Domů / / Jak přirozeně zabránit tvorbě...

Jak přirozeně zabránit tvorbě vrásek - 12 tipů a domácích receptů

Poslední úprava 16.01.2023
Sdílet článek

Vrásky jsou nevyhnutelným znakem stárnutí, kterému se nelze vyhnout. Když pokožka stárne, ztrácí kolagen, který je hlavním zpevňujícím proteinem, odpovědným za tvorbu hladkého pevného povrchu pokožky. To dělá každého citlivým na vznik jemných linií, povislé a propadlé pokožky, která se objevuje na tváři. Efekty stárnutí povrchu pokožky jsou významné. Nejen že se dermální vrstva ztenčuje, ale také produkuje méně kolagenu. Jak se s takovou pravděpodobností, která hraje proti vám, ochráníte před vráskami?

Geny hrají určitou roli v procesu stárnutí, ovšem můžete alespoň částečně převzít kontrolu nad rychlostí procesů, které probíhají nebo úrovní poškození. Zkuste levnou banánovou masku nebo si najděte čas na 30 sekundovou masáž obličeje každé ráno na ochranu a péči před jemnými liniemi a vznikem vrásek.

12 tipů a domácích receptů bojujících proti vráskám

Oleje

Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a může vás ochránit před formací volných radikálů, které jsou jedny ze základních příčin předčasného stárnutí. Přirozeně zjemňuje a hydratuje pleť a obsahuje zklidňující složky, které pomáhají redukovat vrásky, které již vznikly. Vmasírujte olej do pokožky každou noc před spaním, pomůžete zredukovat jemné linie a vrásky během spánku.

Olivový olej byl poprvé použit před 5000 lety, kdy byl získavaný z olivového stromu, který Egypťané rychle začali využívat jako kosmetický přípravek. Často je používán jako hydratační prostředek, protože je bohatý na antioxidanty, vitamin A a E, které pomáhají bojovat proti volným radikálům poškozujícím pokožku. Vezměte čajovou lžičku olivového oleje a jemně ho vmasírujte do pokožky dvakrát do dne. Také funguje jako ochrana před poškozením od slunce a jako krém po opalování.

Superpotraviny

Vaše pokožka je kombinací proteinů, vody a tuků a potřebuje zdravé potraviny jako podporu pro regeneraci. Balíček mandlí je plný prospěšných a hydratujících tuků a vitaminu E, zatímco silné antioxidanty pomáhají zneškodnit poškození UV paprsky. Borůvky mají vysokou koncentraci kombinace antioxidantů spolu s vitamínem C. Rajčata jsou také nabité vitamínem C, ale obsahují i ​​důležitou složku lykopen, který chrání pokožku od poškození od slunce a zlepšuje cévní oběh, což dá pokožce přirozenou zářivost, díky lepší cirkulaci krve.

Banánová maska

Toto mocné a zdravé ovoce je nejen dobré k jídlu, ale také může být použito jako krémová maska ​​na obličej (viz více o maskách z banánu). Rozmačkejte jeden banán s čajovou lžičkou pomerančového džusu a lžičkou bílého jogurtu, nechte působit na 15 až 20 minut. Vitamin A pomáhá odstraňovat tmavé skvrny, zatímco vitamin B zabraňuje stárnutí, a draslík hydratuje a zvláčňuje kožní buňky. Vitamin E je také známý jako "ochránce", kvůli jeho síle v boji proti poškození od volných radikálů a posiluje odolnost pokožky před UV zářením.

Vitamin C

Když jste mladý, vaše pokožka je plná tohoto důležitého vitamínu. Nicméně, jak pokožka stárne, časem ho ztrácí, ale stále ho potřebuje a hraje rozhodující roli v udržování zdravé, elastické pokožky. Regenerací pokožky vitamínem C, ústním podáním nebo aplikací krému s vitamínem C každé ráno, můžete napravit poškození od slunce, jako je pigmentace a jemné linie. Vzácným vedlejším efektem může být vyschlá, odlupující se pokožka, která může být vyvážená denní aplikací hydratačního krému s vitamínem C, nejlépe večer.

Minerály

Selen může být použit jako preventivní péče o vrásky a funguje jako silný antioxidant. Neutralizuje volné radikály v pokožce před tím, než způsobí škodu a obnovuje veškerou elasticitu, kterou mohla pokožka stárnutím ztratit.

Měď je esenciální minerál používán na tvorbu kolagenu, elastinu a formování a podporu struktury pokožky. Nedoporučuje se konzumovat měď, protože je potřebný jen v malém množství. Krémy obsahují dostatečné množství složek mědi, pomáhají zlepšovat čistotu pleti, snižují jemné linie a vrásky a poškození od slunce.

