Domů / / Mýty a fakta o erektilní dysfu...

Mýty a fakta o erektilní dysfunkci

Poslední úprava 28.03.2018
Sdílet článek

Erektilní dysfunkce nebo jinak problém s erekcí je obklopen legendami spojenými s "fakty", příčinami a léčbou. Viz šest běžných mýtů o problémech s erekcí a zkuste rozptýlit tyto zvěsti.

Erekce a věk

Mýtus: Problém s erekcí je normální součástí stárnutí muži se prostě musí naučit s ní žít.

Fakt: Přestože problémy s erekcí jsou častější u starších mužů, to neznamená, že je to normální - nebo něco s čim prostě musíte žít. Není neobvyklé, že starší muži potřebují větší stimulaci, aby byly vzrušení jako když byli mladší. Ale není žádný důvod, proč byste měli akceptovat nedostatek sexuální funkce jako jeden z nezbytných důsledků stárnutí. Množství mužů je schopno dosáhnout erekce a užít si dobrý sex i ve starších letech. Je pravděpodobné, že není důvod, abyste nebyli jedním z nich.

Mýtus: Problém s erekcí nezastihne mladší muže. Je to problém jen pro starší chlapy.

Fakt: Přestože je tento problém častější u mužů nad 75 let, problémy s erekcí mohou mít muži jakéhokoliv věku.

Problémy s erekcí a celkové zdraví

Mýtus: Problémy s erekcí jsou znepokojivé, ale není to nebezpečné.

Fakt: Přestože erektilní dysfunkce sama o sobě není nebezpečná, často je jedním z prvních příznaků jiných zdravotních problémů, které mohou být velmi vážné. Jedním z nejčastějších problémů je cukrovka. Může to být také symptom spojený se srdečními obtížemi jako je hypertenze, ateroskleróza, hormonální nerovnost, neurologické poruchy nebo Parkinsonova choroba.

To je důvod, proč je nutné navštívit svého lékaře, pokud máte problém s erekcí. Nejen, že důkladná zdravotní prohlídka může pomoci určit příčinu problému ale najít i léčbu a vrátit vás zpět do aktivního sexuálního života. Může také upozornit na jiné vážné zdravotní problémy, které potřebují okamžitou léčbu.

Takže pokud máte problém s erekcí, důležité je vyhledat lékaře - urologa, který udělá všechny potřebné vyšetření.

Mýtus: Máte problém s dosažením erekce, neboť váš partner vás nepřitahuje

Fakt: Existuje mnoho důvodů, proč máte problém dosáhnout erekce. I když nedostatek sexuální přitažlivosti k partnerce by mohl být jeden z nich, ve skutečnosti je mnohem pravděpodobnější, že to bude něco jiného. Problémy mohou být způsobeny:

  • Srdeční problémy, vysoký krevní tlak, ateroskleróza
  • Diabetes
  • Různé léky, včetně léků na krevní tlak, úzkost, deprese
  • Neurologické poruchy
  • Poruchy nálady, emocionální problémy
  • Životní návyky - kouření, alkohol
  • Určité typy prostaty

Léčení problémů s erekcí

Mýtus: Pokud mám problém s erekcí musím brát léky do konce života

Fakt: Existuje mnoho možností léčby. Schválené léky, které jsou schváleny a účinné pro množství mužů. Patří sem léky, které se užívají orálně, injekce přímo do penisu, nebo vložení do močové trubice.

Vzhledem k tomu, že tento problém může být výsledkem zdravotního stavu, léčba vašeho problému může pomoci i vaší erekci. Pokud léky, které vám předepsal lékař působí na vaši erekci jako vedlejší nežádoucí účinek, poraďte se se svým lékařem. Nepřestávejte užívat léky bez konzultace s ním. Pokud nefungují léky není to jediný způsob řešení problému.

Můžete provést změny ve svém životním stylu. Odvykání kouření, hubnutí, snížení množství alkoholu výrazně zlepší vaši sexuální potenci.

Psychoterapie je také efektivní pro mnoho mužů, kteří pociťují úzkost spojenou s jejich problémem s erekcí a jejich sexuální výkonností. Můžete si najít vyškoleného poradce se zkušenostmi v této oblasti.

Mýtus: Mohu si erektilní dysfunkci léčit sám, bez návštěvy lékaře, pomocí bylin a doplňků.

Fakt: Může to vyvolat několik rizik. Přesný obsah mnoho doplňků není znám. Je zde možnost, že by mohly obsahovat nebezpečné látky nebo látky, které by vám mohly škodit v souvislosti s jinými léky, které užíváte.

Kromě toho, některé online stránky nemluví o možných rizicích a vedlejších účincích. Samozřejmě, že konzumace doplňků bez návštěvy lékaře znamená pro vás důkladné prozkoumání doplňků. Hlavně pokud jste diabetik, máte srdeční choroby a podobně.

Vaše nejlepší volba je tak konzultace s lékařem, který vás může odkázat na lékaře, který se specializuje na erektilní dysfunkci.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na erekci Viafil

    Pilulky na podporu erekce Viafil jsou nejsilnější alternativa Viagry na trhu. Obsahují novou vylepšenou patentovanou směs a jsou speciálně vytvořeny pro zlepšení kvality a prodloužení erekce u mužů.

Čtěte víc