Šampony proti vypadávání vlasů

Poslední úprava 22.02.2023
Sdílet článek

Co je těžké na mytí vlasů, řeknete si? Namočíte vlasy, vetřete trochu šamponu a někteří ho dokonce vmasírujete do vlasové pokožky. A samozřejmě smyjete.

Pokud se však rozhodnete bojovat proti vypadávání vlasů speciálními šampony proti vypadávání vlasů, záleží i na drobnostech. Na co nesmíme zapomenout, pokud používáte šampon proti vypadávání vlasů?

Jak používat šampon proti vypadávání vlasů, aby byl co nejúčinnější

Přestože je tak označujeme, neexistuje jeden jediný nejlepší šampon proti vypadávání vlasů. Všechny šampony proti vypadávání vlasů kombinují různé účinné látky a podpůrné přísady. Samozřejmě, že záleží na koncentraci látek, vhodnosti a účinnosti podle příčiny padání vlasů, i na závažnosti problémů s vlasy. Pokud jste si zvolili šampon na padání vlasů, používejte ho delší dobu, abyste mohli objektivně vyhodnotit, zda Vám vyhovuje nebo ne. Většina výrobců šamponů proti padání vlasů zároveň nabízí i vitamíny proti vypadávání vlasů či vlasové aktivátory, které podporují účinek šamponu.

A ještě jedna důležitá poznámka - při dědičném padání vlasů musíme tělu a vlasům dodávat prospěšné látky už natrvalo. Při dočasném padání vlasů stačí překlenout období padání vlasů i s pomocí šamponů. Následně stačí užívat vitamíny proti padání vlasů jako prevenci.

Kdy začít používat šampon proti vypadávání vlasů?

Většina odborníků se shoduje v názoru, že můžete začít využívat šampon proti vypadávání vlasů jakmile spatříte, že vám začínají nadměrně padat vlasy. Více než polovině mužů začínají vlasy padat ve věku 35 let. Mnohým však již ve věku 21. (Olsen, 2005) A ačkoli je nadměrné vypadávání vlasů považovány za mužské onemocnění, ženy ve skutečnosti tvoří až čtyřicet procent pacientů, kteří trpí vypadáváním vlasů. (Dinh, 2007)

Není dobré příliš otálet, protože pokud už jednou z folikulu přestanou vlasy definitivně růst, není co zachraňovat.

Šampon nechte chvíli působit

Způsob aplikace šamponu proti vypadávání vlasů je stejná jako při běžném šamponu - namočíte vlasy, vmasírujete do vlasové pokožky a po vlasech a smyjete. Rozdíl je však v tom, že ho necháte na hlavě působit déle. Takto zajistíte, že se přísady dostanou až ke kořínkům a do vlasové pokožky. Právě tam je totiž jejich působení nejdůležitější.

Vzhledem k vyšší cenu šamponů proti vypadávání vlasů je také možné použít tento speciální šampon na vlasovou pokožku a při delších vlasech samotné vlasy smýt jiným jemným šamponem.

Šampon třeba do pokožky vmasírovat

Dopřejte si čas na masáž. Doporučuje se jedna až tři minuty, aby přísady správně vsákly tam kam mají. Navíc masáž hlavy stimuluje růst vlasů a podporuje její prokrvení.

Jak často třeba používat šampon proti vypadávání vlasů?

Nejlepší šampony proti vypadávání vlasů jsou dostatečně jemné na to, abyste je mohli používat vícekrát do týdne.

Nejúčinnější při málo použitích je Nizoral (několikrát týdně), který se nechává působit 3 až 5 minut. (Rafi, 2011) Šampon Revita můžete používat každodenně, jde o intenzivní léčbu, která patří mezi jedny z nejúčinnějších. (Revita...)

Pokud hledáte nejlepší šampony na vlasy, určitě jste kromě šamponu proti vypadávání vlasů Revita slyšeli i o dalších - známý a vyhledávaný je také Folivital Pro šampon či Šampon Foligain (Foligain pro muže / Foligain pro ženy) nebo bio šampon Revivogen.

Čtěte návod k použití i seznam přísad

Pokud váháte, jak na to, přečtěte si doporučený postup k použití přímo od výrobce, je uveden na obalu resp. na lahvičce. Návod je na to, abyste dosáhli co nejlepších výsledků a nepoškodily si přitom vlasy ani vlasovou pokožku. Vždy si přečtěte i seznam použitých přísad, je to důležité kvůli předcházení pro vás známých alergických reakcí.

Většina šamponů je vhodná i pro těhotné ženy, protože se přísady do krevního oběhu nevstřebávají. Pro nastávající maminky jsou však určeny přímo vitamíny pro těhotné ženy, Folivital ProMama.

Nezapomínejte, že vlasy procházejí růstovými fázemi a proto třeba být při používání šamponů a přípravků proti vypadávání vlasů a na podporu vlasů trpělivý a dopřát sobě i vlasům trochu času. Při výběru toho správného produktu je třeba řídit se i stupněm a závažností vypadávání vlasů a znát přesnou příčinu padání vlasů. Více informací v článcích - Vypadávání vlasů u mužů, Vypadávání vlasů u žen.

Zdroje

Čtěte dál
Vlasové aktivátory
Šampony proti vypadávání vlasů Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Blízke témy