Zinek je důležitý pokud máte sklony na tvorbu akné nebo pupínků, protože pomáhá čistit pleť a potlačovat tvorbu mastnoty. Také pomáhá léčit jizvy od akné nebo zranění, které se již vytvořily.

Maska z vaječného bílku

Rozmixujte spolu jeden vaječný bílek s čajovou lžičkou čerstvé citronové šťávy a polovinou lžičky medu abyste vytěžili maximum z antiseptických a antibakteriálních výhod medu, a stejně stahujících, účincích citronové šťávy, používané na boj proti bakteriím. Největší užitek z těchto silných ingrediencí z vaječného bílku budou mít lidé s mastnou pokožkou. Pomáhá zpevňovat, tónovat a zmenšovat póry, redukováním nadbytečného mazu, oleje vylučovaného z pórů.

Vaječné bílky jsou plné proteinů, na opravu a růst tkáně, draslíku na ochranu hydratace v kožních buňkách, fiboflavínu na eliminování toxinů a volných radikálů, které způsobují vrásky, a magnézia, který zpomaluje proces stárnutí a dělá pokožku zářivou. Vaječné bílky také obsahují lysozym, který tráví buněčné stěny bakterií způsobujících akné.

Pohodlný spánek

Polštáře vyrobené ze saténu jsou, co se týče redukce vrásek, investicí, která se vyplatí. Třetinu našeho života strávíme spaním a jemný, hladký polštář na odpočinek pro naši vnímavou pokožku, může změnit způsob, jakým naše pokožka odpočívá nebo vytváří vrásky. Dermatologové doporučují spaní na zádech, abyste se vyhnuli spánkovým liniím, které mohou být vryté do povrchu vaší pokožky. Spaní na boku zvyšuje vznik vrásek na tvářích a bradě a spaní tváří dolů může způsobit svraštělé čelo.

Masáž

Dopřejte si masáž svépomocí s léčbou akupresurou. Použijte ukazováček a prostředníček na masírování 20 rotacemi mezi obočím. Jemně zatlačte na každý spánek na 10 sekund a pak na kloub čelisti na dalších 10 sekund, dokud budete mít jemně sevřené zuby. Vyhladí to pleť a zrelaxuje svaly od různých nepotřebných "mikro" pohybů obličeje, které způsobují vrásky od napětí a stresu. (viz také obličejová joga)

Kapka citronové šťávy s medem

Jednoduchý recept na redukci vzhledu vrásek, těsně před tím než někam vyrazíte, nanesete make-up, nebo si umyjete obličej. Naneste tenkou vrstvu citronové šťávy zmixované s medem pro zpevnění pokožky, na vaši tvář na 10 minut, následně opláchněte a pocítíte čerstvou a voňavou pokožku. Med obsahuje zvlhčující složky, které udržují hydrataci v buňkách pokožky, zatímco citron urychluje tvorbu kolagenu.

Směs jogurtu a okurky

Pyré z poloviny okurky s lístky máty, zmixováno s polovinou šálku řeckého jogurtu, před aplikací odložte chvíli do lednice, pro osvěžující, přírodní hydratační masku na obličej. Jedna okurka obsahuje B1, B2, B3, B5, B6, kyselinu listovou, vitamin C, kalcium, železo, magnézium, fosfor a zinek. Zpevňuje, zesvětluje, hydratuje a tónuje pokožku, současně ji chrání před suchem, či praskáním. Rozmanitost vitamínů pomáhá chránit před zánětem a neutralizuje volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí.

Aloe vera

Čistý gel uvnitř rostliny aloe vera má hojivé účinky na drobné ranky a zklidňující účinky při aplikaci na pleť, zejména po pobytu na slunci a to díky vitamínům a minerálům, které obsahuje. Vlastnit rostlinu aloe vera doma je výhodné a méně drahé než kupovat gel, protože lístky po odstřižení dorostou. Spálení od slunce je jedním z nejrychlejších způsobů jak poškodit pokožku a způsobit vznik vrásek, takže aplikací gelu můžete usnadnit léčebný proces i díky jejim protizánětlivým účinkům.

Čištění šťávami

Pokožka funguje na vitamínech, minerálech, hydrataci, takže jaký je lepší způsob jak pečovat o pokožku správně, než ji krmit tím, čím chce? Čištění šťávami zahrnuje třídenní očistný program, který obsahuje pro pokožku nejlepší vyživující vitamíny a minerály, získávány z různého ovoce a zeleniny. Existuje dlouhý seznam smoothies, nápojů, a receptů na nápoje, kterými můžete uhasit žízeň a naplnit pokožku tím, co potřebuje na boj proti vráskám.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc