Domů / / / Jak si vypěstovat silné a hust...

Jak si vypěstovat silné a husté vlasy

Poslední úprava 08.02.2023
Sdílet článek

Barvení, trvalá nebo fénování mohou vlasy poškodit a způsobit, že vlasy budou křehké a lámavé, mohou působit fádně suše a bez života.

Mimořádně poškozené vlasy se mohou zdát lepkavé když jsou mokré a po mytí rychleji vyschnout. Posilte své vlasy tak, že jim dodáte vlhkost a nanesete na ně přírodní oleje. Vaše vlasy získají vlhkost a stanou se silnější.

Se šamponem s mírou

Myjte si vlasy méně často. Mytí vlasů šamponem může vlasy připravit o jejich přírodní oleje, což může způsobit poškození. Abyste udrželi své vlasy silné, myjte je jen několikrát týdně. Pokud Vám nevypadávají, používejte přírodní bio šampony, které budou šetrné nejen vlasům ale i k Vaší pokožce.

Vlasy hydratujte

Abyste dodali svým vlasům vlhkost, použijte majonézu. Naneste na vlasy majonézu koupenou v obchodě a pak je zabalte do starého ručníku. Nechte majonézu na vlasech až hodinu. Tento tip patří mezi recepty "starých matek" ale u někoho opravdu funguje.

Pokuď si majonézu dáte raději k řízku, použijte kondicionéry. Kondicionéry dodají vlhkost a proteiny, které se ztratí při mytí. Nechte si kondicionér na hlavě tři až pět minut, poté opláchněte.

Vlasy jemně prokartáčujte

Kartáčujte vlasy kartáčem s přírodními štětinami. Přírodní štětiny distribuují přirozené oleje vašich vlasů od kořínků ke konečkům.

Vlasy chraňte také před přírodními živly

Chraňte své vlasy před živly. Vítr, který šlehá vlasy nebo silné slunce, které způsobuje poškození může vlasy oslabit a zlomit. Ve větrných dnech noste klobouk nebo šátek a chraňte si vlasy před sluncem, tak, že si na ně nanesete tenkou vrstvu opalovacího krému.

Zvažte vitamíny pro vlasy

Pokud máte jemné a lámavé vlasy je vhodné jim dodávat živiny v podobě vitaminů ve formě tabletek nebo používat léčivé séra a vodičky na ozdravení pokožky a aktivaci růstu vlasů.

Jak si vypěstovat silné a husté vlasy Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy