Domů / / / Využití botoxu

Využití botoxu

Poslední úprava 19.10.2017
Sdílet článek

Botox patří mezi časté ne-chirurgické kosmetické zákroky. Není určen jen pro hollywoodské hvězdy. Botoxové injekce a jejich popularita každým rokem roste. Botox funguje tak, že dočasně snižuje aktivitu svalů.

Historie

V roce 1895 belgický profesor Emile Pierre van Ermengem identifikoval bakterii Bacillus botulinum, která byla později přejmenována na Clostridium botulinum. V roce 1920 Dr. Herman Sommer izoloval botulotoxin typu A v purifikované formě jako stabilní sraženinu kyseliny. V roce 1946 byl botulotoxin typu A purifikovaný v krystalické formě, která umožnila vědcům studovat molekulu detailněji, co vykonal Edward J. Schantz.

V roce 1950, Dr. Vernon Brooks provedl první významnou studii s botulotoxinem typu A. Zjistil, že toxin, při aplikování do hyperaktivního svalu, blokoval uvolňování acetylcholinu ze zakončení motorických nervů, což vyvolalo uvolnění svalu.

Dr. Alan B. Scott začal studovat botulotoxin typu A na zvířatech na konci šedesátých let. Objevil, že když vpíchne zvířeti malé množství toxinu, byl u něj schopen vyléčit šilhání. V průběhu následujících 20 let, Dr. Scott a Dr. Shantz vyvinuli botulotoxin typu A pro člověka. Dr. Scott založil společnost Oculinum na konci sedmdesátých let.

Použití botulotoxinu typu A pro léčbu šilhání a nekontrolovatelného mrkání bylo schváleno v roce 1989. Krátce poté byl název botulotoxin typu A změněn na Botox.

V roce 2002, byl Botox schválen pro léčbu vertikálních linek mezi obočím.

V roce 2004, byl Botox schválen k léčbě nadměrného pocení v podpaží. Odnedávna se Botox používá k léčbě migrén.

Typ vějířkovitých vrásek kolem očí - "stračí nohy"

Stračí nohy jsou malé vrásky kolem očí. Vaše obličejové svaly způsobují, že se tkáň kolem očí prohne do záhybů, takže v kůži okolo očí se tvoří linky. "Stračí nohy" jsou také způsobeny poškozením od slunce a dalšími environmentálními faktory. Botox je při jejich odstranění účinný. Botox minimalizuje svalové kontrakce, které jsou hlavní příčinou vrásek. Množství botoxu potřebné pro tuto oblast závisí od toho kterého jednotlivce, ale obvykle se pohybuje mezi 18 a 30 jednotkami.

Vrásky způsobené mračením

U mnoha lidí se rozvinou vrásky mezi obočím těsně nad nosem. Je to jedna z nejběžnějších oblastí, kde je Botox aplikován. Plastičtí chirurgové na ni odkazují jako na "glaberální" oblast. Tyto linky jsou obvykle způsobeny mžouráním a mračením. Svaly na čele se natrvalo stáhnou a způsobí, že zamračený vzhled přetrvává, což je důvod, proč jsou linky mezi obočím často nazývané linky mračení. Stejně jako u "stračích nohou" se bude potřebné množství lišit u každého jednotlivce, ale obvykle je na účinnou léčbu této oblasti potřebných 20 až 25 jednotek.

Linky na čele

Mnoha lidem jsou aplikovány Botoxové injekce na léčbu horizontálních linek na čele. Tyto linky jsou způsobeny poškozením kůže, které se objevuje se stárnutím, a také přirozenými výrazy obličeje, které v průběhu času vytvoří linie vrásek a vedou k vráskám v této oblasti. Stejně jako u jiných oblastí, které jsou ošetřeny Botoxem, se bude potřebné množství lišit u každého jednotlivce, ale chirurgové budou na účinnou léčbu horizontálních linek na čele doporučovat alespoň 40 jednotek.

Nadměrné pocení

V posledních letech byl botox schválen pro léčbu hyperhidrózy nebo nadměrného pocení. Nadměrné pocení je stav, kdy se vaše tělo potí více než je nutné, aby se regulovala tělesná teplota. Botox byl schválen pro léčbu hyperhidrózy v roce 2004. Tuto proceduru provádí dermatolog pomocí přibližně 15 botoxových injekcí. Ty jsou aplikovány do postižené oblasti podpaží a účinek bude trvat přibližně šest měsíců.

Migréna

Botox snižuje vnímání bolesti a uvolňuje svaly, co dělá lidi trpící migrénami méně citlivými na spouštěče migrény.

Využití botoxu Průměrné hodnocení: 5 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Kyselina Hyaluronová pilulky HyaluroniQ

    Kyselina hyaluronová je relativně nová látka používaná v estetické kosmetice na omlazení pokožky / vyhlazení vrásek.

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc

Blízke témy