Domů / / Jak se zbavit vrásek v okolí ú...

Jak se zbavit vrásek v okolí úst

Poslední úprava 14.11.2017
Sdílet článek

Vrásky v okolí rtů jsou jedny z nejzjevnějších a nejviditelnějších vrásek na obličeji. Jsou hlubokým znakem stárnutí a špatné péče o pleť. Tyto vertikální vrásky jsou také známé jako periorální vrásky, mohou být neatraktivní a nejsou medicínsky závažné. Běžné příčiny vertikálních vrásek jsou kouření, stárnutí, genetika a opakované výrazy obličeje.

Pokožka v okolí úst je obzvláště náchylná na vznik vrásek, vzhledem k velmi časté pohyby svalů v této oblasti. Lidé se nejběžněji usilují zbavit vertikálních vrásek nebo kuřáckých vrásek. Na jejich odstranění můžete použít tyto způsoby - domácí ošetření a medicínské procedury.

Nejlepší přírodní péče o vertikální vrásky - kuřácké vrásky

Zde je několik nejlepších přirozených způsobů jak se zbavit hlubokých vertikálních vrásek v okolí úst.

Odstraňování odumřelé pokožky

Odstraňování odumřelé pokožky z obličeje je jedním z nejdůležitějších aspektů péče o pleť a časem může dramaticky změnit vzhled pokožky. V okolí úst se pomáhá zbavit mrtvých, suchých kožních buněk, a odkrývá tak čerstvější, mladší vypadající pokožku. Myjte si pokožku v oblastech úst jemným exfoliačním čisticím krémem. Okamžitě se tyto vertikální vrásky zjemní. Také rty zůstanou hydratované, jen pokud jsou zbaveny mrtvých buněk.

Hydratační krém

Přirozená péče o vertikální vrásky začíná se správnou hydratací pokožky. Udržujte vaše rty a pokožku v okolí hydratovanou, abyste tak zbavili vrásek či kuřáckých vrásek. Dnes existuje spousta skvělých, nočních, zpevňujících krémů. Aplikujte ho na obličej a krk, krouživými pohyby proti směru hodin ho vmasírujte do pokožky a obzvláště věnujte pozornost oblasti v okolí rtů. Použijte tento krém každou noc, před tím než půjdete spát.

Obličejové cvičení pro oblast úst

Pravidelné cvičení obličejových cviků pro oblast úst je jedním z nejlepších přirozených způsobů ošetření a péči o pleť v boji proti vertikálním vráskám. Tyto cviky můžete vyzkoušet na redukování vertikálních vrásek. Našpulte ústa. Nezavírejte ústa ani nezatínejte zuby. Položte váš ukazováček na střed vrchní rty a jemně ťukejte. Představte si, že se snažíte zlomit tužku mezi vašimi rty, která je přesně pod vaším ukazováčkem. Provádějte tento cvik jednu minutu. Toto cvičení zpevňuje a zvětšuje rty a také redukuje vertikální vrásky.

Opalovací krémy

UV paprsky jsou největší přispěvatel předčasného stárnutí a vertikálních vrásek. Ultrafialové záření proniká do vrstev pokožky. Obě, UVA a UVB paprsky způsobují poškození pokožky, které může vést ke vzniku vrásek a povislé pokožky, takže je důležité udržovat pokožku v okolí úst chráněnou. Nejlepší způsob jak poskytnout ochranu rtům před slunečními paprsky, je natírat je rtěnkou, leskem nebo barevným balzámem na rty, který obsahuje ochranný faktor SPF 30 a výše.

Krém na ústní vrásky

Na hluboké vertikální vrásky aplikujte krém proti vráskám. V současnosti existuje na trhu velké množství krémů, které slibují, že vás zbaví vrásek. Vyberte si nejlepší krémy na ústní vrásky, které pomáhají hydratovat vaši pokožku a zbaví vás hlubokých vrásek, a zároveň vás ochrání před vznikem nových. Vyberte si takový krém, který obsahuje hydroxy kyseliny. Jsou to přirozeně se vyskytující kyseliny, které odstraňují vrchní pokožku mrtvých buněk a tím odhalují mladě vypadající pokožku v okolí úst. Pomůže to vyživovat vaši pokožku a ochrání vás před novými vráskami. Alfa hydroxy kyseliny jsou spolu s retinolem a ostatními pokožku vyživujícími složkami, nejefektivnější prostředek na eliminování vertikálních vrásek v okolí úst, či kuřáckých vrásek.

Nejlepší kosmetické ošetření na vrásky v oblasti úst

Zde jsou některé z nejlepších procedur, které odstraňují ústní vrásky a kuřácké vrásky.

Dermabraze

Zeptejte se svého dermatologa na mikrodermabrazi. Dermabraze dnes vykazuje skvělé výsledky v boji proti vráskám v okolí úst, jakož i kuřáckých vrásek. Dermabraze je mechanické vyhlazení povrchu kůže. Zahrnuje broušení povrchové vrstvy pokožky až k hluboké vrstvě kůže. Po tomto zákroku budete možná pociťovat trochu bolesti, podráždění a otok, což ale v průběhu 1 až 2 týdnů zmizí. Když se pokožka zahojí, nová pokožka, která se objeví na ošetřeném místě bude hladší.

Kožní výplně

Vertikálně nebo kuřácké vrásky mohou být také efektivně redukovány ošetřením kožními výplněmi v oblastí rtů. Kožní výplně nabízejí nejefektivnější nechirurgickou metodu ošetření kuřáckých vrásek a obvykle vyžadují jen velmi malé množství látky vpíchnutí do oblasti vrásek na vyplnění kůže. Vytvářejí tak mladistvější vzhled vyhlazením povrchu kůže a zmenšováním kuřáckých vrásek v oblasti rtů. Kožní výplně jsou jednou z nejlepších neinvazní možností ošetření vrásek, které mohou pomoci redukovat vrásky v okolí rtů a stanou se prakticky neviditelné pouhým okem.

Chemický peeling

Na zbavení se vertikálních vrásek v oblasti rtů můžete použít i chemický peeling. Dokonce je nejlepší na odstranění kuřáckých vrások.Táto neinvazní procedura ošetření vrásek se používá jako chemické odstranění vrchních vrstev pokožky a na podporu tvorby kolagenu, který zvyšuje elasticitu pokožky, odstraňuje hluboké vrásky a zlepšuje vzhled a texturu vaší pokožky.

Tyto přírodní recepty a kosmetické ošetření efektivně pomáhají v zbavování se vrásek v okolí úst. Před tím než uskutečníte léčbu, měli byste přestat kouřit. I když absolvujete úspěšné kosmetické ošetření, které eliminuje kuřácké vrásky, zatímco budete kouřit, rychle se vrátí. Pro kosmetické ošetření na odstranění vrásek v okolí úst a kuřáckých vrásek se rozhodněte, pouze pokud se chystáte skončit s kouřením.

Čtěte dál
Vrásky u mužů
Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc