Domů / / / Detoxikace vlasů - proč byste...

Detoxikace vlasů - proč byste měli vůbec vlasy detoxikovat

Poslední úprava 09.12.2020
Sdílet článek

Laky na vlasy, tužidla a jiné produkty na vlasy dokážou vašim vlasům pořádně uškodit. Zbavte se tedy těžkých kovů a jiných toxinů, které jsou součástí běžné péče o vlasy s touto detoxikací! Vaše vlasy a pokožka vlasů vám za to poděkují.

Proč detoxikace vlasů?

Naše vlasy jsou odrazem našeho celkového zdraví. Pokud jsme podvyživený nebo pokud naše tělo obsahuje mnoho toxinů, projeví se to na řídnutí nebo oslabení vlasů. Pokud používáte běžné produkty na vlasy, vystavujete tak vaše vlasy náporu chemických toxinů. Avšak i když zvolíte přírodní péči o vlasy, zdraví a vzhled vašich vlasů a pokožky hlavy ovlivňují toxiny, které se nacházejí v jídle či prostředí. Detoxikací vlasů dodáte vaší pokožce hlavy výživu a odstraníte nahromaděné toxiny.

Působivé účinky bentonitového jílu

Známý také jako montmorillonit, tento starověký sediment má unikátní schopnost odstranit škodlivé látky a zabránit toxinům zůstávat v těle. Je ve skutečnosti hvězdou v detoxikaci! V kombinaci s vodou vytváří matici, která vytahuje nečistoty a drží je ve svém "náručí", dokud se jednoduše neodplavuje pryč.

Černé uhlí

Černé uhlí se často používá při otravě jídlem, pro jeho schopnost absorbovat a zbavit tělo škodlivých látek. Při použití na vlasy čistí a detoxikuje pokožku hlavy. Při jeho používání však buďte opatrní, protože zanechává skvrny na světlém oblečení i bílých umyvadlech. Doporučuje se po použití okamžitě smýt umyvadlo nebo sprchu, abyste se vyhnuli nepořádku.

Esenciální oleje

Protože esenciální oleje jsou koncentrované, hodně k dosažení působivého účinku nepotřebujete. Koriandr je skvělý v odstraňování těžkých kovů a nechtěných toxinů. Levandulový esenciální olej zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy a podporuje růst vlasů. A nakonec rozmarýn stimuluje cirkulaci krve na hlavě a tak podporuje růst vlasů a jejich celkové zdraví.

Výživná kopřiva

Ano, přesně ta žahavá rostlina, která vám roste na zahradě, je ve skutečnosti zásobárna výživných látek a výživy. Je plná živin, které vyživují a posilují vlasy. Kopřiva je bohatá na vitamin A, karotenoidy, vitamin B, C, D a K, vápník, hořčík a jiné. Tato detoxikace použitím kopřivy stojí opravdu za vyzkoušení!

Výživná detoxikace vlasů pro silné a zdravé vlasy

Potřebné ingredience:

 • 1 PL jablečného octa
 • 1 kapka rozmarýnového esenciálního oleje
 • 2 kapky koriandrového esenciálního oleje
 • 3 kapky levandulového esenciálního oleje
 • ½ šálku bentonitového jílu
 • 1 PL prášku černého uhlí
 • 2 lžičky sušené kopřivy
 • ½ šálku filtrované nebo destilované vody

Ingredience potřebné na oplach:

 • ½ šálku jablečného octa
 • ½ šálku vody
 • 3 kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje na vlasy (doporučuje se pelargonový olej)

Potřebné pomůcky:

 • skleněná mísa
 • dřevěná nebo plastová lžíce
 • hrnec s víkem

Příprava:

 1. Vlijte ½ sklenice vody do hrnce, přikryjte pokličkou a vařte, dokud voda nezačne bublat. Snižte teplotu a přidejte kopřivy. Nechte louhovat 5 až 10 minut a následně sceďte a vlijte vodu do ½ odměrky. Pravděpodobně budete potřebovat přidat trochu vody, abyste měli plnou polovinu poháru.
 2. Ve druhé sklenici smíchejte ingredience na smytí a uložte je stranou. Můžete si tento pohár uložit do sprchy a použít když to bude nutné.
 3. Do misky přidejte jablečný ocet, esenciální oleje a uhlí. Opatrně zamíchejte, avšak buďte opatrný s uhlím! Je velmi jemné, takže se snadno dostane všude.
 4. Přidejte vodu a bentonitový jíl a důkladně smíchejte. Budete možná potřebovat vyměnit lžíci za gumovou stěrku, aby se vám směs podařila řádně promíchat.

Jak postupovat při detoxikaci vlasů

 1. Pomocí dlaní naneste bohatou vrstvu detoxikačního přípravku na jednotlivé prameny vlasů. Po pokrytí každého pramene vlasů naneste znovu směs v silné vrstvě na celou plochu hlavy. Množství, které použijete záleží od vaší délky vlasů a hustoty, každopádně detoxikační směsí nemusíte šetřit.
 2. Nechte jílovou směs na vlasech přibližně 10 minut. Pokud máte dlouhé vlasy, sepněte si je do drdolu, abyste nic neušpinili. Nenechte však jíl zaschnout, protože se pak těžko smývá z vlasů!
 3. Důkladně smyjte vlasy teplou vodou. Trochu vám to potrvá, smýt z vlasů veškerý jíl, ale buďte trpělivý. Při smývání si prsty pročesávejte vlasy.
 4. Pokud již máte pocit, že jste z vlasů smyly veškerý jíl, smyjte vlasy octem a pomocí prstů ocet vetřete mezi všechny prameny. Zakloňte hlavu a pomalu vlijte směs na opláchnutí vlasů. Ujistěte se, že jí pokryjete celou plochu hlavy. Smyjte nakonec vodou a nechte vlasy přirozeně vyschnout.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • 3 Omega rybí olej pilulky

  • Přírodní přípravek s obsahem Omega 3 kyselin
  • Pomáhá odstranit inflamace - zánět, svědění

  Lék na předpis? : Ne

Čtěte víc

Blízke témy