Domů / / Jak minimalizovat vrásky, kter...

Jak minimalizovat vrásky, které se objeví v mladém věku

Poslední úprava 09.05.2023
Sdílet článek

Jemné linie a vrásky se s rostoucím věkem objevují stále častěji, avšak mohou se začít objevovat už i v relativně mladém věku. Částečně za to může genetika, ale vrásky často reflektují i ​​váš životní styl, zvláště když trávíte hodně času na slunci. Aktuálně prostředky péče o pleť mohou vyrovnat a zpevnit pokožku pro mladistvější vzhled pleti. Nejefektivnější plán na redukování vrásek omezuje slunění se, zakazuje kouření a zahrnuje stravu bohatou na ovoce a zeleninu.

Vyhýbejte se slunci

I když sluneční paprsky mohou působit příjemně a hřejivě, poškozují pokožku a mohou rychle vytvořit vrásky. Dermatologové radí denně používat opalovací krémy blokující UVA a UVB záření s ochranným faktorem SPF 30 a více, s poznámkou, že opalovací krém je nejefektivnější dostupný produkt proti vráskám.

Zbavte se odemřelých buněk

Odborníci na péči o stárnoucí pleť radí zbavit se povrchu kůže, produkty péče o pleť s obsahem alfa hydroxy nebo beta hydroxy kyselin. Tvrdí, že produkty s takovým obsahem pomáhají zbavit se poškozených buněk, které jsou příčinou vzniku vrásek. Tyto kyseliny pomáhají zpevňovat pokožku kolagenem.

Omlaďte kožní buňky

Aplikujte prostředky péče o pleť proti vráskám, vyrobené s retinolem nebo jinou formou vitamínu A. Tyto ingredience jsou jedny z nejlepších aktivních prvků na boj proti vráskám, protože pomáhají omlazovat kožní buňky a zvyšují hladinu elastinu a kolagenu.

Hydratujte

Zjemňovač obecně po všech ostatních přípravcích na obličej vaši pokožku hydratuje, i když přípravky proti vráskám popsány v kroku č. 3, jsou také na vyživující bázi jako krém, či hydratační sérum. Odborníci na pleť říkají, že hydratační krémy, zejména ty s obsahem antioxidantů, mohou zlepšit vzhled vrásčité pokožky. Vzhledem k tomu, že hydratační krém naplňuje vaši pokožku vodou, opravuje a formuje povrch pokožky a zmenšuje vrásky.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc