Domů / / Co způsobuje vrásky na čele?

Co způsobuje vrásky na čele?

Poslední úprava 20.11.2017
Sdílet článek

Vrásky na čele, jakož i různé druhy vrásek na obličeji, jsou součástí přirozeného procesu stárnutí a jsou do značné míry určeny geneticky. Nicméně, vnější faktory, jako je sluneční záření, kouření a dokonce způsob jak spíte, mohou také hrát roli ve vytváření vrásek na čele.

Dědičnost a proces stárnutí

Vnitřní proces stárnutí může začínat už po dvacítce. Kůže produkuje méně kolagenu a elastinu, které dávají pokožce pružnost a elastičnost. Výsledek? Jemné vrásky a linky a sušší, tenčí a průhlednější kůže. Někteří lidé si všimnou známky stárnutí kolem dvacítky, zatímco jiní nezaznamenají žádné změny na kůži až do čtyřicítky… (viz také předčasné objevování vrásek)

Vrásky způsobené slunečními paprsky

Pokud se zdá, že se vrásky na čele objevily předčasně, viníkem může být vystavení ultrafialovému záření. Vystavení se slunci urychluje vnitřní proces stárnutí, poškozením kolagenových a elastinových vláken hluboko ve škáře. Tento typ stárnutí pokožky je nezvratný a probíhá obvykle dlouhou dobu. Ti, kteří mají světlou pleť a v minulosti se vystavovali slunci, mají více vrásek - známek fotostárnutí než jednotlivci s tmavší pletí. V jejich případě může být tento proces omezen na několik jemných vrásek a nerovnou pleť například v oblasti čela.

Výrazy obličeje - krčení čela

Pokud jste se spoléhali na cvičení obličeje, abyste zabránili vráskám na čele, nyní je čas přestat, protože tato cvičení skutečnosti vráskám na čele přidávají. Obličejové - mimické svaly pracují na tvoření výrazů obličeje, což je důvod, proč se na naší tváři objevuje mnoho linek a drážek s každým úsměvem, zamračených či zachmuřený. Pokud kůže začíná ztrácet svou elasticitu, drážky, které se objeví při určitém výrazu obličeje, se stanou trvalými vráskami a linkami.

Poloha ve spánku

Stisknutí obličeje oproti téže části polštáře nebo matrace může také v průběhu času způsobit vrásky. Muži mají větší šanci, že se u nich objeví vrásky na čele ze spaní tváří dolů (ženy mají tendenci spát na boku a místo toho mít ve spánku linky na tvářích a na bradě). Nicméně u lidí, kteří spí na zádech a nedochází u nich ke kontaktu obličeje s polštářem se tyto typy vrásek nevytvářejí.

Kouření

Kouření způsobuje, že v těle nastanou změny, které urychlují proces stárnutí. Existuje výzkum, který naznačuje, že ti, kteří kouří 10 cigaret denně po dobu 10 let, jsou náchylnější k rozvoji vrásek na čele a "kožené" kůže.

Vyhněte se vráskám na čele

Ačkoli není nic, co by zastavilo proces stárnutí úplně, existují jednoduché metody k zabránění předčasně se vyskytujících vrásek na čele. Jednoduché rady jsou vyhýbat se cvičení obličeje, přestat kouřit a zvolit vhodnou ochranu proti slunci, která zahrnuje výše uvedené opalování, používání opalovacích krémů, nošení ochranného oděvu a pobyt mimo slunce, kdy paprsky jsou nejsilnější - od 10 do 16 hodin.

Co způsobuje vrásky na čele? Průměrné hodnocení: 2 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc