Domů / / 10 domácích receptů proti vrás...

10 domácích receptů proti vráskám pod očima

Poslední úprava 05.01.2022
Sdílet článek

Vrásky pod očima mohou škodit přirozené kráse vaší tváře. Mohou však být ošetřeny i v pohodlí vašeho domova s jednoduchými domácími maskami. Zde je pár rychlých receptů, ze kterých si můžete udělat pravidelný zvyk péče o vaši pleť, současně tak zabráníte dalšímu vytváření takovýchto vrásek.

Ananas

Šťáva z ananasu je známá pro její aktivní enzymy, nazývané bromelin, které jsou protizánětlivé a zároveň jsou přirozenou formou alfa-hydroxy kyselin, které pomáhají ošetřovat vrásky. Vezměte trochu ananasové šťávy a aplikujte ji na oční vrásky. Ananas má také stahující účinky a pomáhá se zbavovat mrtvé pokožky na povrchu.

Nechte šťávu z ananasu působit na pokožce alespoň 20 minut a umyjte si obličej. Když budete šťávu aplikovat pravidelně, pomůže vám zbavit se vrásek obecně a také vás ochrání před vznikem nových, časných vrásek. Pomáhá i při snižování jemných linií a vrásek na obličeji, na jemných oblastech pokožky jako je pokožka pod očima.

Ricinový olej

Pokožka pod očima je velmi jemná a pro udržení pokožky bez vrásek vyžaduje denní hydrataci. Ricinový olej působí jako vyživující hydratační sérum, které může být používáno denně, k udržení pokožky v okolí a pod očima, jemné, ohebné a také slouží jako ochranný prostředek před vznikem nových vrásek.

Namočte ukazovák do ricinového oleje a aplikujte olej pod oblast očí. Dejte si pozor, abyste oleje nenanesli příliš mnoho a často, což by mohlo vést k oteklým očím. Nechte působit přes noc. Hustá konzistence oleje pomůže udržet pokožku vláčnou a hydratovanou a zabrání vzniku jemných linií.

Rozmarýn

Už krátké masírování pokožky pod očima jemnými pohyby dokáže udělat velký rozdíl při ochraně pokožky před vráskami. Používání esenciálních olejů jako rozmarýnový olej, může pomoci ochránit pleť před vráskami, a zároveň ji hydratovat a vyživovat. Vezměte si trochu rozmarýnového oleje a naneste jej na pokožku pod očima. Jemná masáž pomůže zbavit se jemných linií a vrásek, ale také vám poskytne ochranu před tvořením dalších vrásek.

Okurka

Nedostatek adekvátní výživy a hydratace může způsobit poškození pokožky, což může vést ke vzniku vrásek. Kdy je pokožka jemná tak jako v oblasti pod očima, linie vrásek se mohou formovat rychleji než obvykle a může být často obtížné je odstranit. Dobrým způsobem jak zachovat vaši pokožku v okolí očí a pod očima dostatečně hydratovanou, bez tmavých kruhů pod očima, či kožní pigmentace, je použít nakrájené plátky okurky pro zvláčnění pokožky.

Pořežte okurku na plátky, a následně je na chvíli odložte do lednice. Tyto plátky mohou být použity na pokožku pod očima, kde je nechte alespoň 15 minut každý den. Toto je skvělý způsob jak zabránit a předejít novým vráskám a suché pokožce.

Zázvor a med

Med je přírodní hydratační a zvlhčující prostředek, a zázvor pomáhá zvýšit cirkulaci krve v této oblasti. Vezměte si čajovou lžičku extraktu ze zázvoru a přidejte polovinu lžičky medu. Masírujte oblast pod očima touto směsí alespoň 10 minut každý den. Mějte na paměti, že masírovat pokožku pod očima musíte velmi jemně. Nechte působit hodinu a následně se umyjte. Tato procedura vám zajistí, že pokožka pod očima zůstane dobře vyživená s lepší cirkulací krve a stejně dobře bude hydratovaná, což ji ochrání před novými vráskami.

Kokosový olej

Tuk v kokosovém oleji pomůže vaší pokožce dostat potřebné živiny a také vám pomůže ochránit pleť před vznikem nechtěných vrásek. Vezměte si panenský kokosový olej a jemně ho vmasírujte do pokožky v okolí očí.

Kokosový olej obsahuje obrovské množství živin, které pomáhají pokožce v oblasti zdraví, zjemnění pokožky a všechny jemné vrásky a linie budou odstraněny, a to jen 10 minutovým jemným masírováním pokožky každý den. Nechte jemnou vrstvu oleje působit na pokožce pod očima přes noc, a ráno se vzbudíte s pletí jemnou a vláčnou.

Olivový olej

Další olej, který je při hloubkové hydrataci velmi užitečný, je olivový olej. Panenský olivový olej je také zvláčňující jako med a pomáhá zadržovat vláhu v pokožce. Před tím, než ho natřete pod oblast očí, ho chvilku zahřejte. Masírujte na pár minut ukazováčky a následně nechte působit. Olivový olej může být stejně aplikován přes noc, takže vaše pokožka ráno po probuzení bude svěží a bez vrásek.

Avokádo

Avokádo je pro vysoký obsah tuku skvělou léčbou vrásek pod očima. Nechte působit plátek avokáda na očích, a ujistěte se, že jste pokryli i oblast v okolí a pod očima. Relaxujte takto alespoň 15 minut, přičemž plátky avokáda jemně stiskněte po stranách tak, aby se uvolňovaly přírodní oleje do pokožky a vyživovaly ji. Stejně vás pomůže zbavit jemných linií vrásek a tmavých kruhů pod očima.

Pokud máte k dispozici více času, vezměte jedno avokádo a rozmixujte ho na kaši. Tuto kaši můžete aplikovat pod oči a nechte působit 20 minut. Získáte zářivou pokožku bez vrásek.

Růžová voda

Růžová voda tonizuje, obnovuje a pomáhá v péči o vrásky a také zabraňuje uvolňování kůže. Vezměte růžovou vodu a natřete ji na pokožku pod očima. Nechte ji na pokožce uschnout. Stačí, když tento proces zopakujete dvakrát denně a pomůže vám to v léčbě vrásek pod očima a v ochraně před dalším rozšířením vzniklých vrásek.

Vaječné bílky

Bílky jsou známé pro jejich zpevňující účinky na pokožku, pomáhají redukovat vrásky a zabraňují předčasnému objevení vrásek. Oddělte vaječný bílek od žloutku a bílek naneste pod oči. Když se pokožka začne stahovat, omyjte ji. I když bílku mají stahující a zpevňující účinky na pokožku, nenechávejte je pod očima působit příliš dlouho, protože tato oblast je velmi jemná a citlivá a mohou se vytvořit váčky pod očima.

10 domácích receptů proti vráskám pod očima Průměrné hodnocení: 3.5 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc