Domů / / / / Jak urychlit volné sušení vlas...

Jak urychlit volné sušení vlasů

Poslední úprava 27.06.2023
Sdílet článek

Volné sušení vlasů je sušení vlasů bez použití fénu či jiné pomůcky. Je jednak šetrné, nepoškozuje vlasy. Navíc, je to často jediná možnost při vlnitých a kudrnatých vlasech, jak se vyhnout krepovitosti a létajícím, rozcuchaným vlasům.

Pokud však nemáte jemné nebo krátké vlasy, může sušení vlasů navolno zabrat relativně dlouhou dobu. A to není zrovna ideální stav, pokud potřebujete z bytu odejít upravená a krásná. Co můžete udělat? Jednoduše urychlit dobu, za kterou vám vlasy vyschnou. Nabízíme 6 triků, které urychlí sušení vlasů. Někdy dokonce až o polovinu.

1) Použijte kondicionér a pročešte se

Možná jste to nevěděli nebo jste si to nikdy nevšimli. Kondicionér vaše vlasy nejen uhladí. Dokáže jim pomoci rychleji uschnout. Silikony obsažené ve většině kondicionérů pokryjí a uzamknou každý vlas, přičemž odpuzují vodu.

Proto si pořiďte hřeben s širokými zuby, mějte ho po ruce ve sprše a pročesávejte jím vlasy i pro rovnoměrnou aplikaci kondicionéru. Pozor však na lámání a ničení vlasů - mokré vlasy jsou náchylnější na poškození. Pokud máte problém s padáním vlasů nebo lámající se vlasy, postupujte velmi opatrně nebo tento tip nezkoušejte.

2) Použijte ručník - ale správně

Pokud si vlasy ručníkem či osuškou třete, ničíte si je. Je lepší použít osušku z mikrovlákna a vlasy pouze jemně mačkat. Jemné mikrovlákno dokáže nabrat až dvojnásobně více vody, aniž byste si vlasy strapatily a ničily. Jednoduše si vlasy zamotejte do osušky jako do turbanu. Pokud vám stačí vlasy jemně pomačkat, můžete je nechat volně sušit hned. Pokud nemáte po ruce příjemný ručník z mikrovlákna, použijte povlečení polštáře nebo obyčejné bavlněné tričko. Tyto alternativy jsou mnohem jemnější a vlasy vám po jejich použití nezůstanou natolik rozcuchané.

3) Vodu si z vlasů vytřepejte

Toto je tip na sušení dlouhých kudrnatých vlasů. Může to znít trochu zvláštně, ale kadeře takto vyschnou rychleji a přitom si zachovají svůj přirozený tvar.

Nejdříve naneste na vlasy kondicionér nebo krém, který se z vlasů nevymývá. Pak vezměte bavlněné tričko a položte ho na rovnou plochu - krk a rukávy natočte k sobě. Vhodným místem je například postel či židle. Postavte se nad tričko, ohněte hlavu a protřepávejte vlasy, aby "padaly" na látku. Pak si vlasy do trička ještě na 10 až 20 minut zaviňte. Spodek trička dejte na krk, stočte a rukávy si udělejte uzel na vrchu hlavy.

4) Během sušení vlasů se můžete věnovat mejkapu

Když už máte vlasy stočené v ručníku, můžete si nanést make-up. Nebo si dát snídani. Máte blízko stolu i radiátor? Super, teplo navíc urychlí samotné sušení vlasů.

5) Používejte ten správný hřeben

Už jste viděli hřeben s mikrovlákny mezi štětinkami? Právě ten dokáže jemně rozmotat vlasy a nasát případné zbytky vody. (viz také více o výběru vhodného hřebene)

6) Používejte správné produkty na vlasy

Již bylo zmíněno výše, že kondicionéry dokáží odpuzovat vodu. Ale nepřežeňte to s nimi, aby vlasy zbytečně nezatížili a vy jste z domu neodešli jako zmoklá slepice s mastnými vlasy.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy