Domů / / 10 podivných triků na vlasy, k...

10 podivných triků na vlasy, které opravdu fungují

Poslední úprava 02.04.2020
Sdílet článek

Snad každá žena chce mít krásné vlasy. Ženy rády zkoušejí nové účesy, barví si vlasy a v neděli večer si dopřejí vlasové masky. Naučit se ale ty správné grify péče o vlasy je zásah do černého. Nemyslíme nyní zastřihávání roztřepených konečků, ale prostě triky, které skutečně fungují. Připravili jsme pro vás 10 nejlepších, takže čtěte pozorně a minimalizujte poškození vlasů.

1) Chcete si jemně prosvětlit prameny vlasů, ale nechcete si zruinovat rozpočet? Vytlačte jeden celý citron do hlubokého talíře, do šťávy ponořte nový čistý kartáček na zuby a jemně si jím pročesávejte vlasy. Sedněte si 45 minut až hodinu na slunce (ideální letní) a nechte působit. Postup opakujte každé dva týdny a citron vám s pomocí slunečních paprsků vlasy přirozeně zesvětlí.

2) Zbavte se statického náboje ve vlasech používáním vlhčených ubrousků do sušičky. Jedním ubrouskem si projděte po celé hlavě, od kořínků po konečky. Aby se zabránilo statice úplně, přetřete před použitím ubrousky do sušičky i kartáče a hřebeny.

3) Dosáhněte, aby byl váš koňský ohon plnější, a to použitím triku se sponou do vlasů. Vlasy si vyčesejte do koňského ohonu na temeni hlavy a upevněte ho gumkou. Rozdělte jej na dvě části (horní a spodní) a malými až středně velkými sponkami připněte vlasy k základně culíku, těsně pod horní částí vlasů. Umístěte horní část vlasů nad sponu tak, abyste ji překryli, a na dosažení plnější textury vlasy nastříkejte suchým šamponem.

4) K odstranění všech starých nánosů z vlasů (přípravky péče o vlasy nebo maz může ucpat póry a zpomalit nebo dokonce zastavit růst vlasů!) Smíchejte kypřící prášek do pečiva s vodou, aby vám vznikla pasta. Touto směsí si umyjte vlasy. Pak ji opláchněte jablečným octem, získáte tak přirozeně čisté a krásné vlasy.

5) Takzvané dětské vlasy a neposlušné odstávající vlasy, které se nedají učesat, mohou velmi znepříjemnit život. Přesto se dají ochočit. Nasprejujte zubní kartáček silným lakem na vlasy a nepoddajné vlasy pročešte tak, aby se spojili s ostatními.

6) Spánek na hedvábném polštáři pomáhá při prevenci lámavosti a poškození vlasů. Vlasy se totiž zvyknou lámat i při nočním přetáčení a převalování na polštáři. Do bavlněných a jiných materiálů se vlasy snadněji zamotají, zauzlí nebo rozštěpí, což je příčinou lámání vlasů. A polámané vlasy nejsou příliš krásné vlasy.

7) Brunetky a rusovlásky se obvykle vyhýbají suchým šamponem kvůli bílým zbytkem, které na vlasech někdy zůstávají. Můžete si však vyrobit i vlastní suchý šampon z domácích zdrojů. Smíchejte 2 polévkové lžíce kakaového prášku, 2 polévkové lžíce kukuřičného škrobu a špetku skořice. Naneste ke kořínkům a prsty přejděte po celé délce vlasů na osvěžení jejich celkového vzhledu.

8) Pokud vám rovnání vlasů zabírá příliš mnoho času, máte pravděpodobně teplotu na žehličce na vlasy nastavenou na příliš nízkou teplotu. Takto musíte procházet po stejných pramenech vlasů vícekrát, čímž si způsobujete další poškození. Proto raději zvyšte teplotu (na středně vysokou), aby vám stačilo projít po vlasech pouze jednou a zmírníte si tak poškození vlasů.

9) Chraňte si vlasy před chlorem z bazénů tak, že celé vlasy navlhčíte, aplikujete kondicionér a necháte je vlhké. Vlasy takto nasáknou vodu bez obsahu chloru a kondicionér, a ne vodu z bazénu. Takto opět zabráníte poškození vlasů a nežádoucímu zbarvení vlasů, které může způsobit chlorovaná voda.

10) Zmírněte krepatění vlasů tím, že při jejich sušení použijete místo ručníku bavlněné tričko, následně je vyfénujte studeným vzduchem. Běžné ručníky vlasy silně derou, narušují tím kutikulu a vlasy se ničí. Ale bavlněné tričko vstřebává vodu, aniž by vlasy lámalo a třelo. Dávejte pozor na to, abyste vodu z vlasů vytlačovaly, nešúchali je. Aby zůstali kutikuly uzavřené, fénujte vlasy na studeném stupni, vlasy nebudou natolik rozlítané a krepatějící jako při teplém stupni a vy takto omezíte poškození vlasů.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc