Domů / / Zabraňte vráskám - zvyšte množ...

Zabraňte vráskám - zvyšte množství kolagenu v pokožce

Poslední úprava 12.10.2017
Sdílet článek

Kolagen je součástí kůže a je zodpovědný za její pružnost. Dělá kůži silnou a udržuje ji vláčnou. Vzhledem k tomu, že o více než dvě třetiny dermis (vrstva kůže pod pokožkou) se skládají z kolagenu, jeho deficit výrazně ovlivňuje tvorbu vrásek a ochablé pokožky. Se stárnutím kůže ztrácí kolagen svou sílu. Existují však způsoby, jak zvýšit kolagen v kůži.

1) Cvičte a udělejte si masáž obličeje, abyste zlepšili krevní oběh. Spojovací tkáň, které je podporováno kolagenem, prospívá ze živin, které dostává z krve. Tanec, plavání, nebo jiný druh sportu zrychluje krevní oběh. Pro zvýšení kolagenu v pokožce, si můžete promasírovat obličej 2x měsíčně, nebo navštívit zkušeného maséra, případně estetika.

2) Jezte potraviny, které podporují produkci kolagenu. Zahrňte i potraviny, které obsahují beta-karoten, jako např.. listová zelenina, mrkev, sladké brambory, zelené papriky a řasy. Konzumujte potraviny bohaté na vitamin C, jako jsou pomeranče, grepy, papája, rajčata, kiwi, brokolice, brambory a květák. Jezte česnek, který udržuje dobrý krevní oběh. Také konzumujte potraviny bohaté na vitamín E, jako jsou mandle, semena, mořské plody, zeleninový olej a také olej z pšeničných klíčků.

3) Používejte kosmetiku na péči o pleť, která obsahuje vitamíny A, C a E. Také používejte kosmetiku, která obsahuje mandlový olej, olivový olej, slunečnicový olej a kolagen. Stejně můžete zvážit užívání doplňků s kolagenem na doplnění zásob kolagenu.

4) Dopřejte si omlazující akupunkturu, abyste zvýšili kolagen v kůži. Vložení tenkých akupunkturních jehel do obličeje stimuluje krevní oběh, což zvyšuje produkci kolagenu.

Zabraňte vráskám - zvyšte množství kolagenu v pokožce Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy