Domů / / Žádné vrásky bez botoxu nebo o...

Žádné vrásky bez botoxu nebo operace i po čtyřicítce?

Poslední úprava 22.12.2021
Sdílet článek

Každá žena může dosáhnout vzhled bez vrásek a může mít dobrý vzhled pokožky i po čtyřicítce bez použití Botoxu nebo kosmetické operace. Je to možné pokud s péčí o pleť začne už během dospívání nebo co nejdříve. Zde je návod:

  • Začněte se starat o svou pleť již v mladém věku. Každý den byste měli použít hydratační krém na obličej. Pokud stále bojujete s akné, ujistěte se, že dostáváte nejlepší možnou léčbu a dávejte si pozor, aby Vám po akné nezůstaly jizvy.
  • Velmi důležitým krokem v péči o pleť je ochrana před sluncem. Všichni dermatologové radí, aby lidé používali opalovací krém a vyhnuli se nadměrnému slunečnímu záření, ale mnoho lidí si stále nedává pozor. Výsledkem je rakovina kůže, skvrny, a vrásky. Použijte denní krém s faktorem minimálně 15, a pokud bude vystavení slunci delší dobu, použijte vyšší faktor. V dnešní době najdete krémy s ochranným faktorem 90 či dokonce 120 a nejlepší věc je, že již nejsou mastné. Neexistuje tedy žádná výmluva proč je nepoužívat.
  • Pokud je to možné, vyhněte se dlouhodobému přímému pobytu na slunci. Časopisy a reklamy podporují myšlenku, že "sluncem-políbena" kůže je zdravá a krásná, ale dělají to, aby propagovaly opalovací přípravky a procedury. Sexy a krásná můžete být i s bledou. "Sluncem-políbena" kůže je jen otázkou módy. Jste ochotni za ni zaplatit svou kůží?
  • Noste sluneční brýle a klobouk. Budete mít nižší šanci, že se u vás vyvinou vrásky v okolí očí.
  • Už po dvacítce začněte používat noční krém a krém na oči. Zvolte si noční krém a krém na oči, který nejlépe vyhovuje Vaší kůži. V tomto věku také můžete začít používat krém proti vráskám. Navzdory tomu, co se říká, začít používat krém proti vráskám kolem věku pětadvaceti let není příliš brzy. Krém proti vráskám je nejlepší používat ještě před tím, než se vrásky objeví. Pak už může být pozdě.
  • Nikdy nechoďte spát, aniž byste se odlíčili, dokonce ani v případě, že se jedná o "minerální" make-up. Z času na čas použijte kosmetickou masku, najděte si dobrou kosmetička a každý měsíc si dopřejte masáž obličeje a kosmetické ošetření. Pokud si to nemůžete dovolit, připravte si vlastní masky a pravidelně je aplikujte.
  • Po třicítce byste se o svou pleť měli začít starat intenzivněji. Začněte používat dražší (a lepší) výrobky péče o pleť výrobky - pokud to váš rozpočet dovolí. Dopřejte si dostatek spánku a zapomeňte na ponocování.
  • Nekuřte! Kouření způsobí, že vaše pleť bude vypadat nejméně 10 let starší. Vyhněte se i pasivnímu kouření.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc