Domů / / / Vitamíny pro husté vlasy

Vitamíny pro husté vlasy

Poslední úprava 03.04.2020
Sdílet článek

V pátrání po silných a zdravých vlasech, muži i ženy zkoušejí vlasové přípravky a zdlouhavé vlasové kúry. Někdy si ve snaze o zdravé kučery dokonce dávají na své vlasy majonézu, avokádo nebo pivo. Bohužel to nemusí vždy fungovat a vlasy často zůstanou bezvládně, řídké a ve špatné kondici. Nicméně, správná výživa pro husté vlasy umožňuje tělu růst silných a zdravých vlasů.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny pomáhají obnovit strukturu folikulů a pomáhají při ochraně celého vlasu před poškozením prostředím. Bohužel, tělo tuto příznivou látku neprodukuje přirozeně. Z tohoto důvodu musí být omega-3 mastné kyseliny přijímány v potravinách nebo doplňcích stravy. Po jejich konzumaci podporují celkové zdraví pokožky hlavy a slouží jako stavební kameny struktury vlasového folikulu. Nejčastějším zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou ryby žijící ve studené vodě jako losos, sleď, makrela a sardinky. K jiným zdrojem mastných kyselin patří lněná semínka a ořechy.

Potraviny bohaté na bílkoviny a železo

Vzhledem k tomu, že vlasy jsou tvořeny převážně bílkovinami, pro silné a zdravé vlasy je nezbytná strava s vysokým obsahem bílkovin. Strava s nízkým obsahem bílkovin ve skutečnosti vede k pomalému růstu vlasů a slabým vlasům. Železo pomáhá krve přenášet kyslík do vlasových váčků, což stimuluje zdravý růst. K živočišným zdrojem bílkovin bohatých na železo patří ústřice, mušle, libové hovězí maso, krůtí, jehněčí, kuřecí a vepřové maso, krevety a vejce. Jiné zdroje bílkovin bohatých na železo jsou tofu, čočka, fazole či ořechy. (Almohanna, 2018)

Vitamin A

Přestože je vitamin A obvykle nabízen na zlepšení zraku, má také důležitou funkci ve zdraví pokožky hlavy. Tělo používá vitamin A při výrobě mazu, který slouží jako kondicionér na vlasy. Mezi potraviny s vysokým obsahem vitaminu A patří špenát, brokolice a mrkev. (Everts, 2010)

Vitaminy B komplexu

Vitaminy B komplexu dodávají vlasům lesk. Díky tomu jsou vlasy husté, B vitaminy totiž zpomalují vypadávání vlasů. Vitamíny pomáhají při tvorbě kožního mazu, který hydratuje vlasy. B vitamíny opravují poškozené vlasové folikuly a zlepšují krevní oběh, díky čemuž je vlasová pokožka zdravá a zlepšuje se i růst vlasů. Vitamin B zabraňuje tomu, aby se vlasy staly křehkými a lámavými. Vitamíny B komplexu lze získat z potravin jako jsou celá zrna, luštěniny, zelená listová zelenina, hnědá rýže, kuřecí maso, ryby, brambory, fazole, ořechy, vejce, avokádo, sójové produkty, jogurt a obiloviny. (Almohanna, 2018)

Vitamin C

Vitamín C pomáhá tělu při výrobě kolagenu, což je důležitá strukturální vláknina ve vlasových pramenech. Vitamin C je obzvláště důležitý pro vegetariány, protože zlepšuje schopnost těla vstřebávat železo z neživočišných zdrojů. Mezi potraviny bohaté na vitamin C patří mrkev, brokolice, listová zelenina, růžičková kapusta, zelená paprika, jahody, pomeranče, grapefruity, ananas a citrony. (Valdes, 2006)

Vitamin D

Vitamin D pomáhá udržovat v chodu cyklus vlasových folikulů. Tím zároveň zlepšuje růst vlasů. Vitamín D lze získat z potravin jako jsou ryby, houby, vejce, ústřice, sójové produkty, obiloviny, sardinky, pomerančový džus, zrna, salám, šunka, losos, mléko a mléčné výrobky. (Kim, 2012)

Vitamín E

Vitamin E prospívá pokožce hlavy a vlasům, tím, že pomáhá s růstu kapilár v pokožce hlavy. Jak se počet kapilár zvýší, krevní oběh v pokožce hlavy a její celkový zdravotní stav se zlepší. Protože, zdravější pokožka hlavy produkuje silnější a zdravější vlasy, vitamin E je nezbytný pro husté vlasy. Potraviny bohaté na vitamin E jsou tmavě zelená listová zelenina, vejce, ořechy, luštěniny a avokádo. (Almohanna, 2018)

Vitamin K

Vitamin K zlepšuje zdraví vlasů. Díky němu jsou vlasy husté, pevné a silné. Některé z potravin, které obsahují vitamín K, zahrnují švestky, zelí, jarní cibuli, špenát, chřest, brokolici, hlávkový salát a okurky. (Almohanna, 2018)

Zdroje

Vitamíny pro husté vlasy Průměrné hodnocení: 4 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy