Domů / / / / 3 efektivní a jednoduché způso...

3 efektivní a jednoduché způsoby léčby vypadávání vlasů

Poslední úprava 16.06.2020
Sdílet článek

Pokud jste typický dospělý, máte asi 100.000 vlasů a stejně jako většina lidí určitě o Vaši korunu krásy nechcete přijít. Chcete-li udržet vypadávání vlasů na uzdě a zajistit, aby Vám vlasy na hlavě zůstaly, zkuste některé z těchto přírodních procedur. Ne všechny osvědčené léky proti vypadávání vlasů účinkují opravdu na každého. Níže uvedené jsou některé přírodní terapie, které se mohou ukázat být užitečné na omezení vypadávání vlasů, nebo mohou dokonce podporovat růst vlasů.

Masáž

Zvýšený tok krve do vlasových folikulů může velmi pomoci v boji proti vypadávání vlasů a podpořit růst nových vlasů. Tříminutová masáž každý den přirozeně zvýší průtok krve do pokožky, a pomůže růstu vlasů. Ujistěte se, že nemáte vlasy stažené, nebo se k nim nechováte hrubě, protože to může způsobit trakční alopecii nebo vypadávání vlasů v důsledku tření. Místo toho použijte prsty, které jsou šetrnější při masírována hlavy až zcela dozadu.

Aromaterapie

Směs éterických olejů z levandule a bobkového listu může udělat zázraky pro stimulaci vlasové pokožky. Nejenže si budete užívat její příjemnou vůni, ale budete také cítit, že má příznivý účinek na pokožku. Přidejte 6 kapek z každého z oleje do 4 dcl teplého nosného mandlového oleje, můžete také použít sójový nebo sezamový olej. Tyto ingredience najdete pohodlně v místním obchodě se zdravou výživou. Když budete mít směs připravenou, vmasírujte ji jemně do pokožky hlavy a umožněte jí vstřebat se po dobu 15 až 20 minut. Poté, přidejte 3 kapky esenciálního oleje z bobkového listu do jemného šamponu a umyjte.

Výživa

Pro muže: Nízkotučná dieta velmi pomáhá při zpomalení procesu plešatění. Strava s vysokým obsahem tuku obvykle vede ke zvýšení hladiny testosteronu, který může být spojen s mužským ložiskovým plešatěním. Je zajímavé vědět, že před druhou světovou válkou, japonští muži téměř nikdy netrpěli vypadáváním vlasů. Nyní však vlivem západní stravy plešatí ve velkém rozsahu. Rozhodně není jasné, jestli strava s nízkým obsahem tuků zastaví padání vlasů, ale je zde vysoká možnost, že ho může zpomalit.

Pro ženy: Přestože vypadávání vlasů u žen zřídka vyústí v plešatost, pokud se tak stane, může to být děsivá zkušenost. Řídnutí vlasů u žen je často signálem, že nastal problém s jejich trávicím traktem. Někdy to může být způsobeno špatnou absorpcí zinku, bílkovin a dalších živin nebo nedostatečnou žaludeční kyselinou.

Konečně, jako při každé přírodní terapii, poraďte se se svým lékařem, pokud vaše vlasy vypadávají rychle, nebo pokud je vypadávání vlasů doprovázeno dalšími zdravotními problémy jako je podvýživa nebo hypotyreóza. Když budete brát vypadávání vlasů jako závažný problém, ne na lehkou váhu, budou Vaše vlasy vypadat lépe, jemněji a z dlouhodobého hlediska uvidíte pozitivní výsledky.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • 3 Omega rybí olej pilulky

    • Přírodní přípravek s obsahem Omega 3 kyselin
    • Pomáhá odstranit inflamace - zánět, svědění

    Lék na předpis? : Ne

Čtěte víc

Blízke témy