Domů / / / 12 nejzávažnějších problémů, k...

12 nejzávažnějších problémů, které mohou způsobit husté vlasy a návrhy na jejich řešení

Poslední úprava 08.03.2023
Sdílet článek

Ženy s jemnými vlasy si možná myslí, že ty ostatní, obdařené hustými a pevnými vlasy, to mají snadné, protože si mohou na hlavě udělat drdol, aniž by jej vycpávaly. Ale vrabčí hnízdo zůstane vrabčí hnízdo. Možná se budete divit, ale i lidé s hustými vlasy mají problémy s korunou krásy.

Problémy s vlasy – žádný hřeben nedokáže rozmotat uzlíky a chuchvalce v hustých vlasech

Husté vlasy také znamenají řádně domotané vlasy a otravné uzlíky, které se nedají rozčesat. Pokud se přes ně snažíte dostat hřebenem nebo kefou, potřebujete množství času. A navíc si častokrát ničíte, lámete a vytrháváte vlasy.

Řešení problému - kartáč na rozmotávání vlasů

Jakmile jednou vyzkoušíte kartáč na rozmotávání vlasů, už nikdy nebudete používat běžný hřeben. Krátké, pružné a ohybné štětiny jsou flexibilní, takže nebudou trhat a poškozovat vlasy. Můžete ním dokonce rozmotat i vlhké vlasy. Plochý široký kartáč na vlasy v tomto přece jen zaostává, protože na něm zůstane kopec vytrhaných vlasů, a to určitě nechcete.

Problémy s vlasy - pro vaše husté vlasy nemáte nikdy dostatek kondicionéru

Ženy, které mají na hlavě "kopec vlasů", to jistě znají. Kondicionér minou vždy mnohem dříve než šampon. K mytí použijete jenom trochu šamponu, snad velikosti lískového oříšku. Zato kondicionéru potřebujete na celou dlaň.

Řešení problému - kondicionér, který je ještě o něco účinnější

Problémem není ani tak velikost lahvičky s kondicionérem, ale její obsah. Pokud si vyberete vysoce koncentrovaný kondicionér, znamená to, že ho nebudete potřebovat na kila. Vyhněte se kondicionérům, které na lahvičce uvádí, že dodávají vlasům na objemu. Ty nejsou vhodné pro osoby s velmi hustými a objemnými vlasy. Dobré a vhodné je také zařadit do běžné péče o vlasy i masku na vlasy, která vlasy vyživí do hloubky. Pokud míváte navíc velmi poškozené konečky vlasů, používejte masku na vlasy jednou týdně, případně po každém třetím šamponování. Záleží na tom, jak často si myjete vlasy. Pokud vaše konečky nejsou příliš poškozené, stačí maska na vlasy jednou za měsíc.

Problémy s vlasy - vlhkost dělá vaše velké vlasy ještě větší

Vlhké počasí může být pro vlasy přímo katastrofou, zvláště, pokud na něj reagují vaše už tak dost objemné kadeře.

Řešení problému - produkty obsahující keratin a opravdu milující péče o husté vlasy

Výrobky na bázi keratinu vyplňují vlákna vlasů a zabraňují krepovatění vlasů. Pokud i nechcete na své vlasy dávat příliš mnoho zatěžujících produktů péče o vlasy, tento jeden se vám vyplatí. Pokud máte opravdu husté vlasy, je dobré vetřít do nich dostatek keratinu, abyste zabránili tomu, aby vám "vybouchli" na hlavě.

Problémy s vlasy - kartáčování vlasů způsobí další výbuch na hlavě a hustým vlasům ještě přidá na objemu

Pokud se chystáte na párty ve stylu osmdesátých let, použijte štětec ke kartáčování vlasů. Vaše obrovské vlasy budou ještě ohromnější ...

Řešení problému – na kartáč nastříkejte lak na vlasy, až pak se začněte pročesávat

Kartáč jen trochu pokropte, nepoužívejte příliš mnoho laku, aby kartáč nebyl celý mokrý. Malé množství laku vám pomůže zablokovat kutikuly, odebere ze statického náboje z vlasů a udrží vlasy pohromadě ... začněte kartáčovat uvnitř vlasů, nikoliv z vrchu hlavy. Tímto způsobem se můžete vyhnout příliš tuhým pramenům.

Problémy s vlasy - kruhové kartáče jsou strašidelné pasti pro husté vlasy

Pokud máte husté vlasy a zkusili jste kulatý kartáč, určitě i vám zůstal zamotaný ve vlasech bez možnosti rozmotání. V nejhorším případě bylo nutno kartáč z vlasů vystříhat, ty šťastnější jej po několika hodinách postupně dostaly z vlasů.

Řešení problému - musíte si kartáčovat vlasy po menších částech

Vždy vemte jenom tak široký pramen vlasů, jako je široký hřeben nebo kartáč. Pomoci může také trochu séra do vlasů, aby hřeben klouzal po vlasech trochu plynuleji. Sérum ale nanášejte na střední část vlasů, nikoli na konce.

Problémy s vlasy – fénování a ondulace hustých vlasů trvá několik hodin

Pokud vás po každém fénování bolí ruce, protože vysušit vlasy vám trvá nehorázně dlouho, máte skutečně husté vlasy.

Řešení problému - nechte vlasy nejdříve trochu volně vyschnout

Nechte své vlasy volně vyschnout, dokud nebudou přibližně na 80 až 90% suché. Je to velmi důležité zejména při velmi hustých vlasech. V opačném případě se budete fénovat donekonečna. Když jsou téměř suché, můžete je začít upravovat fénem. Takovéto volné sušení je vhodnější pro rovné a mírně vlnité vlasy. Pokud jsou vaše vlasy náchylné ke křepovitosti, nebo pokud máte velmi kudrnaté vlasy, takovéto sušení může až příliš otevřít kutikuly. Proto použijte fén se správnou tryskou o něco dříve a vlasy upravte do požadovaného tvaru.

Problémy s vlasy - husté vlasy vám nikdy nestihnou zcela vyschnout

Pokud jste si ráno umyli vlasy a o deváté vás čeká pracovní setkání, určitě stále vypadáte jako byste právě vyběhli z koupelny. Totéž platí pro odpolední schůzi. Jednoduše, i ve dvě odpoledne jsou vaše husté vlasy ještě trochu vlhké.

Řešení problému - vlasy si umyjte večer, ráno je narychle vyfoukejte

Pokud si umyjete vlasy půl hodiny před spaním, nechte si vlasy vyschnout pouze volně. Ráno můžete vytvořit foukaný efekt pomocí kulmy. Rozdělte vlasy na 12 až 14 částí. Pokud je projdete rychle kulmou až ke konečkům, vytvoříte efekt foukané z kosmetického salonu. Ale zabere to mnohem méně času. Nezískáte objem jako při opravdové foukané, ale budete vypadat upraveně. A ne jako by vás venku zastihla bouře.

Problémy s vlasy - když se probudíte, je na vaší hlavu děsivý pohled

Když se vzbudí malé miminko, je s jeho pokroucenými, rozcuchanými vlásky roztomilé a zlaté. Ale pokud se tak probudíte vy, není pohled na vaše odstávající vlasy právě nejkrásnější.

Řešení problému – sepněte vlasy do drdolu nebo si je zapleťte do copu

Něco na tom bude. Sehněte se hlavou dolů, vlasy sepněte do copu a stočte do uzlu, nebo si zapleťte starý dobrý vrkoč. Je to skvělé řešení a funguje pro všechny typy vlasů.

Problémy s vlasy – žádná gumička do vlasů není pro váš hustý ohon dostatečně silná a pevná

Není to nic příjemného, když vám najednou praskne gumička do vlasů nebo se jednoduše účes odporoučí, protože jsou vlasy příliš těžké a mohutné ... Rozpustit si vlasy pružným pohybem a nechat je volně padat potřebuje to správné načasování. Určitě se to nehodí, pokud právě obědváte nebo jste na poradě, natož pokud gumička odstřelí kolegům do poznámek.

Řešení problému - na husté vlasy vyzkoušejte látkové gumičky a stuhy do vlasů

Obvykle, pokud máte husté vlasy, nedokážou je udržet klasické gumičky. Nicméně není také dobré používat plastové sponky nebo něco, co by se mohlo do vlasů zamotat a trhat je. Textilní gumičky nebo textilní stuhy jsou pevné a dokážou zdolat a ochránit i husté vlasy.

Problémy s vlasy - těžké vlasy se nehoupají

Pokud máte skutečně husté vlasy bez vrstveného střihu, mohou na hlavě působit jako těžká přikrývka nebo přilba. A to není moc hezké.

Řešení problému – uberte vlasům na váze

Zeptejte se kadeřníka na vrstvený účes ze středně dlouhých vlasů. Vlasy tak odlehčíte, ulevíte kořínkům a dopřejete jim trochu pohybu. Ale pozor, nepřežeňte to s vrstvením, aby se vám na hlavě nevyformoval z vlasů trojúhelník.

Problémy s vlasy - středně dlouhé vlasy vypadají jako přilba

Husté dlouhé vlasy vypadají luxusně. Jsou také skvělé pro pixie účes, pokud si s ním kadeřník dá hodně práce. Ale netestujte bob (mikádo). Husté vlasy střihané na délku ramen mohou jít velmi do šířky.

Řešení problému – vytvořte si vrstvený střih

Vrstvený střih, kdy vaše vlasy sahají po bradu vám umožní, aby se vlasy uložili na sebe. Vlasy "umravní" také vosk nebo vlasový balzám, přitom nepřijdou o svůj přirozený pohyb.

Problémy s vlasy - břitva a nůžky na prostříhání vlasů poškozují vaše vlasy

Pokud si necháte udělat sestřih do vrstev, buďte opatrná. Mohou ublížit stejně, jako mohou pomoci. Ve snaze odstranit trochu z masy vlasů vám může kadeřník vlasy prostřihávat, pokud to však udělá nesprávně, vlasy zůstanou krepatějící a poškozené.

Řešení problému - promluvte si s vaším (novým) kadeřníkem

Kadeřník musí mít opravdu skvělé nůžky na prostříhání vlasů, aby vám je nepoškodil. Řekněte mu, jaké jsou vaše vlasy po použití nůžek na prostříhání nebo použití břitvy. Nůžky jako takové jsou v pořádku. Nicméně, pokud jste náchylní ke krepovitosti vlasů, je nejlepší používat nůžky pouze na konečky. Kadeřník může použít jinou metodu, aby vlasy trochu přeředil, aniž by je příliš poškodil.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy