Domů / / / / Prevence vypadávání vlasů - př...

Prevence vypadávání vlasů - přírodní levandulový a rozmarýnový lak na vlasy

Poslední úprava 17.03.2023
Sdílet článek

Možná víte, že natupírované účesy ze 60. let, o nichž se předpokládá, že přišli na výsluní v polovině až koncem 18. století v západní Evropě, vyžadovaly celou nádobu laku na vlasy! Tento účes byl pravděpodobně vytvořen pro Marii Antoinettu kvůli jejím řídkým vlasům a její touze mít hustší vlasy.

I přesto, že natupírované účesy, které se staly populárními díky první dámě USA Jacqueline Kennedyové před několika desítkami let, už vyšly z módy, lak na vlasy se stále používá k fixaci různých účesů. I když bylo udělaných pár vylepšení (v mnoha případech změna z aerosolového rozprašovače na nádobu s pumpičkou), toxiny jsou stále přítomny ve většině verzí dostupných v obchodech.

Nicméně s touto domácí verzí laku na vlasy se zbavíte toxinů a získáte tak krásné a zdravé vlasy. Tento recept není pouze lehký a rychlý, ale dokonce levný a je nápomocný v prevenci vypadávání vlasů! Zkuste si ho udělat hned dnes.

 1. Začněte vařením vody. Když voda přijde do varu, přidejte cukr a promíchejte. Čím více cukru použijete, tím bude lak tužší; pokud ale použijete příliš mnoho cukru, zůstanou vám lepivé zbytky. Proto se doporučuje začít s menším množstvím a množství postupně zvyšovat podle potřeby.
 2. Pak přidejte ke směsi vodku. Pokud upřednostňujete bezalkoholové přípravky, můžete alkohol vynechat, avšak alkohol slouží jako konzervační přípravek.
 3. Nechte směs vychladnout a přidejte éterické oleje. Můžete používat vaše oblíbené vůně, ale doporučujeme právě levandulový a rozmarýnový olej. Oba totiž pomáhají proti vypadávání vlasů, takže jsou skvělou volbou do tohoto domácího laku na vlasy.
 4. Ba co víc, levandule působí relaxačně a rozmarýnový olej je známý jako jeden z nejlepších esenciálních olejů na posílení růstu vlasů, jako i na jejich zahuštění. Rozmarýnový olej také údajně zvyšuje buněčný metabolismus, který stimuluje růst vlasů. Jeho dalším užitkem je, že dokáže zvýšit mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy, což podporuje hojení.
 5. Když směs vychladne, přemístěte ji do nádoby s pumpičkou a uskladněte na chladném místě. Před každým použitím protřepejte.
 6. Jako s každým přípravkem, dávejte si pozor aby se vám nedostal do očí a úst.

Levandulový a rozmarýnový lak na vlasy

Celkový čas přípravy: 15 minut

Počet použití: 30

Ingredience:

 • 1 šálek filtrované nebo čištěné vody
 • 2PL třtinového cukru
 • 1pl vodky
 • 10 kapek levandulového oleje
 • 10 kapek rozmarýnového oleje
 • Skleněná nádoba s pumpičkou nebo plastová nádoba bez obsahu BPA

Postup:

 1. Přiveďte vodu k varu.
 2. Rozpusťte ve vroucí vodě cukr a zamíchejte.
 3. Přidejte vodku. Znovu zamíchejte.
 4. Nechte směs vychladnout a přidejte éterické oleje.
 5. Dobře zamíchejte.
 6. Přemístěte směs do nádoby s pumpičkou a uskladněte na chladné místo. Před každým použitím protřepejte.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy