Domů / / Nezoufejte! Vše o tom, jak se...

Nezoufejte! Vše o tom, jak se zbavit vrásek na krku

Poslední úprava 18.05.2017
Sdílet článek

Nic neprozrazuje věk ženy rychleji, než povislá pokožka na krku. Přesto se z kosmetické péče často vynechává. Zde je pár tipů, jak ochránit váš krk před znaky stárnutí.

Není nic horšího, co prozrazuje věk ženy rychleji než zanedbaná, povislá pokožka na krku. Na této jemné oblasti pokožky se vrásky rozvíjejí rychleji než na obličeji, ale i tak je častokrát péče o ni zanedbaná. Odborníci tvrdí, že krk je nejsložitější část lidského tělo, na které se projevují vrásky. Léčba a ošetření je zde mnohokrát méně efektivněji, proto často vidíme celebrity, jejichž tváře vypadají, díky chirurgickým zákrokem mladší, ale krk prozrazuje jejich skutečný věk. Existuje ale pár kroků, které můžete udělat, abyste minimalizovali poškození. Od nejlepších krémů a cvičení až po chirurgické zákroky, přinášíme pár tipů jak se zbavit vrásek na krku.

Perfektní držení těla

Zkuste spát s vztaženým krkem. Cokoliv, co tlačí vaši bradu směrem k hrudníku vám může přidat horizontální vrásky na krku. Spaní na zádech je nejlepší způsob, jak minimalizovat vrásky na vaší tváři a krku. Pokud preferujete spánek na boku, je velmi důležité podpořit krk, zejména část mezi rameny a hlavou.

Pokud spíte s dvěma polštáři, druhý polštář zahoďte, abyste minimalizovali úhel mezi obličejem a krkem. Hedvábné povlaku na polštář také pomáhají minimalizovat vrásky, tím že nenatahují vaši pokožku, zatímco spíte. Sedět s tzv. "počítačovým krkem" také není dobrý návyk. Hrbit se při vašem pracovním stole, či počítači celý den se svěšenými rameny může přispět k vráskám na krku. Místo toho, si zkuste sednout s rovnými zády, uvolněte ramena a držte hlavu výše.

Vyzkoušejte peeling

Problém se stárnoucí pokožkou na krku je, že s ní nemůžete hrubě zacházet, protože pokožka je jemná a jizvy se špatně hojí. Pokožka je tenčí a nepomáhá, pokud je pravidelně vystavena různým elementům. Udělejte si doma lehký peeling, mixovaná jemně mleté ​​ovesné kaše a jogurtu na pastu a jemně vetřete do pokožky na krku. Následně se umyjte. Udělejte tak jednou nebo dvakrát za týden na podporu obnovy buněk. Pokud používáte kupované peelingy, vyhněte se takovým, které obsahují ostřejší částice. Středně jemný peeling je také vhodný.

Vyrovnejte krk

Nadšenci obličejových cvičení slibují, že procvičováním série bizarně vyhlížejících výrazů obličeje udržíte vaši pokožku mladší vypadající. K této teorii se ale vyjádřil jeden z odborníků na dermatologii. Tvrdí, že je to sotva vědecký názor, ale po všech jeho pacientech, které vyšetřoval během 15 letech, ti, kteří procvičovali obličejové svaly, měly tendenci vypadat mladší, než ti, kteří tyto cviky nedělali. Odborníci na obličejovou jógu učí cvik zvaný "žirafa" na zpevnění zavěšené pokožky na krku. Položte konečky prstů na vrchní část krku a jemně hlaďte pokožku směrem dolů a zároveň pomalu zakláňajte hlavu. Zakloňte hlavu na maximum a opakujte ještě dvakrát. Pak vystrčte svůj spodní ret, nejvíce jak můžete, položte prsty na klíční kosti a bradu tlačte nahoru, přičemž koutky úst táhněte dolů. Vydržte v této poloze alespoň čtyři hluboké nádechy. Pokud budete dělat tento cvik denně, už po třech týdnech uvidíte výsledky.

Krémy na obličej

V pokožce krku je méně mazových žláz než na obličeji, takže pokožka je tenčí, rychleji se vysuší a vrásky se tvoří jednodušší. Také obsahuje méně melanocytů - buněk, které vytvářejí pigment, který chrání pokožku před poškozením od slunce. Dostatečnou pozorností a péčí o oblast krku, stejně jako vaši tvář je nejlepší a nejzákladnější cesta jak udržet pokožku mladší. Čistěte a tonizujte krk ráno a večer, a masážní krémy natírejte pohyby nahoru na zrychlení cirkulace v pokožce.

Stejně můžete použít mnohem dražší, mastnější krémy, které ale neucpávají póry a pokožka nepůsobí mastně. Pokud váš denní hydratační krém není nejlepší kvality, tak použijte alespoň takový, který je navržen pro konkrétní oblast krku, jemný a zpevňující.

A samozřejmě nezapomeňte používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorů, a to v jakémkoliv počasí.

Vyzkoušejte módní triky

Uchylte se ke klasickému převleku, a zakryjte tím pár nedokonalostí (proč si asi myslíte, že svetry a trička s rolákem jsou u starších žen takové oblíbené?). Je jasné, že na večírek si takový rolák asi neseberete, ale tento problém řeší nejnovější módní trend ve špercích - komplikované náhrdelníky, které nejenže zakryjí nehezký krk, ale napomáhají vám držet hlavu vzpřímeně.

Odvážíte se na botox?

Obvykle se používá k zmrazení vrásek od mračení, ale botox může také pomoci stárnoucímu krku vypadat mnohem mladší. Většinou je to 15 minutová procedura, která zahrnuje 40 malých injekcí botoxu do oblasti krku a dolní čelisti. Několik doktoru, nabízí tuto proceduru na svých klinikách. Platysma je sval, který umožňuje vytvářet výrazy obličeje. Začíná na hrudi, pokračuje nad klíční kost, a pak se táhne po stranách krku na bradě. Když stárnete, rozděluje se na několik lan, čímž vytváří svěšený krk. Botox uvolňuje některé z těchto svalů, plus, zbylé svaly vytvářejí pevnější čelist a hladší krk.

Zkuste například vyživující a hydratační injekce kyseliny hyaluronové, které mnohdy udrží v pokožce vodu, čímž pleť zůstane vláčnější.

Chirurgický zákrok

Neexistuje dobrý zákrok pouze pro lifting krku. Pro co nejlepší výsledky, potřebujete absolvovat lifting krku a zároveň dolní obličejový lifting. Vysají vám přebytečný tuk z krku a stejně se zpevní svaly, tvrdí odborníci.

Nebo zkuste jinou alternativu. Ruční přístroj, který používá elektrické impulsy a stimuluje svaly. Používejte jej třikrát týdně na 10 minut na zavěšené části pokožky - 83% uživatelů zahlédli zřetelné výsledky už po třech týdnech používání. Tyto přístroje můžete dnes již běžně koupit na trhu.

Chytrý make-up

Možná máte pokušení nanést make-up i na váš krk, ale nemuselo by to být nejšťastnějším řešením. Zkuste použít podkladovou bázi pod make-up, která pomůže zamaskovat vrásky a obsahuje zjemňující částice, díky kterým povrch pokožky vypadá zdravěji.

Pokud jste dostatečně sebevědomá a umíte používat konturovací štětce, naneste bronzer rovnou pod úhel brady (kde dopadá stín), zdůrazníte tím bradu. Zkuste také přidat třpytivý podsvícený krém, podél vašeho hrdla, aby působil ještě štíhlejším dojmem.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty