Domů / / Jak zakrýt vrásky na obličeji

Jak zakrýt vrásky na obličeji

Poslední úprava 25.08.2022
Sdílet článek

Ach, vrásky. Jak stárneme a ztrácíme tuk v obličeji, naše kůže začne přirozeně povadat. Vytvoří se také linie a vrásky. Staré rčení, které říká, že vrásky jsou známkou šťastného života, je pravdou. Také je však pravdou, že mnozí z nás by uvítali nějaké tipy, jak je zakrýt.

Méně je více

Mnoho žen s vráskami dělá tu chybu, že se snaží zakrýt je těžkými podkladovými krémy a pudry. Pokud ale jde o zakrývání nedokonalostí obličeje, méně je ve skutečnosti více. Velké množství podkladového krému vrásky jen zdůrazní.

Namísto těžkých podkladových krémů zkuste tónovaný hydratační krém. Tónovaná hydratační krémy poskytují snazší pokrytí, nedostanou se do vašich vrásek a přichycena k chloupkům, které se u některých žen objeví po menopauze.

Použijte podkladový nebo tónovaný hydratační krém pouze na ty části obličeje, které potřebujete zakrýt. Také, bez ohledu na to, jakou světlou máte pleť použijte o odstín nebo dva tmavší základ. Světlejší odstíny jen zvýrazní vrásky.

Zvýrazněte své oči

Pokud půjdete ven nenamalovaná nebo jen s malým množstvím make-upu, ústředním bodem Vášho obličeje budou Vaše vrásky. Nicméně pokud zvýrazníte oči, přesunete pozornost od svého vrásčitého obličeje na své úžasné modré, hnědé, oříškové nebo zelené oči. Důležitou součástí zvýraznění očí je dát si pozor na to, aby i obočí bylo upravené a vyplněné.

Pečujte o svou pleť

Mnohem důležitější než jakýkoli make-up je dobrá péče o pleť. Svou pleť chcete mít v tip-top stavu, a jakmile to uděláte, zjistíte, že potřebujete méně make-upu.

Kromě čištění a hydratace obličeje každý večer, byste také měli kůži jednou týdně zbavit odumřelých buněk. Můžete také zvážit obnovení toho, co vaše pokožka ztratila pomocí antioxidantů, jako jsou krémy s vitamínem C nebo vitamínové séra. Dermatologové doporučují produkty s obsahem vitaminu A pro zlepšení známek jemných linek a vrásek.

Přehodnoťte svůj závazek být super štíhlá

Pokud se chcete zbavit vrásek, zvažte malý přírůstek na váze.

Řekněte "Ne" těžkým očním stínům

Stejně jako těžké podkladové krémy, které vypadají na tváři jako "omítka," i těžký oční make-up Vám může přidat na věku. Místo použití těžkých očních linek na horní víčka a vnitřek oka, zvažte měkkou linku na horní víčka a jemnou linku těsně pod dolní.

Dávejte si pozor na pudr

Když jste byla mladší, pravděpodobně jste měli mastnější pleť a zvykli jste si pudrovat celý obličej. Ale lesklá pokožka je ve skutečnosti známkou mládí.

Namísto použití pudru na celý obličej, zvažte jeho použití pouze na nos a bradu nebo se ho zbavte úplně. Vizážisté říkají, že NIKDY nepoužívají pudr u žen nad 50 let, pokud jejich nefilmují, protože pudr zvýrazňuje vrásky.

Používáte správný korektor?

Všichni potřebujeme čas od času korektor buď na zakrytí zarudnutí kůže, tmavé kruhy pod očima, drobné chyby nebo skvrny ze slunce. Korektor se však zvykne vpít do štěrbin v pokožce, čímž zdůrazní jemné linky a vrásky.

Oživte svou tvář zvýrazňovačem

Nic nevyzvedne obličej lépe než rozjasňovač. Rozjasňovače nebo zjasňovače obsahují lehkou formuli podobnou korektoru, která je pár odstínů světlejší, než je Vaše pleť. Na tu část obličeje, kterou chcete vyzvednout, můžete nanést několik teček a vklepat je dovnitř. Ustupte dozadu a uvidíte, že jste si z tváře vymazali několik let.

BONUSOVÝ TIP - Jak přirozeně odstranit vrásky z tváře

  • Není pochyb o tom, že kvůli stresu stárnete a v závislosti na tom, jak dlouho ho prožíváte a jak silný je, můžete zestárnout o dost. Během stresových období, jako jsou ztráta milovaného člověka, rozpad manželství, finanční potíže či pracovní problémy si všimnete, že vrásky se objeví na tváři téměř ze dne na den. Co nechcete během již tak stresujícího období dosáhnout, je vytvořit si nové vrásky nebo prohloubit a zvýraznit ty staré. Když se budete často trápit, plakat, nespat, budete jíst málo nebo vůbec, začnete s kouřením nebo pitím, mohou a nakonec se vrásky objeví na Vaší tváři. Je tak důležité starat se během stresových období o sebe a učit se zdravým a pozitivním způsobem, jak zvládat potíže. Mezi alternativní, zdravé způsoby zvládání stresu patří rozhovor s důvěryhodným přítelem, psaní si deníku, chůze, pobyt na čerstvém vzduchu nebo meditace.
  • Vaše strava a vitamíny jsou dalším klíčem k udržení vrásek na uzdě. Ovoce, zelenina, libové maso, krůtí a ryby jsou dobré pro Vaše tělo a kůži. Za to, že svému tělu dodáte správné živiny, které potřebuje, Vás bude pokožka milovat a odměnou bude mladší vypadající, zdravější pleť. Je těžké jíst tři vyvážená jídla, každý den, což je důvod, proč jsou doplňky tak důležité pro celkové zdraví a skvěle vypadající pleť. Nezapomeňte na antioxidanty, protože hrají významnou roli při zpomalování poškození vašich buněk volnými radikály, které Vám přidávají na věku.
  • Na cestě k odstranění vrásek z obličeje přirozeně dbejte na to, abyste si každý den i večer pořádně umyli a hydratovali obličej a krk, abyste zanechali pokožku jemnou a hebkou. Nikdy nepoužívejte nešetrné chemické přípravky, protože zbavují kůži esenciálních olejů a vlhkosti, což může vyústit v efekt popálení. Přírodní produkty získané z rostlin, jsou obvykle nejlepší, protože mají velmi účinné regenerační a hojivé vlastnosti, na které pleť reaguje dobře.
  • Proti vráskám a ochablé kůži můžete bojovat cvičeními zpevňujícími tvář, protože mohou zlepšit, a dokonce zvrátit dlouholeté následky všech špatných věcí, kterým byla vaše pokožka vystavena. Obličejové zpevňující cvičení poskytují bezpečný, přírodní, cenově dostupný a efektivní způsob, jak dosáhnout mladší vypadající obličej.
  • Bohužel, jak stárneme, a stárneme všichni, kolagen se rozkládá, volné radikály útočí naše buňky a kůže je poškozena v důsledku dlouhodobého vystavení se slunci, znečištění a kouře. Po letech působení těchto věcí není divu, že se vrásky a linky objeví téměř z ničeho nic. Dobrou zprávou ale je, že můžete bojovat a částečně tento stav zpomalit.
Jak zakrýt vrásky na obličeji Průměrné hodnocení: 5 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc