Domů / / Jak stimulovat kolagen v oblič...

Jak stimulovat kolagen v obličeji?

Poslední úprava 06.04.2018
Sdílet článek

Kolagen je protein, který se tvoří v části kůže zvané derma. Tak, jako pokožka stárne, přestává tělo postupně kolagen produkovat. Kůže, která trpí na jeho nedostatek, začíná být vrásčitá a ovislá. Kolagen pokožce pomáhá zůstat ve formě a udržuje její pružnost. Úbytku kolagenu se můžete vyhnout například i tak, že přestanete kouřit, nebo se budete denně natírat ochranným krémem proti slunečním paprskům.

Krok 1

Užívejte vitamin C. Je nezbytný při tvorbě kolagenu. Tento vitamin pomáhá snížit výskyt vrásek a dodává pokožce pevnost. Vysoké dávky vitaminu C jsou ale pro tělo škodlivé, takže ho třeba užívat s mírou.

Krok 2

Zkuste peptidy mědi. Měď pomáhá kůži zvýšit tvorbu kolagenu. Aby bylo možné měď na pokožku aplikovat bezpečně, musí být nejprve navázána na malé proteiny nazývané peptidy, které vytvářejí organickou sloučeninu peptidů mědi, která je pro kůži bezpečná. Vysoké hladiny mědi jsou pro tělo toxické, neaplikujte nebo neužívejte více, než je doporučená dávka.

Krok 3

Jezte potraviny bohaté na alfa-hydroxykyseliny, známé i jako AHA. AHA se nachází v některém ovoci, zelenině a mléku. Kyseliny v potravinách bohatých na AHA jsou zodpovědné za uvolnění a vypuzení starých kožních buněk, které mohou být nahromaděné na vrchní vrstvě kůže. Staré kožní buňky způsobují, že i pleť vypadá staře. Ovoce jako grep, ananas, hrozny a pomeranče, stejně jako kyselina mléčná nacházející se v mléce, obsahují alfa-hydroxykyseliny. AHA pomáhá snížit výskyt vrásek a pleť nepůsobí staře.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy