Domů / / / / Roční období a vypadávání vlas...

Roční období a vypadávání vlasů

Poslední úprava 18.10.2019
Sdílet článek

Vliv počasí a ročních období na vypadávání vlasů

Tak jako psi a zvířata celkově shazují hustou srst po skončení zimy, tak se vzorec padání vlasů mění v závislosti na ročním období i u lidí.

V průběhu kalendářního roku jsou lidé postiženi sezónním vypadáváním vlasů dvakrát. Nejdříve je padání vlasů zvýšené v červenci a srpnu. Ještě výrazněji padají vlasy v listopadu a prosinci, toto sezónní vypadávání vlasů trvá přibližně do poloviny ledna.

Vlasy jsou nejhustější v létě, kdy slouží jako ochrana hlavy a vlasové pokožky před sluncem. Výrazně hustší jsou i v zimě, kdy částečně posilují svou funkci jako tělesného ochlupení, a to zahřívání vlasové pokožky.

Zvýšené padání způsobené sezónními výkyvy je pouze dočasné a do tří měsíců, v rámci běžného růstového cyklu, začínají růst nové vlasy.

Vliv rasy a barvy vlasů na vypadávání vlasů

Rozdíly v běžném padání vlasů, které je zcela normální, vidno však i mezi jednotlivými rasami. Například běloši přijdou denně v průměru o 100 vlasů, Asiaté o 70 vlasů a černoši o 60 vlasů za den. Je to způsobeno počtem vlasů na centimetr čtvereční, a ten se liší od rasy k rase.

Druhou zajímavostí je, že blond vlasy padají výrazněji než vlasy červené nebo hnědé. A to proto, že čím máte bledší vlasy, tím jich je na centimetr čtvereční více.

Zatím bez hodnocení