednou týdně.

Semena pískavice

Semena pískavice se také používají proti vypadávání vlasů a lepšímu růstu vlasů.

 • Namočte a nechte působit 2 až 3 lžíce semen ve vodě po dobu 8 až 10 hodin. Rozdrťte semena do formy pasty. Můžete do směsi také vmíchat 2 lžičky kokosového mléka. Aplikujte směs na vlasy a pokožky hlavy a nechte působit přibližně 30 minut předtím, než vlasy umyjete vlažnou vodou. Pravidelným aplikováním této masky předejdete suché pokožce hlavy a užijete si hustší vlasy.
 • Další možností je na opláchnutí vlasů použít vodu, v níž byly semena během noci namočené. Takovým způsobem podpoříte růst vlasů a zbavíte se lupů. Používejte jednou nebo dvakrát týdně.

Amalaki

Protizánětlivé, antioxidační, antibakteriální a exfoliační vlastnosti tohoto tzv. indického angreštu dokáží pomoci při zachovávání zdravé pokožky hlavy a lepšímu růstu vlasů.

 • Smíchejte 1 PL amalaki nebo amalaki prášku s 2 PL kokosového oleje a přiveďte k varu. Směs vmasírujte do pokožky hlavy předtím, než se uložíte ke spánku. Následující ráno vlasy umyjte šamponem jako obvykle. Používejte na týdenní bázi.
 • Další možností je smíchat ¼ šálku teplé vody s ½ šálku amalaki prášku a nechte stát přibližně 10 minut. Aplikujte směs na vlasy a nechte působit 15 až 20 minut předtím, než vlasy opláchnete. Pár hodin si vlasy nemyjte šamponem. Používejte tuto směs po dobu několika týdnů.

Můžete také užívat amalaki ve formě doplňku stravy na zdravé husté vlasy.

Ricinový olej

Pravidelné vmasírování ricinového oleje lisovaného za studena do pokožky hlavy je jednou z nejjednodušších metod jak přirozeně dosáhnout hustší vlasy. Díky jeho vysoké viskozitě vlasy důkladně obalí a ochrání před vypadáváním. Navíc, protože je bohatý na vitamin E a mastné kyseliny, podporuje také růst vlasů.

 • Přiveďte do varu směs stejného množství ricinového a kokosového oleje. Použití samotného ricinového oleje také postačí, avšak zvykne být příliš hustý.
 • Aplikujte na vlasy a pokožku hlavy a masírujte krouživými pohyby.
 • Vlasy rozčešte, abyste se zbavili oleje a odstranili zauzlené vlasy.
 • Zabalte vlasy do ručníku namočeného v teplé vodě.
 • Nechte působit minimálně hodinu a později umyjte šamponem jako obvykle.
 • Pro lesklé a husté vlasy používejte tuto masku jednou týdně.

Aloe vera

Další populární ingrediencí, která se používá k dosažení hustších vlasů je díky svému hydratujícímu účinku aloe vera. Pomáhá také obnovit hladinu pH v pokožce hlavy. Díky jejím antibakteriálním a antimykotickým účinkům, aloe vera také pomáhá s lupy a její enzymy dokážou kůži hlavy zbavit mrtvých buněk a podpořit regeneraci kožní tkáně kolem vlasových folikulů.

 • Výtažkem z 1 nebo 2 aloe vera listů dostanete gel, který si naneste na temeno hlavy. Nechte působit 30 minut předtím než vlasy opláchnete vlažnou vodou. Používejte pravidelně jednou nebo dvakrát týdně.
 • Další možností je smíchat 2 lžičky kokosového mléka s čerstvým aloe vera gelem a aplikovat na pokožku hlavy. Nechte působit přibližně půl hodinu předtím než vlasy opláchnete a umyjete šamponem. Opakujte jednou nebo dvakrát týdně.
 • Můžete také denně zkonzumovat 1 PL aloe vera šťávy na prázdný žaludek pro růst vlasů a celkové zdraví vlasů.

Henna listy

Dalším způsobem jak snadno a přirozeně dosáhnout hustší vlasy je aplikování henny. Henna listy dodají vaším vlasům zářivou přirozenou barvu, udělají je hustějšími, jemnějšími a méně náchylnými k lámání.

 • Rozmačkejte za hrst čerstvých henna listů s trochou vody na výrobu jemné pasty. Nechte stát 2 hodiny a poté aplikujte na vlasy. Vlasy překryjte koupací čepicí. Po pár hodinách vlasy důkladně opláchněte a umyjte šamponem.
 • Další možností je smíchat dostatečné množství vody s henna práškem na vytvoření pasty s jogurtovou konzistencí. Místo čisté vody můžete použít zelený čaj pro lepší kondicionaci. Zbytek pasty odložte. Ráno ke směsi přidejte jedno čerstvé vajíčko a 2 lžičky citronové šťávy. Aplikujte na vlasy a nechte působit, dokud směs na vlasech nezaschne. Nakonec vlasy opláchněte a umyjte šamponem.

Poznámka: Ujistěte se, že při používání henny použijete rukavice a při aplikování hřeben, abyste se vyhnuli zabarvení.

Lněná semínka

Tím, že jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny a bílkoviny, lněná semínka vám umí pomoci i s dosažením hustších vlasů.

 • Namočte během noci 1 šálek lněných semínek do vody. Na další ráno přiveďte lněná semínka s 2 šálky vody k varu a občas promíchejte. Vařte dokud nezhoustne do konzistence pěnového želé. Můžete do směsi také přidat pár kapek esenciálního oleje. Nechte vychladnout a používejte jako gel na vlasy. Tento gel z lněných semínek je obzvláště dobrý pro ty, kteří mají kudrnaté nebo vlnité vlasy.
 • I samotná konzumace lněných semínek vám může pomoci k dosažení lesklých a hustších vlasů. Můžete také použít lněný olej.

Zdravá strava

Zdravá dieta bohatá na bílkoviny a různé vitamíny a minerály je základní podmínkou pro zdravé a husté vlasy. Bílkoviny a B vitaminy jsou obzvláště dobré na podporu hustších a delších vlasů.

Takže pro krásné vlasy do vaší stravy zahrňte více mléka, vajíček, řeckého jogurtu (má více bílkovin než klasický), drůbež, tučné ryby, fazole, luštěniny, ořechy, semínka, celozrnné výrobky a čerstvou zeleninu.

Pravidelným používáním těchto přírodních prostředků zaznamenáte zlepšení ve vlasové textuře a hustotě vlasů.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy