Domů / / / Jak zahustit jemné a ochablé v...

Jak zahustit jemné a ochablé vlasy

Poslední úprava 01.02.2023
Sdílet článek

Jemné vlasy jsou podle definice vlasy, jejichž jednotlivé pramínky jsou extrémně tenké. Jemným vlasům může chybět objem a hustota a mohou se zdát bezvládné, bez života a zplihlé. Jemné vlasy se také zvyknou rozdělit do úzkých pramínků, což může způsobit, že budou vypadat rozcuchané a špatně upravené, bez ohledu na to, kdy jste si je naposledy česali nebo kefovali. Do jisté míry je hustota vlasů geneticky předurčena, ale pokud jste v loterii o husté vlasy nevyhráli, jsou věci, které můžete udělat pro výživu svých vlasů a podporu jejich zdravého růstu. Tu jsou triky na dodání objemu, aby vaše jemné, ochablé vlasy působily hustěji.

Základní pravidla pro hustší vlasy

Správný střih

Dejte se ostříhat u kadeřníka, který má zkušenosti s jemnými vlasy. Vyhněte se vrstvenému vzhledu. Střih při kterém jsou všechny vlasy stejné délky je dobrá volba. Ačkoli správný účes nezahustí vlasy opravdu, dodá jim upravený a souměrnější vzhled.

Pravidelné podstřihování

Každých šest týdnů se dejte podstřihnout. Pravidelný režim odborného ostříhání vlasů může zabránit třepení a případnému lámání, které způsobuje, že řídké vlasy se zdají ještě řidší.

Podpora růstu vlasů zdravým jídelníčkem

Jezte zdravé potraviny, které podporují růst vlasů. Jezte velké množství lososa, který je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdravou pokožku hlavy a růst vlasů. Jezte velké porce špenátu a tmavě zelené zeleniny, které přispějí vitamíny A a C. Tyto vitamíny jsou potřebné k produkci kožního mazu, přírodního oleje, který dodává vašim vlasům lesk. Vejce - plné biotinu a vitamínu B-12, a fazole, která poskytuje bílkoviny, železo, biotin a zinek - by měly také být ve vašem jídelníčku, stejně jako para ořechy, které obsahují selen, důležitý minerál pro zdraví pokožky hlavy.

Vyživující maska na vlasy pro zahuštění vlasů

 1. Smíchejte 2 lžíce aloe vera gelu, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžičku medu, a 30ml teplé vody v malé šálce nebo misce. Dobře promíchejte. Aloe vera gel je bohatý na mnoho živin, které jsou prospěšné pro vaše vlasy. Aloe vera obsahuje zinek, antioxidační vitaminy A, E a C, aminokyseliny, a esenciální mastné kyseliny.
 2. Naneste směs na suché vlasy tak, že si ji nalijete z poháru do dlaně a pak ji vmasírujete do vlasů. Pro jistotu to dělejte nad dřezem nebo umyvadlem. Pokryjte vlasy směsí od kořínků po konečky, abyste pokryli i špičky vlasů.
 3. Směs si nechte na hlavě 30 minut, pak umyjte kvalitním šamponem. Vlasy ošetřete jako obvykle kondicionérem na jemné, ochablé vlasy.
 4. Pro dosažení nejlepších výsledků ošetření opakujte každé tři dny.

Fénování jemných vlasů

 1. Pro maximální zvednutí si vyfoukejte vlasy v předklonu tak, aby hlava visela směrem dolů a sušte vlasy zespodu. Držte fén jednou rukou a roztaženými prsty druhé ruky si zvedejte vlasy od pokožky hlavy směrem ven. Touto technikou se vyhnete použití kartáče na vlhké vlasy, což může jemné vlasy namáhat.
 2. Vzhledem k tomu, že jemné vlasy mají tendenci být křehké a snadno poškozeny teplem a nástroji pro úpravu vlasů, měli byste použít nízkou teplotu vzduchu fénu. Nejlepší je nepoužívat tuto techniku každý den, protože stylingové nástroje mohou jemné vlasy poškodit.
 3. Pokud jsou vaše vlasy napůl usušené, přidejte malé množství tužidla ke kořínkům a na vnitřní část vlasů, abyste jim pomohli zvednout se směrem od hlavy ven. Nepoužívejte více tužidla než je velikost mince. Příliš časté používání stylingových přípravků zatížit vlasy, takže se zdají plošší a ochabnutější.
 4. Když jsou vlasy zcela suché, zvedněte hlavu a načechrejte vlasy na místo, opět pomocí prstů u kořínků a zespodu směrem ven. Měli byste vidět výrazný nárůst objemu.

Tipy a upozornění

 1. Spěte na hedvábném povlečení na polštář, aby se minimalizovalo poškození a ztráta vlasů, která způsobí, že řídké vlasy vypadají ještě řidší.
 2. Pro stimulaci krevního oběhu a růstu vlasů pokožku hlavy často masírujte konečky prstů.
 3. Vyhněte se používání laků na vlasy s obsahem alkoholu na jemné vlasy - mohou je velmi vysušovat.
 4. Zkuste si udělat cestičku na opačné straně. Tím, že si učešete vlasy jinak, můžete dosáhnout, aby Vaše vlasy vypadaly plnější. Rozčesejte si mokré vlasy hřebenem se širokými zuby a pak je vyfoukejte s použitím spreje, tužidla nebo krému na zvětšení objemu.
Jak zahustit jemné a ochablé vlasy Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy