Domů / / / Mezoterapie vlasů - léčba vypa...

Mezoterapie vlasů - léčba vypadávání vlasů mezoterapií

Poslední úprava 10.08.2020
Sdílet článek

Co je mezoterapie?

Mezoterapie je speciální aplikace mikroinjekcií do určitých částí těla.

Běžně se používá v případě hubnutí a při odstranění celulitidy. Klientům podá odborník injekci do problémových oblastí, aby tam "roztál tuk" a "vykontúroval tělo".

Používá se i jako prevence vzniku vrásek, někdy i na zlepšení vzhledu stárnoucí pleti.

Při mezoterapii vlasů se tyto drobné injekce podávají do vlasové pokožky. Jsou to injekce na růst vlasů. Tedy mezoterapie je obecný pojem, není specifický pro léčbu vypadávání vlasů.

Samotné slovo se vztahuje na vrstvu kůže, do které se injekčně vstříkne roztok - jde o "mezodermu", tedy střední vrstvu kůže.

Vzhledem ke skutečnosti, že jsou tyto mikroinjekce povrchové, to znamená podávány pouze do kůže, je mezoterapie nechirurgickým ošetřením, které lze jednoduše provést na klinice. Klient se následně může okamžitě vrátit ke své denní činnosti.

Přísady, které se v injekcích používají, jsou různé v závislosti na celkovém cíli ošetření. Například obnovení vlasů nebo hubnutí, či jiné.

Neexistuje "standardní" injekce na ošetření každého problému. Pokud jde o léčbu vypadávání vlasů, injekce obvykle obsahují "koktejl" složek, o nichž se předpokládá, že spouštějí růst vlasů. Patří sem řadu vitamínů a minerálů, i léky jako minoxidil.

Ošetření (mezoterapie vlasů) jsou přizpůsobeny individuálním potřebám pacienta a léky jsou podávány tam, kde jsou nejpotřebnější. Perforace kůže vytvořené mikroinjekcemi spouštějí proces hojení. Během tohoto procesu tvoří kůže kolagen a elastin, čímž se zvyšují jejich stávající hladiny.

Tento typ terapie zní určitě slibně.

Zákrok je bezbolestný a měl by trvat méně než 30 minut. Místo vpichu netřeba ani překrývat.

Zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda? Podívejme se na to blíže.

Funguje mezoterapie vlasů skutečně?

Měli byste zvážit několik bodů, pokud zvažujete mezoterapii vlasů jako způsob řešení vašich řídkých vlasů.

Ačkoli je to levnější technika než léčba vypadávání vlasů, může to být finančně náročné. Většina salonů navrhuje 10 sezení, po kterých následuje kontrola a péče každých několik měsíců.

Co je ale ještě důležitější, neexistuje žádný důkaz, který by dokázal, že to skutečně funguje.

Nejsou publikované hodnověrné studie udávající, že je mezoterapie vlasů životaschopná léčba. V případě mezoterapie chybí také neoficiální důkazy z diskusních fór.

Podle odborného článku nebyla terapie adekvátně prozkoumána, ani neexistují přesná a jasná pravidla, pokud jde o kombinování ingrediencí namíchavaných do injekcí. Autoři také vyjádřili obavy, že by mohla být procedura škodlivá. (Mysore, 2010)

Zdokumentováno je rozvinutí alopecie u dvou pacientů, kteří podstupovali vlasovou mezoterapii. Druhý příklad uvádí pacienta, u kterého se po léčbě rozvinulo několik abscesů. (Dugue-Estrada, 2009)

V článku se uvádí:

... současné informace o použití mezoterapie při vzorovém vypadávání vlasů lze sumarizovat následovně.

  1. Údaje o bezpečnosti a účinnosti mezoterapie vlasů v případě vzorového vypadávání vlasů nebyly dostatečně ani kriticky vyhodnoceny. Také nebyly zdokumentovány v rámci řádných, recenzovaných klinických testů.
  2. Údaje, které hodnotí zdůvodnění a farmakologii kombinace použitých bylinných a alopatických léků, nejsou adekvátné. Neexistují jasné pokyny týkající se dávkování a účinnosti léků.
  3. Navíc mezoterapie není zcela bezpečná technika, jak je uvedeno v laických médiích. Může způsobit kombinace, jak bylo uvedeno již výše.

Závěrečné shrnutí

Přestože mohou brožurky z klinik nabízet slibné výsledky, důkazy, že by mezoterapie mohla pomoci při obnově řídnoucích vlasů, jsou nulové. Navíc procedura může být škodlivá.

Pokud trpíte na vypadávání vlasů, obraťte se na svého lékaře, aby stanovil příčinu vypadávání vlasů (viz příčiny vypadávání vlasů u žen, príčiny vypadávání vlasů u mužů) a poradil vám vhodnou léčbu vypadávání vlasů.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy