Domů / / Trápí vás vrásky kolem úst? Le...

Trápí vás vrásky kolem úst? Levný způsob jak se zbavit hlubokých vrásek kolem úst

Poslední úprava 15.05.2019
Sdílet článek

Nemusíte platit za drahé kúry na zmírnění hlubokých vrásek kolem úst. Stačí udělat několik změn v životním stylu, případně zkusit přírodní nebo volně prodejné prostředky na zbavení se hlubokých vrásek. Léčba a ošetřování může vyžadovat trochu námahy, nemusíte však utrácet čas a peníze na bolestivé procedury u dermatologa.

Změny v životním stylu

Kouření může vytvořit hluboké vrásky kolem vašich úst a urychlit přirozený proces stárnutí pleti. Přestaňte kouřit, abyste se vyhnuli hlubokým vráskám, ať už jejich vzniku nebo zhoršování. Vystavování se slunci může také vést k tomu, že u vás vzniknou vrásky kolem úst. Pokud půjdete na slunce, natřete se opalovacím krémem i na obličeji, zabráníte tak, aby ultrafialové paprsky zhoršily vaše vrásky, nebo aby vytvořily nové vrásky kolem úst.

Domácí prostředky

Kupte si výtažek z hroznových semínek a použijte ho lokálně, abyste jím ošetřili své hluboké vrásky kolem očí. Výtažek z hroznových semínek má přirozené antioxidační vlastnosti a dokáže navrátit pružnost vaší vrásčité kůži. Vmasírujte denně hroznové semínka do hlubokých vrásek, udržíte tak mladistvý vzhled pokožky. Zabojujte proti vráskám vhodným stravováním, namíchejte si nápoje pro osvěžení pleti.

Lokální ošetření

Vyberte si volně prodejný krém proti vráskám na ošetření vrásek kolem úst. Volně prodejné krémy mohou být cenově mnohem dostupnější než léky na předpis nebo profesionální ošetření. Některé krémy na vrásky mohou zmírnit vrásky na tváři. Hledejte lokální krémy, které obsahují přínosné přísady zmírňující hluboké vrásky, jako je retinol, alfahydroxykyselin, koenzym Q10 nebo kinetin. Nemyslete si, že musíte utratit spoustu peněz na to, abyste koupili ten nejlepší krém na vrásky. Levné krémy na vrásky mohou být stejně dobré při odstraňování vrásek jako mnohem dražší krémy.

Krém s kyselinou hyaluronovou má fantastickou vstřebatelnost, velmi snadno pronikne do pokožky a opticky vyhlazuje vrásky.

Cvičení

Jeden z nejlevnějších způsobů, jak se zbavit hlubokých vrásek kolem úst, je obličejová jóga. Nejlepší je stát před zrcadlem a dělat obličejové cvičení 15 minut denně.

  1. Začněte rozevřením úst doširoka, jako když řeknete "Í". Vydržte 2 sekundy.
  2. Pak ústa pevně našpulte, až se rty téměř dotknou nosu. Znovu vydržte dvě sekundy.
  3. Pak rozevřete ústa znovu do pozice písmene "I".
  4. Po dvou sekundách vyformujte ústa do písmene "O". Znovu počkejte dvě sekundy a ústa uvolněte.
  5. Cvičení opakujte 20 krát.
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc