Domů / / Je ženšen vhodný k léčbě slabé...

Je ženšen vhodný k léčbě slabé erekce?

Poslední úprava 29.03.2022
Sdílet článek

Ženšen je bylina, která se používá pro své léčivé účinky po tisíce let. Ženšen má mít několik přínosů pro zdraví a říká se, že pomáhá při poruchách s erekcí. Tato bylina je také známá tím, že zvyšuje krevní oběh a snižuje úzkost. Při lokální aplikaci může také pomoci mužům při předčasné ejakulaci.

Muži používají ženšen k léčbě poruch erekce z několika různých důvodů. Ženšen obsahuje ginsenosidy, což jsou sloučeniny, které produkují účinky podobné steroidům. Ginsenosidy mohou zlepšit sexuální funkce zvýšením množství oxidu dusnatého v tkáni penisu. Oxid dusnatý hraje důležitou roli při uvolňování svalů penisu a umožňuje, aby se tato oblast naplnila krví. Tento proces je nezbytný pro dosažení erekce.

Dvě další výhody používání ženšenu při erektilní dysfunkci je schopnost této byliny zlepšit krevní oběh a zmírnit úzkost. Zvýšená cirkulace může zvýšit průtok krve do penisu, zatímco snížená hladina stresu může muži umožnit uvolnit se a dosáhnout erekce.

Krémy, které obsahují ženšen, mohou být také aplikovány na penis, aby se zabránilo předčasné ejakulaci. Ženšen může být účinný jako přísada pro lokální použití při použití v kombinaci s jinými složkami. V závislosti na konkrétním problému, kterým člověk trpí, mast pro lokální použití může pomoci udržet erekci a odstranit poruchy erekce.

Přestože studie přinesly pozitivní výsledky, odborníci nejsou jednoznačně přesvědčeni, že samotný ženšen je účinná léčba erektilní dysfunkce. Přiklánějí se spíše k názoru, že by mohl být účinný v kombinaci s jinými přírodními látkami. Muži, kteří chtějí začít používat ženšen k léčbě poruch s erekcí, by měli nejdříve konzultovat svého lékaře ohledně bezpečnosti této byliny. Lidé, kteří trpí srdečními problémy, nespavostí, cukrovkou a hormonálními poruchami, by měly být při užívání ženšenu zvlášť opatrní, protože tato bylina může zhoršit jejich onemocnění.

Kromě používání ženšenu k léčbě slabé erekce se tato bylina používá k léčbě široké škály onemocnění, posílení imunitního systému, zvýšení koncentrace a zlepšení paměti. Ženšen má také pomáhat proti stárnutí a léčit úzkost, únavu, astma, deprese, fibromyalgie a několik typů rakoviny.

Zdroje

  • CHO, K.S. a kol., 2013. Effects of Korean ginseng berry extract (GB0710) on penile erection: evidence from in vitro and in vivo studies. Asian Journal of Andrology [online]. Jul, 15 (4) , 503–507 [cit. 29.12.2013]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3739245/
  • CHOI, Y.D. a kol., 2013. Effects of Korean ginseng berry extract on sexual function in men with erectile dysfunction: a multicenter, placebo-controlled, double-blind clinical study. International Journal of Impotence Research [online]. Mar-Apr, 25 (2) , 45–50 [cit. 29.12.2013]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23254461
  • JANG, D.J. a kol., 2008. Red ginseng for treating erectile dysfunction: a systematic review. British Journal of Clinical Pharmacology [online]. Oct, 66 (4) , 444–450 [cit. 29.12.2013]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2561113/
  • NAIR, R. a kol., 2012. The history of ginseng in the management of erectile dysfunction in ancient China (3500-2600 BCE). Indian Journal of Urology [online]. Jan-Mar, 28 (1) , 15–20 [cit. 29.12.2013]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3339779/
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc