Domů / / / Jak zahustit jemné a ochablé v...

Jak zahustit jemné a ochablé vlasy

Poslední úprava 08.09.2017
Sdílet článek

Jemné vlasy jsou, podle definice, vlasy, jejichž jednotlivé pramínky jsou extrémně tenké. Jemným vlasům může chybět objem a hustota, a mohou se zdát bezvládně, bez života, a zplihlé. Jemné vlasy se také zvyknou rozdělit do úzkých pramínků, což může způsobit, že budou vypadat rozcuchané a špatně upravené, bez ohledu na to, kdy jste si je naposledy česali nebo kefovali. Do jisté míry je hustota vlasů geneticky předurčena, ale pokud jste v loterii o husté vlasy nevyhráli, jsou věci, které můžete udělat pro výživu svých vlasů a podporu jejich zdravého růstu, jakož i triky na dodání objemu a to aby se vaše jemné, ochablé vlasy zdály hustší.

Základní pravidla pro hustší vlasy

krok 1

Dejte se ostříhat kadeřníkovi, který má zkušenosti s jemnými vlasy. Vyhněte se vrstvenému vzhledu. Střih při kterém jsou všechny vlasy stejné délky je dobrá volba. Ačkoli správný účes nezahustí vlasy opravdu, dodá jim upravený a souměrnější vzhled.

krok 2

Každých šest týdnů se dejte podstřihnout. Pravidelný režim odborného ostříhání vlasů může zabránit třepení a případnému lámání, které způsobuje, že řídké vlasy se zdají ještě řidší.

krok 3

Jezte zdravé potraviny, které podporují růst vlasů. Jezte velké množství lososa, který je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdravou pokožku hlavy a růst vlasů. Jezte velké porce špenátu a tmavě zelené zeleniny, které přispějí vitamíny A a C. Podle odborníků jsou tyto vitamíny potřebné k produkci kožního mazu, přírodního oleje, který dodává vašim vlasům lesk. Vejce - plné biotinu a vitamínu B-12, a fazole, která poskytuje bílkoviny, železo, biotin a zinek - by měly také být ve vašem jídelníčku, stejně jako para ořechy, které obsahují selen, důležitý minerál pro zdraví pokožky hlavy.

Vyživující a objem-dodávající léčba Aloe

krok 1

Smíchejte 2 lžíce aloe vera gelu, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžičku medu, a 30ml teplé vody v malé šálce nebo misce. Dobře promíchejte. Aloe vera gel je bohatý na mnoho živin, které jsou prospěšné pro vaše vlasy. Aloe vera obsahuje zinek, antioxidační vitaminy A, E a C, aminokyseliny, a esenciální mastné kyseliny.

krok 2

Naneste směs na suché vlasy tak, že si ji nalijete z poháru do dlaně a pak ji vmasírujete do vlasů. Pro jistotu to dělejte nad dřezem nebo umyvadlem. Pokryjte vlasy směsí od kořínků po konečky tažením pramínků směrem dolů, abyste pokryli i špičky vlasů.

krok 3

Směs si nechte na hlavě 30 minut, pak umyjte kvalitním šamponem. Vlasy ošetřete jako obvykle kondicionérem na jemné, ochablé vlasy.
Náš tip: Vynikající kondicionér na zahuštění jemných vlasů je kondicionér Revivogen. Díky výtažkům z pšenice, sójových proteinů a hedvábí, rozšíří tloušťku vlasů a pomůže vytvořit dojem hustého účesu bez zatížení vlasů.

krok 4

Pro dosažení nejlepších výsledků ošetření opakujte každé tři dny.

Fénování jemných vlasů

krok 1

Pro maximální zvednutí si vyfoukejte vlasy v předklonu, tak, aby vaše hlava visela směrem dolů a sušte vlasy zespodu. Držte fén jednou rukou a roztaženými prsty druhé ruky si zvedejte vlasy od pokožky hlavy směrem ven. Touto technikou se vyhnete použití kartáče na vlhké vlasy, což může jemné vlasy namáhat. Vzhledem k tomu, že jemné vlasy mají tendenci být křehké a snadno poškozeny teplem a nástroji pro úpravu vlasů, měli byste použít nízkou teplotu vzduchu fénu. Nejlepší je nepoužívat tuto techniku každý den, protože stylingové nástroje mohou jemné vlasy poškodit.

krok 2

Pokud jsou vaše vlasy napůl usušené, přidejte malé množství tužidla ke kořínkům a na vnitřní část vlasů abyste jim pomohli zvednout se směrem od hlavy ven. Nepoužívejte více tužidla než je velikost mince. Příliš časté používání stylingových přípravků zatížit vlasy, takže se zdají plošší a ochabnutější.

krok 3

Když jsou vlasy zcela suché zvedněte hlavu a načechrejte vlasy na místo, opět pomocí prstů u kořínků a zespodu směrem ven. Měli byste vidět výrazný nárůst objemu.

Tipy a upozornění

Spěte na hedvábné povlečení na polštář, aby se minimalizovalo poškození a ztráta vlasů, která způsobí, že řídké vlasy vypadají ještě řidší. Pro stimulaci krevního oběhu a růstu vlasů pokožku hlavy často masírujte konečky prstů. Vyhněte se používání laků na vlasy s obsahem alkoholu na jemné vlasy - mohou jejich velmi vysušovat.

Jak zahustit jemné a ochablé vlasy Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy