Domů / / Typy vrásek na obličeji

Typy vrásek na obličeji

Poslední úprava 09.11.2017
Sdílet článek

Podle odborníků stárnutí zapříčiňuje kombinace několika faktorů: genetika, vnější vlivy a výrazy obličeje. V závislosti na Vašich genech a tom jak dobře jste chránili svou kůži, když jste byli mladší, nemusíte vidět výrazné vrásky na tváři až do padesátky nebo dokonce šedesátky. Nicméně, nakonec se některé známky stárnutí obličeje ukážou u každého, často ve formě různých typů vrásek.

Povrchové vrásky

Jemné linky jsou prvním viditelným znakem stárnutí obličeje a jsou často těžko viditelné, pokud u Vás člověk nestojí velmi blízko. Povrchové vrásky často zmizí, když se kůže natáhne a jsou jednoduše zakrytelné lehkým make-upem. Povrchové vrásky jsou následkem počátečních fází vnitřního nebo přirozeného, procesu stárnutí.

Opakovaná mimika může také způsobit jemné linky. Častěji jsou ale povrchové vrásky způsobené vnějšími faktory, jako je kouření nebo fotostárnutí - poškození kůže sluncem. Těžcí kuřáci mají často na obličeji v čtyřicítce tolik vrásek kolik nekuřáci v šedesátce, uvádějí mnohé výzkumy.

Viditelné vrásky

Jak proces stárnutí pokračuje, vrásky se stanou výraznějšími a může být obtížně nebe nemožné je překrýt make-upem. Tyto hluboké vrásky jsou často nejnápadnější kolem očí, úst a krku. Tyto vrásky jsou často důsledkem úbytku tuku pod povrchem kůže Související s vnitřním stárnutím, které způsobuje ztrátu plnosti obličeje a povislou kůži.

Fotostárnutí rozkládá kolagenová a elastinová vlákna v zamše - podpovrchové vrstvě kůže. To takové vědě k hlubokým vráskám. Kouření přispívá k výrazným vráskám kolem úst snížením prokrvení kůže.

Výrazné vrásky a záhyby

Dalším znakem vnitřního a vnějšího stárnutí obličeje jsou vrásky, které se tvoří mezi nosem a koutky úst jako kůže poklesne a tukové zásoby zpod kůže zmizí. Tyto vrásky se nazývají nosově-ústní záhyby. Spolu s volnou kůží podél čelisti, mohou tyto záhyby způsobit "lalokovitý" efekt v dolní polovině obličeje. Mohou se také objevit hluboké vrásky čela a zapadlé oči a tváře. Vrásky způsobené opakovaným vystavením se slunci mohou kůži dodat vzhled "cestovní mapy" zejména podél zadní části krku.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc