Domů / / / Vliv stravy a diety na vypadáv...

Vliv stravy a diety na vypadávání vlasů

Poslední úprava 16.11.2020
Sdílet článek

Extrémní diety a omezování příjmu kalorií na méně než 1000 denně, náhlá ztráta hmotnosti o více než 10kg jsou často spojovány s vypadáváním vlasů.

Příznaky vypadávání vlasů mohou být pozorovány asi do měsíce po zahájení diety. Z hlediska vlasů jsou důležité látky jako proteiny, mastné kyseliny, Zinek, Železo, Biotin, Magnézium, Vitamíny A, C, E a B komplex. Vlasy stejně jako i jiné části těla potřebují výživu pro správný růst a je proto třeba vědět o druzích a množství důležitých výživných látek pro růst zdravějších vlasů. Pokud držíte nebo se chystáte držet dietu, pokuste se ji upravit tak, aby obsahovala alespoň minimální denní dávky důležitých vitamínů a látek pro vlasy.

Je známo, že nedostatek určitých látek má přímý vztah s vypadáváním vlasů:

 • Nedostatek železa způsobuje anémii (chudokrevnost), která přispívá ke zvýšenému vypadávání vlasů.
 • Nedostatek zinku způsobuje vypadávání vlasů. Nízko-kalorické diety bez příjmu proteinů z červeného masa, prospívají ke snižování hladiny zinku v těle. Tělo dokáže lépe vstřebat zinek z živočišných potravin jako z rostlinných.
 • Nedostatek biotinu je také spojen s vypadáváním vlasů stejně jako s kožními poruchami. Biotin patří do skupiny B vitamínů a plní v těle řadu důležitých funkcí. Najdeme ho v mnoha potravinách jako například pšeničné klíčky, hnědá rýže, červené maso nebo vaječné žloutky.

Nedostatek bílkovin je výsledkem neadekvátních proteinových diet - extrémně formy diet bez přísunu bílkovin například vegetariánské nebo nízko-kalorické diety. Nejlepším zdrojem bílkovin je maso, ryby a mléčné produkty.

Pro růst zdravých vlasů by měl denní příjem jídla určitě obsahovat dostatečné množství těchto látek:

 • Vitamin A-je potřebný pro zdravý růst vlasů, pokožky i nehtů
 • Biotin - jedna z nejdůležitějších složek při tvorbě samotných vlasů. Stejně má důležitou roli pro celkové zdraví a sílu vlasů, pokožky a nehtů.
 • Vitamin C - potřebný pro udržování kapilár, které přivádějí krev a tedy živiny k vlasovým folikulům.
 • Vitamin E - Zvyšuje cirkulaci krve v pokožce a posiluje imunitní systém. Zdraví vlasů je spojeno s imunitním systém a tento vitamin podporuje růst zdravějších vlasů.
 • Zinek - stimuluje růst vlasů tím, že posiluje imunitní systém.
 • L-cystein + L methionin - aminokyseliny, které zlepšují kvalitu, texturu a růst vlasů. Působí preventivně k zabránění vypadnutí vlasu.
 • Esenciální mastné kyseliny - tělo je potřebuje, ale nedokáže je samo vyrobit. Jsou důležité pro správný růst a vývoj nejen u vlasů. Redukují i ​​inflamace - zánět, který je často součástí dědičného vypadávání vlasů.

Náš tip: Je zřejmé, že odkontrolovat si denní dávky a příjem důležitých vitamínů pro vlasy není jednoduché. Doporučujeme proto zvolit si například tento komplex vitamínů na vlasy v tobolkách, které obsahují vhodně vyvážený mix potřebných látek pro Vaše zdravé vlasy.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

  Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy