Domů / / Kadeření vlasů a vlhkost vzduc...

Kadeření vlasů a vlhkost vzduchu

Poslední úprava 17.07.2017
Sdílet článek

Zodpovíme si nejčastější otázky na téma péče o kudrnaté vlasy a vlhkost vzduchu, která je neustále ovlivňuje, protože způsobuje kadeření vlasů.

Otázka: mít kudrnaté vlasy ve vlhkém počasí není vůbec žádná výhra. Pokud si na vlasy nedáte nějaký produkt na vlasy, vypadáte možná jako ovce. Proto si lze při každém mytí vlasů dáváte i pěnu a lak na vlasy a snažíte se je vyfénovat do požadovaného tvaru. Možná se těšíte, že se vám vydařil úžasný účes. Ale možná se už stalo i vám, že vlasy zůstaly tuhé jako sláma. Co by doporučili odborníci, abyste na vlasech vytvořili měkké vlny bez krepovitých vlasů?

Odpověď: vlasy a vlhkost, která má na ně neblahý vliv, je velmi běžným problémem. Klíčem k vypořádání se s přirozeně vlnitými a kudrnatými vlasy ve vlhkém prostředí je používání takových produktů, které dokážou ochránit vlasy před vlhkostí. Je třeba se také porozhlédnout po produktech, které pomohou s uzavřením kutikuly vlasu, aby do vlasů vlhkost z okolí pronikala hůře.

V mnoha případech je třeba více než pouze jeden produkt na vlasy, abyste dosáhli dlouhotrvající výsledky. Nabízíme pár tipů, jak udělat vlasy odolné vůči vlivům vlhkosti.

 • Každý den používejte dobrý uhlazující kondicionér. Čím jsou vlasy v lepším stavu, tím hladší bude i kutikula (obal) vlasu a tím bude vlas méně porézní. Čím méně porézní vlasy máte, tím má na vlasy vlhkost a vláha ze vzduchu menší vliv.
 • Na ještě vlhké vlasy použijte sérum proti krepovitosti (anti-frizz serum) a hřebenem ho jemně rozčešte rovnoměrně po celých vlasech. Tyto produkty jsou obvykle na bázi silikonu, takže pokryjí povrch vlasu a uzavřou kutikuly. Ty budou chráněny před pronikáním vnější vlhkosti, takže pomáhají předcházet krepatění vlasů a vlasy udržují hladké.
 • Na úpravu účesu používejte pěnu na bázi vosku. Tato se aplikuje na vlasy vytřené do ručníku, třeba ji do vlasů včesat, aby se dostala všude rovnoměrně.

Pak můžete vlasy vytvarovat, oddělit a natočit na prst. Vytvoříte tak cívky, vlasy nechte vyschnout přirozeně. Můžete použít i fén. Nakonec je jemně pročešte prsty, ne hřebenem.

Výhodou pěny na vlasy na bázi vosku je to, že vlasy zůstávají poddajné, takže si můžete i během dne vytvořit účes, jaký chcete. Také lépe utěsní vlasy, čímž zabrání jejich nežádoucímu krepatění i působení vlhkosti. Nemusí vás proto trápit nechtěné kadeření vlasů. Výsledné kadeře a kudrlinky budou pevné, nebudou však ani těžké ani na pocit křehké.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Biotin tabletky 10000mcg

  Čistý Biotin -  pro zdravou kůži, vlasy a nehty

 • Bio panenský kokosový olej

  Jedinečný zdroj mastných kyselin s množstvím příznivých účinků na organismus. Také podporuje zdravý vzhled pokožky, zlepšuje kvalitu vlasů a udržuje zdraví srdce a mozku.

 • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

  Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy